Соседи, комшии и меѓусебниот однос

Член од
6 февруари 2007
Мислења
19
Поени од реакции
0
Ejj nemojte so temava....gi mrazam komsiite i od dvete strani so mi se. Mnogu se kreteni.Zamislete ne ostavaa da stavime klima ured od nivnata strana(na visina poveke od 8 metri) oti ke sme im go zemale vozdusniot prostor...
Za kuki se raboti inace.
 

Swifty

Никола
Член од
5 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
2
До сега сум имал,али искрено глупо ми е да ги напоменувам и да влагам во дискусија за некои глупи банални работи кои биле создадени од страна на глупите комшии.поздрав.
 

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
da vi kazam zivim u maalo so dvaneeset kuci site makedonski.
samo eden covek od site tie me nervira i toa ne samo mene tuku i mojte drugari posto ni ima zemeno nad 4 topki za fudbal i ne ni gi vraca gjabe e da mu pratis i tatko i majka.
se sum probal ama nisto ne uspeva izgleda treba vo policija da se javim.
 

Aylin Mujica

*Ţħë Şęxïĕşŧ Pėŗśõŋ Ąłįßę*
Член од
4 февруари 2007
Мислења
88
Поени од реакции
1
Леле имам една комшика ама ето стара баба е ...и прај магии! Не можам да ја трпам маму и је*ем!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Да и ебам село на комшивкава, добар ден не ми велит по улица, а ме праќат леб да и купам мама и!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.460
Поени од реакции
47.330
kjuti ja so mojov se tuzam ke se nakurcam nekoj de ke go zemam so nekoja sipka i tolku ke mu bide
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Ne sum imala pogolemi problemi so sosedite, osven sto pred nekoja godina mi go utepaa kuceto, neznam koi se no resiv so nikogo da ne pravam muabet! Ne samo poradi toa, nego ne sakam da mi se mesaat pa ne im se ni mesam vo zivotot, taka da edno " Dobar den" na odredeni komsii i tolku, nisto poveke. Nemam vreme ja za niv.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
21
Поени од реакции
0
edniot sosed bese krs i sea umre i kukata se raspadna a drugata mazot i e umren i ja nemam videno edno 5 meseci da izlezi taka da ne se zalam :D
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
274
Поени од реакции
5
neam takvi problemi, sosedite si gi gleam ednas godisno, sve se nekoi si biznismeni, taka da si rokam muzika, si praam gluposti k*r me boli :icon_razz
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Pa letoska.. Edna profesorka od JBT (Ne naveduem iminja) praese problem deka sum nosela mn luge doma.. A ona gleala od tarasa (?!) i plus sum pustala mn glasna muzika i nemozele da spijat.. Ma koj gi ebe :vozbud:
 
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
Jebote so sosedite.... Abe muka nevidena.... Si iam edna komsika u zgrada so mi e, karsi mene zive, i uvek koga ke dojdam doma dali bilo navecer dali preku dena sabajlecki koga i da izlezam i vlezam doma taa kisne pred nejzinata spiunka. Ednas mi se ima deseno, se vrakam jas navecer doma negde okolu 2 i vaka najnormalno deckoto me ispraka. I taka nie zastanati pred vrata, se lizeme i slapame i ona mi izlaga od vrata i mi veli onaka naudreno. Frose ne e ubavo vaka docna da se vrakas doma, si vikam jebote ovaa kisne pred vrata.
Isto so si imam edni komsii porano cuvaa misirki. Jas od mnogu sto ljubam zivotni si imav mace i uste go imam, i macorov ne deka e gladen (jade briketi kako doence na sekoi 3casa) ali neli instikt si e instikt ke zeme sekoj den mu davese po nekoj zajak (ok ne bas sekoj den ali recisi). I eden den taka on ni dve ni tri zadavil misirka, a komsijava go videl. I mi doaga komsijava doma pred balkonskata vrata so misirkata u raka, taka taa zadavena cela so krv, jadese jadese GURABII i ni dve ni tri ni ja frli cela misirka doma( si vikam lele boze, ovoj disi li be) i taka jas, ja sobrav misirkata ja odnesov kaj nego pred vrata, mu ja ostaviv i si zacistiv doma (ej samo edna informacija, pazete mu se na bel tepih da ne vi protece ili nekoj frli mrtva misirka zasto tesko mn tesko se cist)
 

tom

Член од
19 февруари 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
jubomornos

Ashley напиша:
Многу ме нервираат неколку сосетки (постари жени) кои гледат секого, кој во колку излегува, во колку се враќа дома, кој дошол на гости некаде и сл. ствари. После си прераскажуваат по цел ден...:tapp:
da tocno e zatoa sto se site jubomorni komsi
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Јас неам проблеми со комшиите, и сум во добри односи со сите.:helou:

Billa Bong напиша:
Problem nikad ke neam:helou:
Ај сеа не лажи seir:

Batistuta напиша:
Лево живее легендарниот чичко Дечко (шо го мавна Таковски со столче на стадион
)
:pos2::pos2::pos2:

Batistuta напиша:
Има еден кретен у дуќанот под мене шо нон стоп тропа кога имам за учење... дебил
seir:
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Bas vcera mi se simna sosedtkata i mi piska za glasna muzika, a sin i vo 3 nokeska koga slusa sarbosko otkaceno do daska, so da pravam jas. I za toa fino ja opcuv i i rekov da faka patot

:jaj:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Za sreka nemam nikakvi problemi so kosmiite.Super si ziveeme so niv
 

Kajgana Shop

На врв Bottom