Сонови, толкување на сонови

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.354
Поени од реакции
7.500
И сакате толкување на овие сонови?
Сакаме. Штом сме ги пишале на форум, додуша Пелистер 2008 напишал премалку, ама јас мислам дека имам доволно за толкување. Додуша моето е повеќе за на психолог.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.709
Поени од реакции
19.796
Сакаме. Штом сме ги пишале на форум, додуша Пелистер 2008 напишал премалку, ама јас мислам дека имам доволно за толкување. Додуша моето е повеќе за на психолог.
Тончи и јас би се согласила, или да ти го сместам сонот у некоја категорија на кошмари, или да не си имаш некои скриени потенцијали кон машкиот пол ? :)
Вака незнам што би ти толкувала
А пелистер нека пази што пишува на форумов стварно да не го истепаат :) :smir:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Повеќе пати ги сонувам настаниве...
1, Како сум качен во авион до мене седи некоја девојка, авионов тргнува ама не полетува, туку само цепа право.
2. Како со канцелариска фотеља на тркалца се спушта мсо голема брзина по удолница, знам дека нема да ми се случи ништо, али сепак е језиво.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.709
Поени од реакции
19.796
Повеќе пати ги сонувам настаниве...
1, Како сум качен во авион до мене седи некоја девојка, авионов тргнува ама не полетува, туку само цепа право.
2. Како со канцелариска фотеља на тркалца се спушта мсо голема брзина по удолница, знам дека нема да ми се случи ништо, али сепак е језиво.
Моќен друже очекувај некоја драстична промена во животот и да внимаваш кој е се до тебе, и ако си сигурен во себе и во тоа дека ке успееш, знаеш дека секаде има по некој црв што може да го преполови успехот.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.354
Поени од реакции
7.500
Тончи и јас би се согласила, или да ти го сместам сонот у некоја категорија на кошмари, или да не си имаш некои скриени потенцијали кон машкиот пол ? :)
Вака незнам што би ти толкувала
А пелистер нека пази што пишува на форумов стварно да не го истепаат :) :smir:
Цел ден сонот ми тежеше, и кога легнав да спијам сонот продолжи.
Вториот црнец кој лежеше на скалите и уживаше стана и извади шат-ган. Пукаше блиску до моето срце. Паѓам на крајот на скалите и умирам.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.709
Поени од реакции
19.796
Цел ден сонот ми тежеше, и кога легнав да спијам сонот продолжи.
Вториот црнец кој лежеше на скалите и уживаше стана и извади шат-ган. Пукаше блиску до моето срце. Паѓам на крајот на скалите и умирам.

Е тука веќе има нешто, ти се продолжил животот, на сон да умреш е продолжување на животниот век.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.073
Поени од реакции
4.721
Цел ден сонот ми тежеше, и кога легнав да спијам сонот продолжи.
Вториот црнец кој лежеше на скалите и уживаше стана и извади шат-ган. Пукаше блиску до моето срце. Паѓам на крајот на скалите и умирам.
Очекувам утре продолжение, да им раскажеш каков бил погребот. :pos2:
 
Член од
22 септември 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Веќе трет пат сонам еден ист сон. И претходно го имам раскажано на форумов, но не ми го протумачил никој:
Јас ја возам колата низ град и случајно го догледувам бившиот дечко кој живее во странство и сега е верен. Ме здогледува и тој мене и ме застанува. Излегов од колата и бев со намера да му поставам илјадници прашања... но тој ме запре и ми рече дека сака да се сретниме на едно место надвор од градот, кај што никој нема да не види. Дека таму ќе ми раскажел за се. Се качува кај мене в кола и одиме по патот за манастирот Св. Архангел Михаил, кој се наоѓа над мојот град. (Претходно сум го сонила овој светец.. и поп ми кажа дека тоа е всушност мој светец, дека ме пази и ме чува). Кога стигнавме речиси пред манастирот, заприметивме сообраќајна несреќа и излеговме од колата да видиме што се случило. Имаше камери и луѓе на сите страни. Јас дознавам дека загинатото машко во сообраќајката бил всушност мојот бивш дечко. Кога се завртив наоколу, видов дека ништо нема и дека никој нема..Се запрепастив. За да се осигурам, се приближив до искршената кола.. и го видов мртво телото на Боби. Плачев и во сонот.. и тогаш се разбудив. Цела ноќ плачев и не сакав да презаспијам, ми беше страв да не ми се оствари, буквално. Денес цел ден ме мачи сонов, се прашувам што би значело сето ова.. знам дека наликува на филм, но јас го сонив ова и во деталности го раскажав со цел подобро да ми го протолкувате сонот. Поздрав и се надевам дека овојпат ќе се најде некој да ми го протумачи сонов. Однапред фала
 
Член од
22 април 2008
Мислења
405
Поени од реакции
28
Веќе трет пат сонам еден ист сон. И претходно го имам раскажано на форумов, но не ми го протумачил никој:
Јас ја возам колата низ град и случајно го догледувам бившиот дечко кој живее во странство и сега е верен. Ме здогледува и тој мене и ме застанува. Излегов од колата и бев со намера да му поставам илјадници прашања... но тој ме запре и ми рече дека сака да се сретниме на едно место надвор од градот, кај што никој нема да не види. Дека таму ќе ми раскажел за се. Се качува кај мене в кола и одиме по патот за манастирот Св. Архангел Михаил, кој се наоѓа над мојот град. (Претходно сум го сонила овој светец.. и поп ми кажа дека тоа е всушност мој светец, дека ме пази и ме чува). Кога стигнавме речиси пред манастирот, заприметивме сообраќајна несреќа и излеговме од колата да видиме што се случило. Имаше камери и луѓе на сите страни. Јас дознавам дека загинатото машко во сообраќајката бил всушност мојот бивш дечко. Кога се завртив наоколу, видов дека ништо нема и дека никој нема..Се запрепастив. За да се осигурам, се приближив до искршената кола.. и го видов мртво телото на Боби. Плачев и во сонот.. и тогаш се разбудив. Цела ноќ плачев и не сакав да презаспијам, ми беше страв да не ми се оствари, буквално. Денес цел ден ме мачи сонов, се прашувам што би значело сето ова.. знам дека наликува на филм, но јас го сонив ова и во деталности го раскажав со цел подобро да ми го протолкувате сонот. Поздрав и се надевам дека овојпат ќе се најде некој да ми го протумачи сонов. Однапред фала

Ако можам да ти помогнам на овој начин ќе ми биде мило..

КОЛА-кавга
СООБРАЌАЈНА НЕЗГОДА-ќе имаш го-лема добивка, ако гледаш -кавга, расправа.
СВЕТЕЦ-те чека среќа.
МАНАСТИР - среќа, ако влегуваш во Heгo, ќе имаш смирен живот..... :toe:

Мое мислење е дека можеш доколку си во близина на тој манастир да појдеш и да запалиш свеќа....
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Веќе трет пат сонам еден ист сон. И претходно го имам раскажано на форумов, но не ми го протумачил никој:
Јас ја возам колата низ град и случајно го догледувам бившиот дечко кој живее во странство и сега е верен. Ме здогледува и тој мене и ме застанува. Излегов од колата и бев со намера да му поставам илјадници прашања... но тој ме запре и ми рече дека сака да се сретниме на едно место надвор од градот, кај што никој нема да не види. Дека таму ќе ми раскажел за се. Се качува кај мене в кола и одиме по патот за манастирот Св. Архангел Михаил, кој се наоѓа над мојот град. (Претходно сум го сонила овој светец.. и поп ми кажа дека тоа е всушност мој светец, дека ме пази и ме чува). Кога стигнавме речиси пред манастирот, заприметивме сообраќајна несреќа и излеговме од колата да видиме што се случило. Имаше камери и луѓе на сите страни. Јас дознавам дека загинатото машко во сообраќајката бил всушност мојот бивш дечко. Кога се завртив наоколу, видов дека ништо нема и дека никој нема..Се запрепастив. За да се осигурам, се приближив до искршената кола.. и го видов мртво телото на Боби. Плачев и во сонот.. и тогаш се разбудив. Цела ноќ плачев и не сакав да презаспијам, ми беше страв да не ми се оствари, буквално. Денес цел ден ме мачи сонов, се прашувам што би значело сето ова.. знам дека наликува на филм, но јас го сонив ова и во деталности го раскажав со цел подобро да ми го протолкувате сонот. Поздрав и се надевам дека овојпат ќе се најде некој да ми го протумачи сонов. Однапред фала

...sekoj son ima poraka... osobeno ako se povtoruva povekje pati...mu pretstoi opasnost ... natoj ... negoviot duh ti se obrakja i ti bara pomos... pomosta moze da ja dobie preku tebe od Arhangelot Mihail ... ama spored ova ne sum siguren dali ke bide navreme... odi tamu , sam , zapali svekja ili ne mora , ama obrati mu se na svetecot i pomoli se ...iskreno ... pobaraj da go zastiti i socuva... ne morz da znaci bukvalno smrt ... ama nekoj tezok nastan sto go menuva zivotot, ti si mu ocigledno pobliska od onaa so koja e veren
poz!
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
Сонив сон:
јас мислев дека мојата сестра починала, нејзината другарка беше дошла кај нас и јас и го реков тоа и таа се натажи, па отидов нешто до мајка ми да и се јаве на сестра ми па таа ми кажа дека телефонот и е овде а таа е надвор на терасата, летала нешо такво беше
Толкување?
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Сонив сон:
јас мислев дека мојата сестра починала, нејзината другарка беше дошла кај нас и јас и го реков тоа и таа се натажи, па отидов нешто до мајка ми да и се јаве на сестра ми па таа ми кажа дека телефонот и е овде а таа е надвор на терасата, летала нешо такво беше
Толкување?
...ti go gledas toa , mozda i drugite , a mozda i ne ... sto se slucuva dodeka letas ... si letal nekogas? (so avion)... smrtta , ne e toa sto site mislat...sestra ti se izdvojuva so nesto , od drugite , nastanuva promena, golema , pocnuva da se ragja nesto novo vo nea , toa i ja menuva perspektivata na site raboti(toa simbolizira letanjeto, menuvas pogled na svetot)ja ostava vrskata so vas... dobiva sloboda...se toa e dobro , nemoj da se plasis

poz!
 
Член од
8 ноември 2010
Мислења
54
Поени од реакции
6
Веќе неколку пати ми се случило да сонувам како умира моја блиска роднина, и секој пат е различно. Еднаш беше легната кај мене дома во дневната соба, а тука беа и нејзините родители, ама немаше плачење, се беше мирно. Друг пат сонував како ми се јавува сестра и и ми кажува дека умрела. А трт пат, како имало некоја страшна сообраќајка и како некој камион се испревртел и го отсекол кровот на колата во која што седела таа, заедно со нејзината глава :(
Најлошо од се е тоа што во реалност, навистина девојчето си има големи здавствени проблеми и незнам дали ова значи продолжување на животот :S
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Веќе неколку пати ми се случило да сонувам како умира моја блиска роднина, и секој пат е различно. Еднаш беше легната кај мене дома во дневната соба, а тука беа и нејзините родители, ама немаше плачење, се беше мирно. Друг пат сонував како ми се јавува сестра и и ми кажува дека умрела. А трт пат, како имало некоја страшна сообраќајка и како некој камион се испревртел и го отсекол кровот на колата во која што седела таа, заедно со нејзината глава :(
Најлошо од се е тоа што во реалност, навистина девојчето си има големи здавствени проблеми и незнам дали ова значи продолжување на животот :S
...vekje rekov deka smrtta na son a i voopsto ne e toa sto mislat lugjeto ...toa e simbol ..., e sega ovde ima i nesto drugo ..strav..devojceto moze ima zdravstveni problemi , ama stravot sto vie go nosite vosebe , toj strav vleguva i se preslikuva vo potsvesta i se slucuva cesto da se ostvari na son , sto ne pretstavuva nitu poraka , nitu pretskazuvanje tuku ostvaruvanje na nasite potsvesni stravovi..sekoja situacija e rzlicna , znaci vo razlicni situacii za vas taa umira ,... ne mozete da smetate na nea... sigurno poradi bolesta, nema placenje znaci , samo taae isklucena od toa, za tebe , za sestra i... taa e pod pritisok na nekoj ogromen tovar koj sto ne e nejzin , ama taa izbrala da odi po toj pat ...

poz!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom