Соседи, комшии и меѓусебниот однос

GraFusion

Мрчало Примус Максимус
Член од
21 јуни 2005
Мислења
116
Поени од реакции
0
Јас искрено сум немал посериозни проблеми со моите соседи но знам луѓе што неможат да ги трпат нивните.. па затоа слободно овде можете да ги опцуете вашите :P
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Ne mozam da gi trpam zatoa sto postojano se derat, se karaat, pustaat muzika vo 6 sabajle itn no nekoi posebni problemi ne sum imala.
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Многу ме нервираат неколку сосетки (постари жени) кои гледат секого, кој во колку излегува, во колку се враќа дома, кој дошол на гости некаде и сл. ствари. После си прераскажуваат по цел ден...:tapp:
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
пред некој ден шо ми се деси....бидејки нашата кука е на два спрата и вториот кат го издаваме под кирија бидејки никој не седи таму....и имаме не заедничка туку една до една...и нивната се наоѓа под мојата детска..и пред некој ден сабота беше...тие слезени доли абе лупаат дали лутжпаат...цепеле дрва долу...ненормални....кога му го пратив тато....и така...иначе не ми се свигаат нтие над мене...озади мене иам еден другар на кого му одам не често на кафе....до мене се една постари баба и дедо роднини наши....супер ми е...мене никј не ми смета...а јас нив.....тоа не знам!
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Имав проблеми со комшиите кога живеев у зграда, баш у собата кај што спиев јас над мене имаше две бебиња, на ѕидот кај што ми беше главата и таму едно бебе, до мене еден тип секоја вечер плачеше и се тепаше со синот абе хаос. Али сега у куќата кај што живеам ми е топ,мада имам комшија што ги БЕСИ врапчињата што ќе ги убие на ограда и тоа. А комшиите други ми се шампиони секад се расположени кога немам цигари знам кај да ѕвонам на врата башка и кафе ми варат со тоа. ХЕХЕХЕХЕ КОМШИИ НА ВЕКОТ НАЈСЕРИОЗНО
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Немам мука со комшиите...
Десно од мене не знам и дали се живи

Лево живее легендарниот чичко Дечко (шо го мавна Таковски со столче на стадион
)

Има еден кретен у дуќанот под мене шо нон стоп тропа кога имам за учење... дебил
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Немам никакви проблеми со комшиите иако во зграда живеам.Само еден се буни кога пуштам гласна музика после 10 саат иначе во глобала таман си се!
 
N

NeMiRnA

Гостин
Pa zavisi za kade zboram,za u Dracevzbur-ma toa sve e staro nesakam da zvucam morbidno ama vo zadnive 2 godini poise pogrebi imame u maalo nego li bebinja sto se rodija,se e staro i samo rekla kazala i gledaat koj pominal koj zaminal,neam problemi,problemot e so nema so kogo da ispies edno kafe.U Kv e tamu e veke drugo,taa nad mene e ludaca,koa odi cela zgrada se nisa,toj do mene muzka pusta koa ke mu tekne i koa i da go vidam e busav,nesreden,strasen,se plasam da pominam,toj pod mene-narkomance,ne e familijarna zgradata,ama ako ima frikcinja,da popukas seir.Imam dvajca braka edino i dosta simpaticni se,a da i voajerka komsika od sosednata zgrada sto stalno zirka koa i da pominam pokraj prozorot,pocnavme da si maftame hahahaha
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Моментално немам никакви проблеми со комшиите, иако кога се доселивме во зградата првите неколку месеци имав проблеми со комшијата(кој што е на мој години отприлика) поради гласната музика и свирењето на гитара кога он спие.
Но тој период веќе заврши:icon_bigg- веќе се научивме кој каков човек е!
Но пак има една жена у зградава кај што живеам на исти каат живее од памет ме вади на моменти!:nerv:
Јавен информатор: секогаш ме прашува за мене и за мојте а богами и сите шо ќе ги сретне ги прашува и ги замара.
Но мислам дека секаде има по една таква "Маалска Алапача"!
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
EEEEE samo sto ja vidov temava si vikam moram tuka da pisam zaso od site sosedi vo zgradava imase edna epten stara babicka sto ne mrazese site deca vo malo i postojano kolnese po nas i mnogu ja mrazev ali za vo petokot za nova godina prestana da kolne :pop: :helou:
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
15
Поени од реакции
0
Комши

Прилично сме нови во зградава али мора да кажам за комшиката. Млада и скоро секое сабајле се буди (читај ме буди) со Татаааа ти треба да частииииш.:pos2:
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
со првата комшика неам проблеми.. има 92 години.. ама тие над мене ми иде да ги исчадам и да избегаат од зградава.. ми пуштаат музика у ниедно време и тоа некои чудни ора.. :tapp:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Иако сум у куќа има една будала до мене живее и кога си пуштам музика цело време или ке застане под тарасата и ке збори нешто или ке земе со каменчиња ке мава по мене коа ке ме види на улица...будала со цело маало е скаран и никако да му дојде памет:tapp:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
So moite neam, ama so ona starceto so zivee do drugarka mi.
For the love of god, ednas me sledese za da me naceka u prazna ulica i da mi se zakanuva.
Ali ne pomisliv deka moze da mi napravi nesto drugo osfen zakanuvanje, jebiga starost lol.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom