Соседи, комшии и меѓусебниот однос

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Па комшиите често знаат од сабајле да пуштат музика ”до даске” ама нашле со кој да си фрлат камен. Станвам на лева нога и одам правец на карање... И оп 1 недела нема музика од сабајле. После се е пак по старо. Али имам лек и за тоа.. Го вадам ауспухот на моторот и на вечер го подзапалувам во 12, 1 саат па некако не било убаво некој да прави салам врева додека другите спијат.
 
Член од
20 мај 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
Site komsii sme od razlicna vera: MAkedonci sme, ima turci albanci...i voopsto ne sme imale problem se slozuvame ama bas u najdobri odnosi sme si. Dobro sea iam edna komsika sto ima tri lica ednas vakva onakva i koa ima glasna muzika zamara ali ja svakjame per stari4ka e...pa aj ea kje ideme po kejf kaj i da e za nekoja godina moze kje ja nema!:)
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Jas nemam problemi so moite sosedi.........no dodeka studirav vo Ohrid imav edna sosedka na koja uste samo koga ke mi tekne mi vrie od pod noze:pos2:
Auuuuuu...ulava zena........site i bea vinovni! Bese 35 godisna, nemazena i policajka...Noseshe agresiven i buntovnicki duh! Celiot svet i beshe kriv na nejziniot bezvezen zivot:kesa: Liceshe malku na masko, neizdepilirani brkovi, a jas i mojata cimerka ja vikavme Goce Delcev:helou:
Eden den pred Nova Godina nakupila momata petardi i cel den jaceshe vo zgradata od nejzinite ludorii.....Se cudevme kako edna policajka na 35godini moze da si dozvoli pukanje so petardi vo zgrada?!
Edno vreme veke ne se izdrzuvashe...Ja otvoriv vratata i izvikav:
"Ej ti pukacu, ako ne mozesh da se pukas poinaku ne e ovoj vistinskiot nacin!:pos2: :pos2: :pos2: " I vednash zatvoriv i zakluciv..
Za moment bese tivko a po edna minuta slushame kako svoni...Wow so cimerkata bevme preplaseni:baeh: Kutevme kako misiri i ne otvaravme.......
I seushte se prashuvam sto ke se slucese ako otovrevme?:zver:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
jas sega nemam ali pred 1 godina komsijata zema da cuva kokoski kva kva kva ( ziveam na 3ti sprat u kuka ) a on gi stavil kokoskite tocno pod mojta terasa,na 10 metri od prozorot i mu spukav ednas i posle nekoe vreme gi trgna
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Razor напиша:
jas sega nemam ali pred 1 godina komsijata zema da cuva kokoski kva kva kva ( ziveam na 3ti sprat u kuka ) a on gi stavil kokoskite tocno pod mojta terasa,na 10 metri od prozorot i mu spukav ednas i posle nekoe vreme gi trgna
добро врвиш ти, јас на овај што продава дрога, да му фрлам нешто, тој куршум ќе ми фрли. :)
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
sosed kako sosed, neka se buni ako mu smeta, jas zasega sum nemal problem, a se nadevam deka i ponatamu ke go nemam toj problem
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
уф јас најмалер сум за комшии, в куќа коа седам имам еден комшија тапанџија секој ден во 3 САТОТ ало!!! во 3 вежба тапани сФири, а во станот тие што се над мене се дивјаци(ИНДИЈАНЦИ) дома ракомет играат ,музиката секој ден ечи, секое лето нешто реновираат секој ден во 6-30 ме разбудваат. шит сФе чу да ги побијем



а и ќе забораеф сеа еден комшија си купи аљаски маламут мислам дека е како волк лае не ме остава да спијам.
абе си велам јас калашот на сите му е мајката :)
 
П

Паспарту

Гостин
ma koj gi e*e si stanuvam sabajle si pustam muzika do daska i ic ne mi cue :pos: mal problem e ovie nad mene so ziveat skoro sekoj den fudbal igraat 3 ca kopiljaci po cel stan :violent1:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
more ke zemam kamenja ke gi mavam site
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
prasajte gi dali oni imaat problemi so mene. hah imam samo edna nezdrava komsika ama nesmee da mi pisne
 

Filip89

Македоникус
Член од
1 март 2007
Мислења
528
Поени од реакции
4
Со комшииве си живеам топ, ама има еднo куче на еден комшија абе мислам ке го утепам еден ден. Само цвичи лае по сабајле, па ме прави нервозен, а сум му казал 10 пати а он како добро добро не се секирај.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Filip89 напиша:
Со комшииве си живеам топ, ама има едни куче на еден комшија абе мислам ке го утепам еден ден. Само цвичи лае по сабајле, па ме прави нервозен, а сум му казал 10 пати а он како добро добро не се секирај.
Да, да многу ќе ти помогне да го убиеш. Шо чекаш?/

А јас имам едни комшии овде. Кога врнит колата ја мијат. Секое станување одат до колата, оти им е нова, ја чукаат за алармот да писнит и мене да ме разбудит:(
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
pffff...do mene zivee edna familija sto cuva tri kucinja dalmatinci...najlosoto e toa sto site vo malata gi mrazime (kucinjata) posto mn pati napagjaat...edna zena pred nekoe vreme bese povredena od niv, edno dete minatata god. koga odese na prodavnica se preplasi koga mu se nafrlija kucinjata besni vrz nego...isto taka, pamnam ednas koga tatko mi ja ostavil vleznata vrata od nasata kukja tie vlegle i se kacile duri do tretiot sprat po skalite i lom gi napravile krevetite, majka mi potoa ja ispera postelninata koja bese cela izvalkana so kal od nivnite sepi...
mnogu problemi imat napraveno kucinjata no sosedite velat deka tie bili dobri, deka samo sakat da si igrat ( da da...igra4ka pla4ka e ova-potocno )
 

DBG

Член од
26 март 2007
Мислења
212
Поени од реакции
6
Јанемам никакви проблеми со комшиите... Рокам музика кога сакам и колку гласно сакам,и никој не ми се бунел до сега...па дури и јас не се бунам ако му текне на некој од комшиите да рокне гласна музика...
 
Член од
12 јуни 2007
Мислења
55
Поени од реакции
0
Да ви кажам искрено сум немал некаков проблем до сега јас со моите комшии... Али они со мене многу :):):):):):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom