Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.096
Поени од реакции
55.992
Затоа велам дека овие крстови не се од верски побуди.
Точно, тие се да ви светат и бодат у очи да знаете кај сте населени и каде живеете.

А тоа ракетите што ги има у секое шибтарско село по 2-3 изградени од пари од дрога, проституција и органи за верски побуди ли се или за ширење тероризам и перење мозок од рандом муфљуз наречен оџа кому му се клањате ко да нема утре
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.381
Поени од реакции
22.900
Слика од Албанци :

Screenshot_20240504_105242_Instagram.jpg

Слика од скапаното кавказско племе што живее кај нас а се нарекуваат Албанци нема потреба да ви постирам за да ги приметите разликите.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.186
Поени од реакции
5.119
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.128
Поени од реакции
16.222
Nemame nie nisto protiv pravoslavni Albanci koi si ja sakat svojata zemja istaknuvajki go nejzinoto zname koe patem e hristijansko, nie sme protiv pedofilo-muhamedanci koi zemaa oruzje i ubivaa nasi braka, sinovi, nasi deca na nasiot najgolem verski praznik, koi bodat, ubivaat samo zasto nekoj ne e pripadnik na nivnata religija, koi napravija etnicko cistenje na nasi luge i gi izbrkaa od svoite domovi, koi masakriraa nasi vojnici, i koi za nisto od toa ne odgovaraa. I eden ton drugi raboti na koi ne im e mestoto vo sovremena Evropa tuku nekade vo Afghanistan ili Kavkaz.

Pravoslavnite Albanci se nasi braka i nie od niv nisto loso ne sme videle. Koga bi mozelo da ve smenime vas za niv bi bilo golemo olesnuvanje i za nas.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.977
Nemame nie nisto protiv pravoslavni Albanci koi si ja sakat svojata zemja istaknuvajki go nejzinoto zname koe patem e hristijansko, nie sme protiv pedofilo-muhamedanci koi zemaa oruzje i ubivaa nasi braka, sinovi, nasi deca na nasiot najgolem verski praznik, koi bodat, ubivaat samo zasto nekoj ne e pripadnik na nivnata religija, koi napravija etnicko cistenje na nasi luge i gi izbrkaa od svoite domovi, koi masakriraa nasi vojnici, i koi za nisto od toa ne odgovaraa. I eden ton drugi raboti na koi ne im e mestoto vo sovremena Evropa tuku nekade vo Afghanistan ili Kavkaz.

Pravoslavnite Albanci se nasi braka i nie od niv nisto loso ne sme videle. Koga bi mozelo da ve smenime vas za niv bi bilo golemo olesnuvanje i za nas.
A makedonskite muslimani pedofili, brakja li vi se ???
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.186
Поени од реакции
5.119
Nemame nie nisto protiv pravoslavni Albanci koi si ja sakat svojata zemja istaknuvajki go nejzinoto zname koe patem e hristijansko, nie sme protiv pedofilo-muhamedanci koi zemaa oruzje i ubivaa nasi braka, sinovi, nasi deca na nasiot najgolem verski praznik, koi bodat, ubivaat samo zasto nekoj ne e pripadnik na nivnata religija, koi napravija etnicko cistenje na nasi luge i gi izbrkaa od svoite domovi, koi masakriraa nasi vojnici, i koi za nisto od toa ne odgovaraa. I eden ton drugi raboti na koi ne im e mestoto vo sovremena Evropa tuku nekade vo Afghanistan ili Kavkaz.

Pravoslavnite Albanci se nasi braka i nie od niv nisto loso ne sme videle. Koga bi mozelo da ve smenime vas za niv bi bilo golemo olesnuvanje i za nas.
И ние немаме проблем ако им отстапите место на православни албанци.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.771
Поени од реакции
22.852
A makedonskite muslimani pedofili, brakja li vi se ???
Еве јас ќе ти одговорам. Одма ги трампам Лабиништа, Пласница и Октиси за Албанци христијани.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.476
Поени од реакции
79.599
Помил ми е Србин кој клања од Албанец каур.

- албанска поговорка
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.977
Еве јас ќе ти одговорам. Одма ги трампам Лабиништа, Пласница и Октиси за Албанци христијани.
Фала, но не ти ги давам браќата албанци каури за торбешите.
Сега браќа ви се или не ви се браќа ова сорта на македонци, тоа не ми одговори?
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.771
Поени од реакции
22.852
Фала, но не ти ги давам браќата албанци каури за торбешите.
Сега браќа ви се или не ви се браќа ова сорта на македонци, тоа не ми одговори?
Мене лично не ми се. Кој сака нека му бидат.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.476
Поени од реакции
79.599
Сега браќа ви се или не ви се браќа ова сорта на македонци, тоа не ми одговори?
Колку што православните Албанци ве чувствуваат вас за браќа, толку и ние нив.
 
Последно уредено:

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.153
Ако не гледате дека некој ви ја ,,краде" верата пред носот и утре ќе ве остави ,,голи како пиштоли" како паднати од Марс без нигде ништо што ве идентификува како народ (и се што е поврзано со тоа) тогаш вие сте еден од 99-те Самуилови војници а не сте 100-тиот..
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.128
Поени од реакции
16.222
A makedonskite muslimani pedofili, brakja li vi se ???
Ne ni se, zasto u globala isti kur ste site muslimani, so bitna razlika sto oni barem ne se ogresile kon nas poslednive godini do stepen da ni ubivaat deca. Braka ne ni se, barem ne po vera, a covekot go pravat idealite i veruvanjata, a ne krvta, pa ako resat da se vratat kon vistinata, moze i da ni stanat braka povtorno.

И ние немаме проблем ако им отстапите место на православни албанци.
60591.p.jpg
Albanian_Protesters.jpg

Prasaj gi prvin dali oni bi sakale da ziveat so Islamska Drzava i ubijci na kaurcinja.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.977
Мене лично не ми се. Кој сака нека му бидат.
Затоа тешко дека ќе правите национална држава, зошто сте повеќе верски настроени, него национално настроени.
Албанците верата секогаш го користеле како средство , а не цел, затоа има и католици, и православни и муслимани.
Дури и пред 100 години има песни со стихови... „немојте да гледате цркви и џамии, оти верата на албанците е албанството“.
Тоа го имам проследено и од дедо ми покојниот (си пиеше ракија во планина, а жените си постеа, секој по својот начин на верување), и од родителите, и затоа не се замарам многу со религиите (иако во принцип сите пропагират божем добрина, а речиси сите војни се иницираат од верски побуди).
Е сега последните 30 години имало бајаги влијание од радикалните струји на исламот во посиромашните делови кај албанската заедница, и тоа повеќе во Македонија, ама и со тоа ќе се справиме.
Ама пак во Албанија, па и во Косово, кај младите се губи таа матрица да не се воспостават бракови со албанци од друга религија, а тука бидејќи нема многу од другите религии, уште е табу тема.
Како заклучок, затоа што сте такви, бугарите ви го земат тој дел од вашиот национален идентитет, и горјаните од Косово, и „нашинците“ од Голо Брдо, значи сеуште не сте созреани да бидете нација!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom