Сообраќајни прекршоци и казни

Член од
22 јули 2015
Мислења
565
Поени од реакции
395
Ај што снима до 2 километри, има можност да прати до 3 коли истовремено. Снима и тоа убаво. А ако не застаниш на наредба на полицаец, создравје да си го носиш :)
 
Член од
12 јуни 2020
Мислења
4
Поени од реакции
0
Имам 15 години , возам скутер 49cc имам документи за скутерот , доколку ме сопре полиција што може да ми направи ? (кацига носам секогаш)
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
460
Поени од реакции
620
Имам 15 години , возам скутер 49cc имам документи за скутерот , доколку ме сопре полиција што може да ми направи ? (кацига носам секогаш)
Да те пише оти немаш возачка
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
2.381
Поени од реакции
2.343
Колку пари е бидејки немам возачка?
Во старт имаш
19 000 часови
1200 преглед
1200 прва помош да полагаш
500ден крвна група
---------------------------------------------------
Потоа имаш
Прашања 3000денари
Полигон 2400 + возило (700-1000денари)
Градска 2400 + возило (700-1000денари)
Приватен час 1000денари
---------------------------------------------------
Вкупно отприлика 40,000денари за возачка
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.602
Поени од реакции
36.849
За А1 категорија треба да е помалку, а ти му пишуваш за Б.
Само теоретски дел, прва помош и тестови кога ќе наполни 16 години.
 
Член од
12 јуни 2020
Мислења
4
Поени од реакции
0
За А1 категорија треба да е помалку, а ти му пишуваш за Б.
Само теоретски дел, прва помош и тестови кога ќе наполни 16 години.
Прашањето ми беше , колку би чинела казната затоа што немам положено ?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.602
Поени од реакции
36.849
Бирај 200 евра возчака или 300 евра казна.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Член од
28 март 2015
Мислења
4.000
Поени од реакции
7.529
Мислам дека добива и 2год забрана за полагање.
 
Член од
16 јуни 2020
Мислења
7
Поени од реакции
0
Denes projdov na granica pomegju crveno i portokalovo iskreno ni ja ne znam so bese bidejki letav imav golem problem. I posle mene se pali rotacija i ne sopiraat i mi baraat dokumenti i posle 30 sekundi me vikaat kaj niv vaka i vaka toa napravi im objasnuvm deka brzam oni ne marat i vo eden tefter pisuvase edniot nesto. Posle im nabrojav koj se nacalnici i komandiri gi poznavam i edniot mi rece pa sto ako a drugiov decko kazna ti e od 300 do 500 evra i vozacakata 5 6 meseci toa ti e i ja produziem koa da se objasnuvam i mi dava toj vozackata i sobrakjajnata aj idi na sud objasni se ama covekot nit zapisnik nit mi dade da potpisam znaci nisto go primetiv vo najobicen tefter kaj sto i prethodno neso zapisuval neso skrtna i tolku. Imate li slicni iskustva pozdrav.
 

ahil

м-р
Член од
11 јули 2005
Мислења
496
Поени од реакции
435
Abe moze da ama poentata mi e ne znam sea dali da si cekam pokana za sud posto nisto nit zapisnik niato ne zapisaa a k ne mi dadoa da potpisam nisto
Ќе напишат одбива да потпише, ќе ти стигне за извесен период покана за суд да ти определат колку месеци забрана, секако и казната не ти бега, единствено да пробаш да си ја платеш во рок од 8 дена на пола цена (ако постои уште тоа)
 
Член од
16 јуни 2020
Мислења
7
Поени од реакции
0
Ќе напишат одбива да потпише, ќе ти стигне за извесен период покана за суд да ти определат колку месеци забрана, секако и казната не ти бега, единствено да пробаш да си ја платеш во рок од 8 дена на пола цена (ако постои уште тоа)
Aa vo koj sud se procesirat ovie kazni?
 
На врв Bottom