Сообраќајни прекршоци и казни

Член од
12 декември 2010
Мислења
6.125
Поени од реакции
5.024
Abe moze da ama poentata mi e ne znam sea dali da si cekam pokana za sud posto nisto nit zapisnik niato ne zapisaa a k ne mi dadoa da potpisam nisto
знаат педерите да пуштат казна
него што не се јавиш кај овие што ги познаваш да прашаш дали ти пишале или не?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
564
Поени од реакции
388
Не тропајте глупости, нема да му стигни казна чим не ти дадоја записник.
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
38
Поени од реакции
45
Денес возев по улицата кај Раде Кончар и го заборавам името, инаку често возам по таа улица па така вечерва после семафорите пред Окта бензинската ме застана полиција и искрено мн чуден encounter момакот вика добровечер господине и толку и ваљда гледасе каиш и остало и нормално одма се фатив за документите и му ги дадов без да ги побара и ми вика се брзаш негде? И сеа викам ајде ваљда нема да мрчи за брзо возење макс 62-3 дали возев а може и помалце бтв немаше ни радар поставено, и му викам никаде не се брзам знаеш дома фурам и ми вика а на каков семафор помина... И сега тука ме стави во мисла нормално не би поминал на црвено си викам или ја нешто замаен сум ама и други возила имаше и пред мене и после... И ми вика чим си 100% сигурен ок и ми ги врати документите. Немам некое искуство со џандари ова може да е 2 3 пат како ме застануваат рутински само, се надевам не е некоја џандарска фора плус не ми ни пиша ни казна ни ништо претпоставувам доколку имало било каков прекршок би пишал и казна.. Може да ми стигне нешто дома иако сумљам ама ете чисто да прашам?
 
Член од
31 мај 2015
Мислења
41
Поени од реакции
14
Денес возев по улицата кај Раде Кончар и го заборавам името, инаку често возам по таа улица па така вечерва после семафорите пред Окта бензинската ме застана полиција и искрено мн чуден encounter момакот вика добровечер господине и толку и ваљда гледасе каиш и остало и нормално одма се фатив за документите и му ги дадов без да ги побара и ми вика се брзаш негде? И сеа викам ајде ваљда нема да мрчи за брзо возење макс 62-3 дали возев а може и помалце бтв немаше ни радар поставено, и му викам никаде не се брзам знаеш дома фурам и ми вика а на каков семафор помина... И сега тука ме стави во мисла нормално не би поминал на црвено си викам или ја нешто замаен сум ама и други возила имаше и пред мене и после... И ми вика чим си 100% сигурен ок и ми ги врати документите. Немам некое искуство со џандари ова може да е 2 3 пат како ме застануваат рутински само, се надевам не е некоја џандарска фора плус не ми ни пиша ни казна ни ништо претпоставувам доколку имало било каков прекршок би пишал и казна.. Може да ми стигне нешто дома иако сумљам ама ете чисто да прашам?
Нема

Sent from my SM-C5000 using Tapatalk
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
38
Поени од реакции
45
Нема

Sent from my SM-C5000 using Tapatalk
Викаш? Прочитав на форумиве мн „педерски“ фиктивни казни што пишувале и праќале без знаење колку што успеав да видам не запиша ништо
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.125
Поени од реакции
5.024
Викаш? Прочитав на форумиве мн „педерски“ фиктивни казни што пишувале и праќале без знаење колку што успеав да видам не запиша ништо
ако не запишал податоци нема шанси да ти пушти


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
484
Поени од реакции
694
Денес возев по улицата кај Раде Кончар и го заборавам името, инаку често возам по таа улица па така вечерва после семафорите пред Окта бензинската ме застана полиција и искрено мн чуден encounter момакот вика добровечер господине и толку и ваљда гледасе каиш и остало и нормално одма се фатив за документите и му ги дадов без да ги побара и ми вика се брзаш негде? И сеа викам ајде ваљда нема да мрчи за брзо возење макс 62-3 дали возев а може и помалце бтв немаше ни радар поставено, и му викам никаде не се брзам знаеш дома фурам и ми вика а на каков семафор помина... И сега тука ме стави во мисла нормално не би поминал на црвено си викам или ја нешто замаен сум ама и други возила имаше и пред мене и после... И ми вика чим си 100% сигурен ок и ми ги врати документите. Немам некое искуство со џандари ова може да е 2 3 пат како ме застануваат рутински само, се надевам не е некоја џандарска фора плус не ми ни пиша ни казна ни ништо претпоставувам доколку имало било каков прекршок би пишал и казна.. Може да ми стигне нешто дома иако сумљам ама ете чисто да прашам?
Не би требало, мора да ти ја пише казната, не бегаш туку стоиш.
Иначе низ Скопје да не се изненадиш има ПРЕМНОГУ полиција и ПРЕМНОГУ контроли. Секој ден ги глеам и се чудам што праат со толку пункта. Најверојатно била само рутинска контрола. Оф топик малце, Те праша кај работиш?
Мене тоа ми е нај чудно и нај дебилно, коа и да ме застанат небитно каде сум ме прашуваат кај идам и кај работам. Иако не знам што е тоа уопште битно коа се ми е исправно...
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
38
Поени од реакции
45
Не би требало, мора да ти ја пише казната, не бегаш туку стоиш.
Иначе низ Скопје да не се изненадиш има ПРЕМНОГУ полиција и ПРЕМНОГУ контроли. Секој ден ги глеам и се чудам што праат со толку пункта. Најверојатно била само рутинска контрола. Оф топик малце, Те праша кај работиш?
Мене тоа ми е нај чудно и нај дебилно, коа и да ме застанат небитно каде сум ме прашуваат кај идам и кај работам. Иако не знам што е тоа уопште битно коа се ми е исправно...
Нене немаше дополнителни прашања чисто каубојско понашање
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
564
Поени од реакции
388
Ај да не се повторваме со прашања, секој втор истото го прашва.

Ако не си добил записник, немаш казна.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
466
Поени од реакции
140
Ај да не се повторваме со прашања, секој втор истото го прашва.

Ако не си добил записник, немаш казна.
не се слагам со тебе и мене исто ми се деси ме застана ова она ме пушти ни записник ни бутур и после некое време дојде казната дома (ова беше пред 10 и кусур години може сега поинаку е)
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
564
Поени од реакции
388
не се слагам со тебе и мене исто ми се деси ме застана ова она ме пушти ни записник ни бутур и после некое време дојде казната дома (ова беше пред 10 и кусур години може сега поинаку е)
Океј, сериозно си напишал пост дека не се согласваш оти пред 10 и кусуро години тебе ти се случило така? Знаеш која година сме така?
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
466
Поени од реакции
140
абе денес поинаку треба да е во секој случај ако ти дојде покана за плаќање казна денес..плати си :)
 
На врв Bottom