Сонови, толкување на сонови

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
Јас веќе подолг временски период како сонувам едно те исто... :tapp:
Значи било што да сонувам, било што... на крај во сонот мора да ми умре некоја непозната личност, но што е најважно сите умираат на идентичен начин т.е. се дават (било во река, море, езеро, базент)... и ова секоја ноќ, веќе ко сериски убиец почнав да се осеќам :nesvest:

Дали некој знае што би можел да значи сонов?
Ама повеќе ме интересира оној психолошкиот аспект :smir:

Моја драга Годес, психолошки аспект на твојот сон е кошмар... како инаку би протолкувувала нешто што ти се случува често последователно и секогаш непознати луѓе очигледно е дека нешо потсвеста ти укажува на некои луѓе кои постојат а не ги приметуваш, можеби ќе значат понатака во твојот живот, никогаш не се знае, па онака потсвесно си придаваш слики на некој...
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Луси, глеам се разбираш, па ај кажи ми ова..

Сонот.. Ја сум у село, кај баба ми и гледам низ прозор и гледам во едни дрва огромни, што само у сонов ги има, иначе не.. И сеа од позади дрвата излегуваат две машки и една девојка, облечени во црно и нашминкани .. И така цел сон они седат до дрвата така и само гледаат у мене. Иако се далеку, сепак гледаат право во мене..Ко секташи се некако и се страшни у фаците, ме плашат многу, се будам нервозна и уплашена.


Ммм ?


едит: неколку пати го имам сонувано истово.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
Луси, глеам се разбираш, па ај кажи ми ова..

Сонот.. Ја сум у село, кај баба ми и гледам низ прозор и гледам во едни дрва огромни, што само у сонов ги има, иначе не.. И сеа од позади дрвата излегуваат две машки и една девојка, облечени во црно и нашминкани .. И така цел сон они седат до дрвата така и само гледаат у мене. Иако се далеку, сепак гледаат право во мене..Ко секташи се некако и се страшни у фаците, ме плашат многу, се будам нервозна и уплашена.


Ммм ?



едит: неколку пати го имам сонувано истово.


Дрвата обично во соновите претставуваат длабоки пријателства, луѓе кои те почитуваат тебе и твојата фамилија, овие овде што си ги видела на сонот (иако страшно ти се причинило) сепак ти претстои некое убаво познанство проследено со големо другарство и пријателство односно очекувај луѓе кои ќе бидат доста долго време со тебе и ќе те поддржуваат во добро и лошо:smir:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
А што би асоцирало многу змии,гуштери и слични влекачи гадулкави..во сонот?

:nesum:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
А што би асоцирало многу змии,гуштери и слични влекачи гадулкави..во сонот?

:nesum:
Зборови, кражба во домот на некој близок или пак твојот дом, лоши абери... лош сон ...бррр:nesum:
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
A што значи гробишта да сонуваш?
Постојано тоа сонувам.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
A што значи гробишта да сонуваш?
Постојано тоа сонувам.

Обично гробиштата се штета некоја, е сега има нели ако шеташ низ нив е грижа некоја ќе имаш мака.. ако седиш во нив благосотојба некоја, значи доста контрадикторен поим се зависи како си ги сонувала..:smir:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Што значи ако сонуваш дека ти подариле чевли?
Може некој да ми каже?
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Што значи ако сонуваш дека ти подариле чевли?
Може некој да ми каже?
Некаде читав за тоа, дека чевлите ако ги добиеш како подарок е убава работа, ако ги ставиш на нозете е уште поубаво, се мисли на љубов и сл. а во спротивно несреќа. :smir:
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Пред месец сена сонував дека сум на шопинг во Л.А. ама се беше толку гнасно и немаше ништо убаво . а јас шетав како изгубена и не знаев шо да одберам и си купив едни гумени бонбони шо имаа многу горчлив вкус.
ке може некој да ми каже шо значе соно
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
Што значи ако сонуваш дека ти подариле чевли?
Може некој да ми каже?

Ако ти ги подариле.. може некој да те запроси или да ти каже на цел глас дека те сака... убаво е како и да е но првата асоцијација е просење.. Со среќа:smir:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
Пред месец сена сонував дека сум на шопинг во Л.А. ама се беше толку гнасно и немаше ништо убаво . а јас шетав како изгубена и не знаев шо да одберам и си купив едни гумени бонбони шо имаа многу горчлив вкус.
ке може некој да ми каже шо значе соно

Да купуваш нешто значи сакаш нешто да дознаеш, разбереш или се интересираш за некого, во случајов се било гнасно значи не веруваш некому па бараш мислење за таа личност од други личности, мислам дека нема да се разочараш што и да ти кажат(горчи насон, благо е најаве):smir:
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Да купуваш нешто значи сакаш нешто да дознаеш, разбереш или се интересираш за некого, во случајов се било гнасно значи не веруваш некому па бараш мислење за таа личност од други личности, мислам дека нема да се разочараш што и да ти кажат(горчи насон, благо е најаве):smir:
Благодаран за толкувањето
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Ако ти ги подариле.. може некој да те запроси или да ти каже на цел глас дека те сака... убаво е како и да е но првата асоцијација е просење.. Со среќа:smir:

Запросување :nesvest::nesvest:
Би играла на втората. :)

Да, ми ги подари дечкото, ама биле неверојатно грди..:icon_conf

Фала многу. :)
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Што значи да сонуваш кутре малечко и тоа мислам на поклон дека ми го даде некој у сонов????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom