Сонови, толкување на сонови

С

Сатори

Гостин
Утрово го сонував дедо ми како доаѓа од некој пат кон мене и како се движи така ми се смешка многу мило?
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Утрово го сонував дедо ми како доаѓа од некој пат кон мене и како се движи така ми се смешка многу мило?
Тоа значи дека човекот има убава насмевка?:)
Да сум ја Фројд,би рекол дека,дедо ти во сонот претставува некоја личност,која прави да се чувствуваш убаво.
Ја носи насмевката,која е во суштина твоја,но секако...зависи комплетно од него,бидејќи тој е носителот на таа енергија.
Али пошто не сум Фројд,занемари ја реченицата.
Сонуам бркотници у последниве три дена,чудно е некако,соновите не се луцидни.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Сонував како сум си ставала перики на главата.. Сме имале бутик и имало различни големини на перики..
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Ретко со нувам...ама кога сонувам има некакво значење. Јас мислам дека сонот е ствар на потсвеста, која за жал е тешко достапна за нас :(
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Пак сонував... Стикли.. прво сум пробала некои црни но биле скинати а после сум земала и сумпробала некои средбрени ептен убави со висока штикла.. сум сечела панталони..сум возела точок..??
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
Пак сонував... Стикли.. прво сум пробала некои црни но биле скинати а после сум земала и сумпробала некои средбрени ептен убави со висока штикла.. сум сечела панталони..сум возела точок..??

Мариче некој да не сака да те мажи а? А ова со панталоните ќе скратиш некоја мака шо си ја имаш... точаци, коли се немир едноставно не се чувствуваш спокојна:smir:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
Утрово го сонував дедо ми како доаѓа од некој пат кон мене и како се движи така ми се смешка многу мило?


Дедоти сеуште е жив или....?
За да знам што точно да ти протолкувам..
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Мариче некој да не сака да те мажи а? А ова со панталоните ќе скратиш некоја мака шо си ја имаш... точаци, коли се немир едноставно не се чувствуваш спокојна:smir:
Бај де веј шо има врска со мажење??? .лелеле.. :vozbud::vozbud: :pos2:
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Еј Луси....можеш ли ова...Во сонот ми се приближува едно куче но нозете му беа како на кокошка, не кучешки...и ми вели кучево "Еве мене ме пратија да ти кажам нешто, гледај нозеве какви ми се...." И не ми кажа што требаше да ми каже...Само знам дека беше поврзано со мои блиски луѓе, кои исто така ги виодв во сонот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom