Сонови, толкување на сонови

Bale82

Bwagojce
Член од
22 април 2005
Мислења
227
Поени од реакции
4
cyberlady напиша:
Dali ste imale cest da zapoznaete nekoja vesterka?
:) :)
Вештерка ???
Што би требало ова да значи.... некоја жена која се занимава со некакви магии + да има некоја метла во рацето со која може да лета или некоја грда жена со некој забегани косишта на сите страни, загрбавена и нешо слично?
Ако е второто ДА имам видено а за првото не ми се верува дека имам видено а камоли да се имам запознаено.
А би сакал само за да му ја позајмам метлата да свртам некој круг.:music3: :music3: :music3: :music3:
 
Член од
5 ноември 2005
Мислења
18
Поени од реакции
0
еве сега и еден вампир


Напомена од модератор: За да не ти посакам добредојде со тоа што ќе ти го избришам првиот пост на форумот, би те замолила, во иднина, да постираш коментари исклучиво во контекст на темата. Добредојде :).
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
кој рече дека вештерките се страшни

 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Ќе дефинира некој вештерка уствари? М?
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Да, сум запознал. Наставничката по историја во основно.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
колку луд сон сум сонувал, ко демек у куќата моја хитлер поставил бомба, и дошол spooky да не спаси, и кај него сум живеел :))))))))))
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Гижо напиша:
колку луд сон сум сонувал, ко демек у куќата моја хитлер поставил бомба, и дошол spooky да не спаси, и кај него сум живеел :))))))))))
си ја претерал со вицови за хитлер :pos:
 

ShEkicKs

Special K
Член од
4 ноември 2005
Мислења
153
Поени од реакции
2
~сонував како чекам у гужва пред саем за да влезам на Тиесто и одеднаш се избацува еден старец со пушка и почнува да се дере: `Пушкава е стара 100 години`...се размафтува со неа и одеднаш ме упукува (случајно)~ ...еее подобро шо не отидов на Тиесто иначе ке бев мртва сеа :)
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Гижо напиша:
колку луд сон сум сонувал, ко демек у куќата моја хитлер поставил бомба, и дошол spooky да не спаси, и кај него сум живеел :))))))))))
Гижо, лепи, јас би те зел - ама немам толкав кревет !!! :pos::pos::pos:
 

Ninja

Кајгана на око
Член од
15 мај 2005
Мислења
623
Поени од реакции
9
Назад на темата ве молам.
Фала :).


Како и секогаш, кога учам поинтензивно, се случува да поседам некој саат над книга пред спиење. Меѓутоа, кога ќе легнам, не само што заспивам потешко, туку доживувам таков хаос на мисли во сон што станувам скапана и ми треба некое време да си го доведам мозокот во ред и да ги усредоточам мислите :(. Последниве неколку ноќи ми се случува токму ова. Попладнево се потрудив да одморам барем саат време ама сонував лист хартија на кој се појавуваа зборови (како кога пишуваме текст во Word) и нормално, почнав да читам :). Секако дека не се одморив :).

Слични искуства?
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
нинџа, и ја иам нешо слично..
со таа разлика шо ја викам дека треба да уам, не учам, имам кошмари, и станувам у сред сон и листот уствари е вистина..
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Ја никад не памтам шо сум сонувал.....:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom