Соседи, комшии и меѓусебниот однос

P

parvati

Гостин
Одселен сам од родното ми маало
Тамо имаше најјаки комшие, сфакакфи,луди босанци избеглице,четници и хулигански навивачи на екс ју простори,пијанице,курбештие,фраери,лудаци,нормал пипл,секташи,дрогЕраши...
Пуно зграде, пуно људи

А ск вамо не ги познаам бш најубаво.Али што има една фаца маѓосница кумуњарка.Па маму му јебем док не ти отфору ја док га рокаш ѕвонче како ненормална, не гу дирај кфаку бре.
Ја ке ти отфору да ти кажу дали е мама дома да рокате кафе или не.Разѕвонила се, расКфакала се, ке гу скрши браву ссфе теписонче пред врата, да ти јебем кумуњарско индустриски мозак, шишан три пут годишно, избањат четрс осам пут годишно(нели четири пута месечно по дванаес месеца)
Иде ке улаза сама, па да е откључено, ааааа ке те начекам ја сс удрвен некад ке бегаш како пичкетина на ладно. Или па фетиш ти е помали да рокаш па ја ке се поебују, нема да можу да те откачу од кур.Мрш стоко да не си ѕвонила више рано сабајле.Ск можда треаше да с'нују нешто јако

Има га едн комши изгоре му работилница туј блиско куде мене, устфари не е комши, живи на друго место а сфак дн праи нешто у работилницу.Ама изгоре му, е ск сирот он нема што да праи и копа злато, да бе, земаја и туј направу што титка на злато, да ти се искењам у двор бе.Викај ги тија од дискавери двоица, мош па ке ти најдеф злато у двор
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Мојте комшии влегуваат во шаблон на голем малограѓанштилак, курви, озбороувачки, озборувачи (што еспоред мене е поголем проблем), пијаници, распуштенички, а никаде високообразовани и интелектуални лица :) ...со комшиите (барем со дел од нив имам само едно здраво) се повеќе од тоа ќе биде 100 пати зголемено, употребено против против мене и анализирано на заедничкиот ручек кој го.

Имам и комшија што е на месечни, си се моча у дворот, брка жени али полиција и медицински установи не реагираат, не знам по која основа...нејсе.

Мојте комшии имаат невероватен однсо, сите зборуваат против другите, и сите после тоа се прекажуваат.

Се караат, се мират, се кријат кога некој од другиве комшии ќе им иде на гости, па после ги бараат на телефон кога ќе им текне.

Имам комшија кој се разбира од нуклеарна физика, хемија, инжињерство, градежништво, органско производство...а работеше како поштар, и штом имаме некоја работа во дворот, он е прв да види што се дешава, јбга.

За цела среќа со семејствово немаме влезено во нивен шаблон, и тераме наша работа, сигурно уше многу форумџии ќе се пронајдат во муабетов зошо скоро секаде комшиите се толку различни а толку слични :)
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Па не се лоши.
Дека не ги познавам, не за друго. А искрено не се ни трудам сите да ги запознаам. И покрај тоа што откако сум родена, живеам тука. Постојано мигрираат.
Понекогаш ќе ме сретнат во автобус, ќе ме прашаат што прават моите, што работи мајка ми, вујко ми, прабаба ми...:sleep: Ама од култура, ќе им свртам муабет.
Понекогаш дури и не знам со кого зборам. Ама ќе им опишам на моите, со кого сум зборела, па они ќе ми кажат. :LOL:
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
Не се лоши комшиите. Добри луѓе има околу мене, со исклучок на една докторка која е удрена и се крева до небо и се праи важна така јако што не сака да се спушта на „нивоу“ да разговара со своите соседи :D
А на 5-6 куќи подоле има еден комшија како навиен кашла и плука шлајм во 6 наутро. Само тој е така од помрднатите.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Живеам во куќа на главна улица, и го имам најдобриот однос со комшиите кој можам да го замислам. Не праам муабет со никој.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Моментално имам фини комшии, ако не се они нема да каснам благо :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.579
Живеам во зграда и имам одличен однос со сите комшии. Сите се океј фамилии, освен тие над мене што живеат, али се преживува и со нив, ги навикнавме веќе. :D Прва работа, таткото е забеган, има 60 и кусур години и кога гледа вести го слушаат до Дебар, комотно може да пуштам Сител и на mute да ми биде телевизорот.
Втора работа, синот е алкохоличар, а има 30 и кусур години. Морам да споделам дешавка со него од пред некој ден. :pos:
Доаѓам од факултет и ме затекува на врата типов и ми вика да му го кажам пасвородот од Wi-fi-то. Му го кажав, и така имам неограничен интернет па нека му послужи, зошто да не... Утредента ме затекува во влез и ми вика: Абе комшија, зошто кога ќе се ставам од твоето Wi-fi не можам да гледам порничи, а кога ќе отидам кај пошта, од на T-mobile Wi-fi-то можам да гледам?
Прво му се изнасмеав у фаца, едноставно не можев да издржам, а после му реков дека не се разбирам многу многу у мобилни телефони. :D Невидена легенда е, па после тоа на брат ми му дал и 50 денари за да му го реши проблемот, ептен му било хитно.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Во Македонија живеев во 12 катна зграда. Тие што живееја над мене не` имаат поплавено едно миљарда пати. Вратата за во мојата соба беше набубрена цела и почна да се распаѓа :mad: И никогаш не го поправија проблемот. Што човек треба да си бе да не те интересира ништо за никој друг бе? И увек кога ќе видевме дека почнува да тече, ке се качиме горе и никој не отвара. Демек не се дома, а зградата е стара, се слуша отварање и затварање врати и сл. И полиција имаме викнато и ништо. Заради нив никад више во зграда нема да живеам. Или ќе сум најгоре. А да беа само они идиотите во зграда, убаво ќе беше, него све бог да чува. Од трите згради една до друга, нашава се распаѓа додека другите и влезни врати сменија за никој што не живее таму да не влага па и теписи имаат во ходниците. И се` тоа зашто никој нејќе пари да даде ама сакаат лифтовите да работат. Епа нацки. Уште мајка ми сакаше да ми го остави станот :pos: Тенкс бат ноу тенкс.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.615
Поени од реакции
10.869
Додека живеев во куќа бев цар. Не ми ни требаа комшии, освен стандардното шо праиш како си, ај да переме коли и да дуваме во двор дур има сонце, пушти песовите нека се растрчаат и мирна глава. Од кога се преселив во зграда, размислувам за масовен масакар на сите станари кои живеат овде.
Живеам во зграда пуна провинцијалци факултетџии чие најголемо достигнување е оставање ѓубре во лифт или мочање во истиот. Богаташи со бентлија, курови, палови кои немаат 300 денари да платат за совет и на кои испод ниво им е културно да те поздрават и стари склеротични комуњари кои ми тропаат на врата секој ден. Прва прилика ќе се вратам во куќа, премногу сум учтив и воспитан за да делам ист влез со вакви амеби.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Додека живеев во куќа бев цар. Не ми ни требаа комшии, освен стандардното шо праиш како си, ај да переме коли и да дуваме во двор дур има сонце, пушти песовите нека се растрчаат и мирна глава. Од кога се преселив во зграда, размислувам за масовен масакар на сите станари кои живеат овде.
Живеам во зграда пуна провинцијалци факултетџии чие најголемо достигнување е оставање ѓубре во лифт или мочање во истиот. Богаташи со бентлија, курови, палови кои немаат 300 денари да платат за совет и на кои испод ниво им е културно да те поздрават и стари склеротични комуњари кои ми тропаат на врата секој ден. Прва прилика ќе се вратам во куќа, премногу сум учтив и воспитан за да делам ист влез со вакви амеби.
Кај мене не беше пуна провинцијалци, али многу од овие работиве се дешаваа. Мислам врв беше кога некој ги крадеше сијалиците од лифтовите :pos:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.615
Поени од реакции
10.869
Кај мене не беше пуна провинцијалци, али многу од овие работиве се дешаваа. Мислам врв беше кога некој ги крадеше сијалиците од лифтовите :pos:
Хаха кај мене тие во влез :pos:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.491
Само јас ли ќе кажам убави зборови за комшиите? :ROFLMAO:

Како мали бидејки имавме школско игралиште во близина немаше потреба да пуцаме на улица , така да немаше никакви расправии околу ова. Сега со сите комшии сум во ептен добри односи , а тие најблиските што ни лепат дворовите го препорачаа брат ми на некој нивни пријател бизнисмен , па и работа му најдоа кај него. Се на се , имам добри комшии. (y)
 
Член од
19 март 2014
Мислења
130
Поени од реакции
45
pa ne se losi ima i dobri i losi :D
ja kako dete imase starci i uste se zivi :( samo babotat nesto pa me ogovaraat na drugite deka sum napravil sto ne nikad ne sum napravil ili koregiraat prikazni deka sum gi pcuel otkako doznav deka taka kazaa pa gi opcuv i deka ne e taka i tie vikaat na drugite komsii koi vidoa deka gi opcuv i tie kazaa ETE PAK PCUE tolku se dobri vo toa lelele :D alal da im e :D drugi pa od ljubomora drugi dobri odnosi so moite na ulicata moja iam 2 narkomani koi 5 godini gi nemam videno drugo se e u redu ... btw posakuvam da ne se pravat pametni i glumenje dobri sosedi amin .
 
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
site komsii mi se po 60 godini, kako ne se pogode nekoja 20-30 godini ko pamela andersson bomba da e da i odam na kafe/mafe ti rekov mi rece :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom