Сонови, толкување на сонови

Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Може некој да ми каже што значи дигитален апарат и ќерка?
 
V

Viktor g

Гостин
Мислам дека соновав најчуден сон до сега. Сонував како сум се затворил дома у некоја соба и сум си седел некое време така таму , а за тоа време на тв објавиле како јас сум исчезнал. Излегувам од собата и ја видов како мајка ми плаче и ми вика каде си до сега види те има на тв?! Ти незанеше дека сум дома! (и така нешто и викав) и потоа ко да сум се рабудил и го раскажував сонот на неа и пота не се сеќавам што беше.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.703
Поени од реакции
19.756
ај некој ако може да помогне, сонував дека сум се гушкала со едно машко кое шо никогаш ништо не ми било. ни дечко, само се знаеме онака, и прво ме крена и летнавме и застанавме високо на една зграда и само се гушкавме ама онака силно силно.... не се бакнувавме, само се гушкавме.
што значи ова ? ако може некој да ми каже ?

и друг сон ... сонував дека сум купувала бела блуза, и си ја купив :)
шо значи и ова
Ти следи некој така непогоден да не речам лош период, внимавај на здравјето.

--- надополнето ---

Сонував како сум направил тешка собраќајка, али сум преживеал. Сум пробал тоа да го сокријам, али сепак на крај од сонот таткоми дознава.

Може некој што стварно ги прати овие работи да ми каже што всушност може ова да биде...

Очекувај некое разочарување, но и поткрепа од твоите родители поготово татко ти во тешките моменти и немој да криеш од родителите никогаш ништо, само тие можат навистина да ти помогнат колку и да е тешко и незгодно за кажување.

--- надополнето ---

Може некој да ми каже што значи дигитален апарат и ќерка?

Дупла среќа :)
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Здраво друштво....

Е вака, сонував еден сон и уште сум некако потресен и цело време ми е во главата, ќе ви го раскажам и се надевам ќе ми го протолкува некој...Стварно ме ПОТРЕСЕ

Е вака, сум се нашол пред некој куќа и пред мене моите 2ца брачеди помалечки и со мене се и мојата фамилија Татко и Мајка и сега ние уствари одевме на погреб кај мојот тетин (татко на тие 2ца брачеди што во сонот ги видов) а тој е во стварноста жив, и сега се каччуваме по скалите и јас не ги пуштам брачедите да влезат но тие сакаат дома а јас им забранувам оти сепак се мали за такви работи и тие остануваат надвор, е сега влегуваме внатре и влегувам јас и застанувам пред мојот тетин кој во сонот е мртов(така беше ситоацијата) и го гледам беше облечен секојдневно со дуксерка, НО капата од дуксерката му беше спуштена и преку лице(значи лицето не му се гледаше од капата) но мајками беше зад мене, и јас се ПРЕКРСТИВ пред него, и наеднаш едниот брачед влезе и легна пред него а тетками(жена негова) во тоа време му стави до него бебенце мало (а имаат 2 деца засега и незнам тоа дете од кај се најде) и во тоа време тетин ми почна да кашла и ЈАС СЕ ПОТРЕСИВ во сонот и почнав да тепкам и наеднаш се вртам кон мајками и таа почнува да се смее, тогаш ја прашав што се дешава и таа ми рече дека СЕВО ОВА БИЛО ШЕГА!!!! а мојот татко и тој се смееше и седеше на кревет, тогаш се завртив и почнав да излегувам низ куќа и наеднаш сее разбудив и не ми се верваше ОВА ПРВПАТ ГО СОНУВАМ во животот - толку комплексен и потресен сон....Ве молам некој ако знае барем нешто да ми каже......Фала:smir:

Едит: Да непоменам дека пред 2 дена бев кај нив дома, а се немавме видено повеќе време и решив да одам да гио видам....
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
Еден другар мој сонваше како сме седеле на училиште и наеднаш целосно ми ја пресекол главата и таа паднала на земја...моја другарка седнала до него и го тешела нешто да не плачи и кога ја видела мојата глава почнала да вришти...баш ме интересира покрај добро хорор сценарио, што би значело ова?
звучи како одлично сценарио за хорор филм !:pos2:

луси повторно и повторно го сонувам тој сонот шо го иам пишано на предходна страна :zid:
чаре?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.703
Поени од реакции
19.756
звучи како одлично сценарио за хорор филм !:pos2:

луси повторно и повторно го сонувам тој сонот шо го иам пишано на предходна страна :zid:
чаре?
Ај малку бабини работи да ти кажам, земи лукче едно чешне, ноже и шекер врзи во некое крпче или платнено марамче и стави го под јастукот на кој спиеш, мислам дека ќе ти помогне и за секој случај земи си темјан малку и прочади си ја собата, како и да е темјанот брка зли мисли, негативна енергија, па ако не помогне сето ова ќе бараме друго чаре:smir:
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
Ај малку бабини работи да ти кажам, земи лукче едно чешне, ноже и шекер врзи во некое крпче или платнено марамче и стави го под јастукот на кој спиеш, мислам дека ќе ти помогне и за секој случај земи си темјан малку и прочади си ја собата, како и да е темјанот брка зли мисли, негативна енергија, па ако не помогне сето ова ќе бараме друго чаре:smir:
ај ќе пробам.
фала на советот:smir:
 

Milla*

100% Milla
Член од
15 јуни 2009
Мислења
254
Поени од реакции
41
1. Сонував дух. Се наоѓав на некое во некое непонато место и одев на гробишта кај баба ми да и запалам свеќа на гробот и да и оставам цвеќе, беше магливо и мрачно и кај гробот на баба ми сретнв ена жена во години и правевме муабет за баба ми и по неколку минути жената исчезна, не се сеќавам точно што ми зборуваше. :toe:
2. Огромно поле со жито и трчав по две магариња што ми избегаа и не можев да ги стигнам и се вратив дома. :pos2:
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Дечки дај протолкувајте го мојот сон, погоре е малце.............Ме "Јади" веќе 2 дена :pop:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ќе ви ги протолкуваат во прва прилика, ќе ги замолам и јас "гледачките" :smir:
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Здраво друштво....

Е вака, сонував еден сон и уште сум некако потресен и цело време ми е во главата, ќе ви го раскажам и се надевам ќе ми го протолкува некој...Стварно ме ПОТРЕСЕ

Е вака, сум се нашол пред некој куќа и пред мене моите 2ца брачеди помалечки и со мене се и мојата фамилија Татко и Мајка и сега ние уствари одевме на погреб кај мојот тетин (татко на тие 2ца брачеди што во сонот ги видов) а тој е во стварноста жив, и сега се каччуваме по скалите и јас не ги пуштам брачедите да влезат но тие сакаат дома а јас им забранувам оти сепак се мали за такви работи и тие остануваат надвор, е сега влегуваме внатре и влегувам јас и застанувам пред мојот тетин кој во сонот е мртов(така беше ситоацијата) и го гледам беше облечен секојдневно со дуксерка, НО капата од дуксерката му беше спуштена и преку лице(значи лицето не му се гледаше од капата) но мајками беше зад мене, и јас се ПРЕКРСТИВ пред него, и наеднаш едниот брачед влезе и легна пред него а тетками(жена негова) во тоа време му стави до него бебенце мало (а имаат 2 деца засега и незнам тоа дете од кај се најде) и во тоа време тетин ми почна да кашла и ЈАС СЕ ПОТРЕСИВ во сонот и почнав да тепкам и наеднаш се вртам кон мајками и таа почнува да се смее, тогаш ја прашав што се дешава и таа ми рече дека СЕВО ОВА БИЛО ШЕГА!!!! а мојот татко и тој се смееше и седеше на кревет, тогаш се завртив и почнав да излегувам низ куќа и наеднаш сее разбудив и не ми се верваше ОВА ПРВПАТ ГО СОНУВАМ во животот - толку комплексен и потресен сон....Ве молам некој ако знае барем нешто да ми каже......Фала:smir:

Едит: Да непоменам дека пред 2 дена бев кај нив дома, а се немавме видено повеќе време и решив да одам да гио видам....
Пиво има тој шо ќе го протолклува ама убаво да знае.........Многу ме јади еве неколку дена, пичку матер, не се осекам смирен цело време ми се вртат филмови низ глава....
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.018
Здраво друштво....

Е вака, сонував еден сон и уште сум некако потресен и цело време ми е во главата, ќе ви го раскажам и се надевам ќе ми го протолкува некој...Стварно ме ПОТРЕСЕ

Е вака, сум се нашол пред некој куќа и пред мене моите 2ца брачеди помалечки и со мене се и мојата фамилија Татко и Мајка и сега ние уствари одевме на погреб кај мојот тетин (татко на тие 2ца брачеди што во сонот ги видов) а тој е во стварноста жив, и сега се каччуваме по скалите и јас не ги пуштам брачедите да влезат но тие сакаат дома а јас им забранувам оти сепак се мали за такви работи и тие остануваат надвор, е сега влегуваме внатре и влегувам јас и застанувам пред мојот тетин кој во сонот е мртов(така беше ситоацијата) и го гледам беше облечен секојдневно со дуксерка, НО капата од дуксерката му беше спуштена и преку лице(значи лицето не му се гледаше од капата) но мајками беше зад мене, и јас се ПРЕКРСТИВ пред него, и наеднаш едниот брачед влезе и легна пред него а тетками(жена негова) во тоа време му стави до него бебенце мало (а имаат 2 деца засега и незнам тоа дете од кај се најде) и во тоа време тетин ми почна да кашла и ЈАС СЕ ПОТРЕСИВ во сонот и почнав да тепкам и наеднаш се вртам кон мајками и таа почнува да се смее, тогаш ја прашав што се дешава и таа ми рече дека СЕВО ОВА БИЛО ШЕГА!!!! а мојот татко и тој се смееше и седеше на кревет, тогаш се завртив и почнав да излегувам низ куќа и наеднаш сее разбудив и не ми се верваше ОВА ПРВПАТ ГО СОНУВАМ во животот - толку комплексен и потресен сон....Ве молам некој ако знае барем нешто да ми каже......Фала:smir:

Едит: Да непоменам дека пред 2 дена бев кај нив дома, а се немавме видено повеќе време и решив да одам да гио видам....
Не се плаши, работите што ги сонуваш нема да станат стварност. Твојата подсвест сака да ти долови нешто. Смртта, може да значи дека нешто во тебе умира, и дека не сакаш да се освестиш за тоа (ова би било делот дека не сакаш да ги пуштиш твоите братучеди да го видат тоа и им забрануваш) И кога конечно се обидуваш да се освестиш, да го видиш она главното (лицето), ти е прекриено. Бебенцето значи дека сакаш нешто ново во животот, или дека ти влегува нешто ново а ти не знаеш од каде е, не го забележуваш.. Кога ги гледаш своите најблиски (и ги прашуваш за оваа работа) тие се смеат и ти кажуваат дека е шега, на некој начин се заштитуваш да ја видиш вистината. И конечно, излегуваш и бегаш од проблемот...
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Не се плаши, работите што ги сонуваш нема да станат стварност. Твојата подсвест сака да ти долови нешто. Смртта, може да значи дека нешто во тебе умира, и дека не сакаш да се освестиш за тоа (ова би било делот дека не сакаш да ги пуштиш твоите братучеди да го видат тоа и им забрануваш) И кога конечно се обидуваш да се освестиш, да го видиш она главното (лицето), ти е прекриено. Бебенцето значи дека сакаш нешто ново во животот, или дека ти влегува нешто ново а ти не знаеш од каде е, не го забележуваш.. Кога ги гледаш своите најблиски (и ги прашуваш за оваа работа) тие се смеат и ти кажуваат дека е шега, на некој начин се заштитуваш да ја видиш вистината. И конечно, излегуваш и бегаш од проблемот...
Лелел Маги, фала ти многу, колку толку ми олесна - стварно , значи ќе гледам да го увидам нештото што на стварност ми доаѓа, се смирив инаку еве веќе неколку дена некои филмови ми се вртат и то неубави и веќе ми стана тешко........ сонот беше премногу реален - премногу................ Значи ќе го запамтам ова што ми го кажа, уште еднаш Фала ти Маги многу..... частам некогаш ако случајно во некој прилика се најдеме :smir::back:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.350
Поени од реакции
7.486
Утрово сонував многу бесен сон.
Шетам низ улици низ некој град низ америка, онака убано маало некое. Шетам со апаратот на рамо обесен и пешачам наоколу. Поминувам покрај зграда со пожарникаски скали, а на скалите двајца црнци. Се доближувам до нив и забележувам дека едниот му го пуши на другиот. И овој што пушеше се врти накај мене и се насмевнува.
Следно што се сеќавам е алармот, време за идење на работа.
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
И јас утрово има неубав сон ......сонував како сум бил истепан поради една моја објава на Кајгана на форумов....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom