Сонови, толкување на сонови

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Сонував како се карам со еден другар и тоа фино му се дерев колку што се секавам??????:toe::toe:
Кавгата претставува непријатни моменти.
Опушти се малку не дозволувај целата оваа напната ситуација да влијае врз тебе.
Мирно движи се низ галамата и хаосот имајќи го секогаш во предвид мирот кој што постои во тишината.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.739
Поени од реакции
9.729
Сонував како со друштво допираме аутостоп, и допираме една кола, застанува, влагаме у колава 4-5 мина колку шо бевме, и тргнува колава. Одкако тргна глеаме нема возач у колава... почнавме да се дереме, да вриштиме, и додека колата возеше, отворивме вратите и се фрливме, онака ко на филмовине... :)

Ениуан?:toe:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Сонував како со друштво допираме аутостоп, и допираме една кола, застанува, влагаме у колава 4-5 мина колку шо бевме, и тргнува колава. Одкако тргна глеаме нема возач у колава... почнавме да се дереме, да вриштиме, и додека колата возеше, отворивме вратите и се фрливме, онака ко на филмовине... :)

Ениуан?:toe:
Многу филмови гледаш :)

Колата е кавги,можеби ќе се карате во друштво без некоја посебна причина,ама брзо ќе поминете низ тоа :helou:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Сонував како со друштво допираме аутостоп, и допираме една кола, застанува, влагаме у колава 4-5 мина колку шо бевме, и тргнува колава. Одкако тргна глеаме нема возач у колава... почнавме да се дереме, да вриштиме, и додека колата возеше, отворивме вратите и се фрливме, онака ко на филмовине... :)

Ениуан?:toe:
Изгледа дека во последно време гледаш многу филмови :baeh:
Вака сега.
Колата претставува кавга.Во бликса иднина ке се скараш со друштвото.После таа кавга некој од вас ке се оддалечи нема толку да се дружи со вас.
Можеби не станува збор за другар може девојка или роднина некоја не знам.
Меѓутоа од тоа ти ништо не губиш,туку другиот.Верувај не ти требаа лицемери во твоја близина
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Јас многу почнав да сонувам у последно време лелел!

Сега сонував како сум земала чизми од другарка ми да ги носам, арно ама сум ги искинала!!!

Има ова некое значење или не?

А другарка ми сега ми кажа дека ме сонувала како сум и се фалела со прстен ко у стил .....види мојот е поубав од твојот!!!
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Сонував дека сум седела на клупа во некој парк,облечена во црно и сум плачела.Дошол дотичниот и ми подал шамивче.Понудил да идеме некаде и по пат се смениле сите 4 годишни времиња,а ние сеуште сме ги носеле истите есенски алишта.Сме стигнале до некое езеро,почнало да врне дожд и сме се засолниле под некое дрво со мн малку лисје,но не паѓало дожд врз нас,иако истурало.Што би требало да значи ова?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
Сонував дека сум седела на клупа во некој парк,облечена во црно и сум плачела.Дошол дотичниот и ми подал шамивче.Понудил да идеме некаде и по пат се смениле сите 4 годишни времиња,а ние сеуште сме ги носеле истите есенски алишта.Сме стигнале до некое езеро,почнало да врне дожд и сме се засолниле под некое дрво со мн малку лисје,но не паѓало дожд врз нас,иако истурало.Што би требало да значи ова?

Турбулениции ако си во врска, топло ладно, солзи на крај со среќа те чекаат, како и да е ќе го пребродиш лошиот период што ти претстои, и ќе имаш прекрасно време пред себе и дотичниот:smir:
 
B

black angel

Гостин
sonuvav kako vlagam vo skolo so bivs muvator i potoa mi kazuvaat deka drugarka mi se kacila na drvo ja sum trgnala po nea i sum go videla tipot sto mi se sviga kkoga sum otisla kaj drugarkami mi rekla ke se drogira posto dvajca nejzini mili licnosti bile pederi.aj sea?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
sonuvav kako vlagam vo skolo so bivs muvator i potoa mi kazuvaat deka drugarka mi se kacila na drvo ja sum trgnala po nea i sum go videla tipot sto mi se sviga kkoga sum otisla kaj drugarkami mi rekla ke se drogira posto dvajca nejzini mili licnosti bile pederi.aj sea?

Блек ама ептен ти е сонов за толкување... хахахаха од дамна ме немаше вака некој насмеано со сон...
Животот го живееш турбо и се среќаваш секој ден со секој и сешто изатоа на сон ти излегуваат триста чуда непредвидени...
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Пред околку една недела сонував како сум имала две мали дечиња,, и биле женски:vozbud:..Да не знае некој да ми каже што би можело да значи? :smir:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Сношти сонував сум бил дух, и сум ги напаѓал лугето а тие мене не ме гледале :toe:
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
26
Поени од реакции
6
Jas poslednop vreme pocnav sekoja vecer da sonuvam ne znam zs ama sekoja vecer i sega poloina od se so sonvav zaboraiv. Ama sepak nainteresnite ostanaa i gledam ko ke mi se slici neso ubo/neubo ke mi tekni deka sum go sonval to(ako go imam zaboraeno). Bas interesno mnogu raboti so sonvav mi se slucija.
ama najgrdo stvarno e koga sonvas neso bas ubo da te razbudi nekoj mi se ima sluceno i posle sakam da go vratam to ama nikako ne mi uspeva.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
Пред околку една недела сонував како сум имала две мали дечиња,, и биле женски:vozbud:..Да не знае некој да ми каже што би можело да значи? :smir:


Убаво е женски деца на сон да сонуваш, велат ангелчиња чувари претставуваат, заштита:smir:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Јас многу често сонувам како некој ненормален ме демне или некако комуницира со мене, но не ме напаѓа, или бар нападот не ми е претставен во сонот, а знам дека се случил.
Исто така...како доцнам негде. И при двата го имам она плашливо и еуфорично чувство.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Сонив свадба, ама не ги видов ниту зетот, ниту невестата. Може некој да ми го протолкува сонот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom