Соседи, комшии и меѓусебниот однос

Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Ziveam vo zgrada, pa malku da pustam poglasna muzika, odma na vrata site, kako krlezi se, ne mozam da gi trpam, a be mrdnata rabota, nemaat sto da pravat i celo vreme cekaat da se sluci nesto za da im pomine vremeto
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Pa so znam slabo komuniciram so sosedite ne se ni gledam mnogu tie nivniot zivot jas mojot :)
 

Coca-Cola1981

uzivaj vo nepovtorliviot vkus Always CocaCola
Член од
27 јануари 2007
Мислења
417
Поени од реакции
1
уф имам некоја луда „среќа” со комшиите над мене, од лоши полоши, едни ме поплавија оти глупите остаиле пуштени чешмите а немало вода и коа дошло............... хаос од секаде ми течеше вода, тие што дојдоа после нив ми го поплавија вецето оти паметните сакале да си го чистат бољерот и земале го извадиле и ја испуштаат цела вода наеднаш у када (бољер-80литри), после нив имав едни парно шо им пукна а не беа тука и им ја скршија врата за да се среди се. коа дојдоа уште ќе тужат куќен совет зашо им ја скршиле вртата а тоа вода три спрата надоле протекла. сеа па шо ми се погодија едни старци у пи*ку матер, стануваат у 5 сабајле и одма у спална се усисава, се поместуваат кревети тресе черги и постељина и шо ти не, дојде ли 12 имаш одма запршки на тераса, коа одат по дома ко коњи да им трчаат, навечер сите вести од кај нив ги слушам, нема потреба да арчам телевиозрот мој.....сабајлево ме докрајчија у 7 и кусур со бормашина бушеше нешто у спална........ама затоа не ги штедам ич и сабајле ме разбуди неможев да спијам е станав и сместа системот у спална пуштање до максимум а у дневна двдто исто до даска ама нема му*а да дојде и да се буни коа ја имам 300 причини повеќе од него. и така туку ај доста зајдов
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Пред едно време имав ама сеа више не:drk:
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Немам некои проблеми, едино ме нервираат тие до мене коа ќе се распукаат со српско..... ама не до толку за да се расправам, они трпат од мене, ја од нив таа е - живот! Фино лепо ќе си стаам слушалки и решен проблем!
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Mozam da pcujam???e fala mnogu.Vaka:karsi mene ziveat edni luge.Zabegani taka malce.Cuvaat eden eb*an petel.Toj petel cel den kukurika.A 3 saat navecer mu e..neznam..u 3 saat redovno kukurika.redovno.Ako ne kukurikne ziv ne e.Idam u 4 saat u vece(navecer),ja mocam on kukurika.Idam da spijam,taman ke "vlezam iu son" on kukurika.On so eden zbor ne kukurika tuku ZAVIVA.greota zasipna.planirav da mu aknam edna cigla od glava da mu se zasameti toa mozoceto so go ima vnatre.da mu go svitkam toa vratot proklet nego.lele mrzam petli MRZAM!!!!!!!!!!!!!!!ke ima ubistvo u maloovo nekoj den,koa ke go ubijam ke vi kazam
 

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
Немам некои посебно проблеми, освен ако не остаат сама, па да им дадат целосен извештај што се дешавало кај мене дома додека моите биле отсутни :)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
imav problemi koa ziveev u penzionerska zgrada do pred nekoja godina,sea nemam nekoj problemi fala bogu se spasiv
 

јахутерминал

impressed by gay people
Член од
26 јануари 2007
Мислења
778
Поени од реакции
7
ivaa напиша:
Mozam da pcujam???e fala mnogu.Vaka:karsi mene ziveat edni luge.Zabegani taka malce.Cuvaat eden eb*an petel.Toj petel cel den kukurika.A 3 saat navecer mu e..neznam..u 3 saat redovno kukurika.redovno.Ako ne kukurikne ziv ne e.Idam u 4 saat u vece(navecer),ja mocam on kukurika.Idam da spijam,taman ke "vlezam iu son" on kukurika.On so eden zbor ne kukurika tuku ZAVIVA.greota zasipna.planirav da mu aknam edna cigla od glava da mu se zasameti toa mozoceto so go ima vnatre.da mu go svitkam toa vratot proklet nego.lele mrzam petli MRZAM!!!!!!!!!!!!!!!ke ima ubistvo u maloovo nekoj den,koa ke go ubijam ke vi kazam
Хахаха, петлите обично во 5 саат пејат, ама овој изгледа има некој спој во главата.:pos:
 

Jay

Член од
6 април 2007
Мислења
89
Поени од реакции
1
Неам некои големи проблеми само..со комшијата шо е до мене...еден пијаница коа ке се вратам од школо у 2 саат легнувам да спијам и слушам Ееее ВЕРНИ ДРУГАРИИ ПЕСНА ЗАПЕЈТЕЕЕЕ!!!! :zid:
а некад ја коа ке пуштам ке ми се нацрта пред врата и вика ај гаси музиката жената спие :pishtoldzЛЕЛЕЕ :pos: а да се расправам со него нема смисла (има добра ќерка :devil3:)
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Jay напиша:
Неам некои големи проблеми само..со комшијата шо е до мене...еден пијаница коа ке се вратам од школо у 2 саат легнувам да спијам и слушам Ееее ВЕРНИ ДРУГАРИИ ПЕСНА ЗАПЕЈТЕЕЕЕ!!!! :zid:
а некад ја коа ке пуштам ке ми се нацрта пред врата и вика ај гаси музиката жената спие :pishtoldzЛЕЛЕЕ :pos: а да се расправам со него нема смисла (има добра ќерка :devil3:)
хах, епа ко така "расправај се" со ќерка му. :)
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
Sum imala samo eden problem so sosedite!!! Na edna nasa bivsa prijatelka, albanka, zboram bivsa zatoa sto otkako se sluci vojnata taa pestana da doagja kaj nas, ednostavno pocna da ne odbegnuva. Problemot bese sto i smetalo sto dolu vo zgrada sum zastanuvala so decko mi, demek glupo i bilo koga proagjala, i se imame karano za toa, mi se derela... gluposti neznam sto i smetase koga jas ne se lapav pred nea pa da i bide nesto nezgodno... onaka izglea i teknuva i se kara... sreka veke prestana, izglea vide ne bidua rabotata i se otakaza :)
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
јахутерминал напиша:
Хахаха, петлите обично во 5 саат пејат, ама овој изгледа има некој спој во главата.:pos:

Леле да ти кажам ич не е смешно,се вадам од такт!!!!!!!!!!!!!!!!!малце поремтен си е ама нема везе.кукурика нон стоп.ааааааа да.цело време.ја идам у 3 саат у веце он ко луд некој кукурикууууууу.бог да чува.ке го убијам ја еден ден ај,ке види он:zlo:
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Порано мислам имав повеќе проблеми..
само некои се жалат..викаат..и што ти не...
сега не се ни замарам со тоа..ама овие што се околу мене..само гледаат кој кога дошол кај излегол...со кого бил.. и цел ден озборувања...старост јбг..
а да и се жалат кога ке го одпнам системот до крај.. демек им пречело ..тоа само преку лето..зашто отворени прозори..и сите слушаат..еднаш ми се качуваа горе у соба да ми намалат музика или ке се жалат на мотие..:tapp:сега не се жалат..ке видиме летово како ке биде
бтњ имав и ја проблеми со петли...само што кај мене около 4 кукурикаа:)ама нешто не слушам у последно време..можда цркнале:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom