Сонови, толкување на сонови

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Абе сабајлево сум го сонувал Toreador како ме боде со шпенагли ставени во „пиштол“ и пука на мене, и тешки болки сум имал, и после сум ги вадел шпенаглите од телото.... леле Torco, кога ќе си дојдам Скопје те убив.... ти мене со шпенагли а... ај ај :pos:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
goddess напиша:
ej .. a znaj nekoj sho zna4i da vi ukradat 4evli na son?!
чекај сеа ќе ти кажам со мојата неверојатна логика...пааа најверојатно ќе се ослободиш од некои грижи :razmislu:
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
c c c c Vodka be bog da cuva... :pos: барем скрши мразот...некој и мене да ме сонува... :D
 
Член од
23 октомври 2005
Мислења
17
Поени од реакции
1
Goddess of Chaos напиша:
чекај сеа ќе ти кажам со мојата неверојатна логика...пааа најверојатно ќе се ослободиш од некои грижи :razmislu:
abe mene mi rekoa deka zna4i deka nekoja kje mi go zemi de4koto
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
A sto znaci da sonuvas duh kako te posmatra i se krie od tebe pozadi zavesa i skapoceni kamenja (imase crven i zelen kolku so se sekavam) kako ti gi podavaat i ti pagjaat od raka? Ist son e ova, dodeka go gledav duhot padnaa kamenjata :)
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
ThA-BiTcH напиша:
A sto znaci da sonuvas duh kako te posmatra i se krie od tebe pozadi zavesa i skapoceni kamenja (imase crven i zelen kolku so se sekavam) kako ti gi podavaat i ti pagjaat od raka? Ist son e ova, dodeka go gledav duhot padnaa kamenjata :)
ова нешо ко матрикс со аповите мене ми личи..

пред некој голем крстопат си.. се двоумиш кој пат да фатиш.. го одложуваш изборот.. се осеќам ко Саше Фактор Икс.. или Сабина..
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
A shto velat babite ako sonuvash deka kako nekoj umrel? :( za babite nekoj moze ke mi kaze, ama pojezivo budenje pekol...
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Велат дека ако сонуваш некој како умира, демек ќе му се продолжел животот. Сум сонувала како ми умира некој, после цел ден ми е катастрофа
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Aко сонувап некој како умира, демек некое зло умирало во него, благодарение на тебе.
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Toreador напиша:
Aко сонувап некој како умира, демек некое зло умирало во него, благодарение на тебе.
Hmmmm, mi se dopagja interpretacijata, samo shto so licnosta koja ja sonuvav komunikacijata ni bila samo "zdravo" ednash u zivot pred godini.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
goddess напиша:
abe mene mi rekoa deka zna4i deka nekoja kje mi go zemi de4koto
абе батали шо ти зборуваат другите...ја тука од искуство кажувам :pos:
не најозбилно можно е и тоа дека ќе ти го земе дечкото...дај потсобери го малце :pos:
 
H

HCL

Гостин
Моите сонови никогаш не сум можел да ги најдам во соновник.Секогаш сум сонувал некои претерано ретардирани работи кои немаат врска едно со друго.
 

cyberlady

стара чупа
Член од
2 ноември 2005
Мислења
329
Поени од реакции
11
Вештерки

Dali ste imale cest da zapoznaete nekoja vesterka?
:) :)
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
pa ja ne sum imal :) koa ke imam ke ti kazam
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Не сум имал, ама искрено сакам да запознаам некоја.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom