Соседи, комшии и меѓусебниот однос

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
моите комшии се срциња, толку трпат од мене и мојата фамилија, а да не го спомнувам кучето кое што лае нон стоп на улици
 

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
8
Немам некои проблеми со соседите. Не се замарам многу со нив иако некогаш знаат ненормално да ме изнервираат. Постари луѓе се ама не ми е јасно што прават секој ден рано сабајле и многу касно навечер у гаража. Е ај...и со тоа вратата само бум, бам, трес......:uvo:
Од памет да го извадат човек:jaj:
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
јас си имам проблем со комшивка што сака се да си присвои,гаражата на комшиите кои се отселија,сакаше и дел од терасата која би требало да е заедничка на два стана(а 4ри се),нивната е покриена,и сеа сакала од нашата....коа ќе стане збор за уредување улаз,само неа ја нема никаде и избегава плаќање...
што уште да кажам....тоа ти е :toe:
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Имав порано многу проблеми со моите мили соседи а се е заради нивниот разгален син.ме бркаа од моја куќа за да игра он со неговите другари и ми викаа дека улицата не е моја туку они ја направиле хахахах какви фрикови се
 

vmd

mafijas
Член од
26 јануари 2007
Мислења
153
Поени од реакции
1
si sedam ednas na terasa i si vikam daj da frlam petardi.otidov na plostad kupiv 1 kutija i pocnav da frlam .koga edna petarda mi padna dole kaj komsijata na terasa.taa se kazi so nejze i pocna da jade gomnenici na majkami.i ni rece ako frlime use ednas ke ni vikne policija.ali za sreka za mene taa se odseli od ovoj vlez.yes
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
LOL, темава е баш за моите комшии. Како прво можам со секој да се кладам дека имам НАЈЛОШИ соседи, дури можам и книга за нив да напишам.
Како прво, живеам во куќа, и ОПКОЛЕН сум со 3 други куќи околу мене, поточно една од нив е лепенка со мене ( роднините ).
Првите до мене: продаваат дрога, и вчера рација им правеја, со некој 30тина полицајци, инспектори.
Другите: зад мене, многу викаат понекогаш, што дури и радиото го пуштав за да не ги слушам.
Третите ( роднините ): тие што живеат си се нормални, ама внукот, кој не живее тука, по цело време доаѓа таму. Се занимава со мотори, и секогаш кога ќе дојде бара по 200-300 евра, и ако не му дадат ЛОМ прави, дури и прозорците ги крши, а ако му дадат пари, купува нешто за моторот, и по цело време ко чепка и дава гас в место.
Епа кажите нешто за моите роднини! :toe:
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
ретко кога имам проблеми со соседиве, навикнати се да ме трпат ко ќе пуштам музика до даске, знам само еднаш дека таа шо е до мене дојде и ми се изнаразвика зато шо внукот и’ спиел. И порано овие шо се под мене пуштаа музика во 6 сабајле ама од ко им реков (демек на заебанција) немет пуштено така да супер си се :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Abe sum nemal nikakvi problemi ali se plasam za edna rabota.....Nad mene zivee zena teska okolu 200 kila pa koga ke legnuva vo krevet mi se trese lusterot :pos2:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
sea nemam tolku ali porano nonstop sutirav fudbal pred kukata moja i site gi nervirase :) od sabajle do vecer
 

DaN-MaN

Warlock
Член од
1 февруари 2007
Мислења
491
Поени од реакции
3
Eee!

Abe jas nemam nekoi problemi so komsiive.Samo imam eden sto cel den e na kajgana forum.:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
217
Поени од реакции
1
nikogas sum nemal, ne im preci nisto od toa sto go pravam (obicno treska glasna muzika) ne znam kakvi se odnosite na moite so niv (i ne me interesira) ama mene mi e super, a i da kazat nekogas nesto ne deka ke obrnam nekoe posebno vnimanie... :)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.964
Немам проблеми со соседиве што се околу мене, само има една од спротива што цел век се дере по децата уште од 6 сабајле, посебно летото е неподнослива.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom