Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
24 април 2024
Мислења
466
Поени од реакции
875
Гледав Груби подкастот на Сител:

''Студирав руското влијание на изборите во Америка 2016, истотака студирав руското влијание во Брегзит процесот.
Учев француски, знам нешто српско-хрватски, англиски знам, македонски еве, секако албански и со се тоа бев многу конкурентен на пазарот''
А и професот да ти бил на Тетовски универзитет...Артан Груби бил професор
И овој беше и прв заменик премиер
Тој е само земја да му фрлиш а не на подкаст да го гледаш.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.372
Поени од реакции
5.132
Да се множат!
Пред 4 месеци се дигна национален монумент двоглав орел во Шемшево.
Па никој не скокна против тоа иако според пописот од 2021
ГодинаМакедонциАлбанциТурциСрбиОст.б.п.Вкупно
2021116 1.3930 01 22 1.532

116 Македонци сега се чуствуваат "гордо". Им честитале на своите сограѓани Албанци.

Така што ти што си се фатил за Пинтија. 1 Албанска куќа нема таму. Живо пиле двоглаво нема.
Ич К да не те боли!

Седи таму ајде одмори душа види униформа кога ќе ти дава газда Аљи. Гледам не можете да се помирите со реалноста и уште касате.

Гледам еве и овај прв ќе ви падне.
Еден од многуте.. Да се множат!
Што ќе спремате? Палење на Основен Суд Струга? Колку данок во крв ќе земате за да го заштитите Мерко? И покровителот САД ви се огради од него ама крвта вода не е. ЌЕ излезете да си го браните.
 
Член од
29 март 2024
Мислења
389
Поени од реакции
767
Охрид нема ни 2,000 кечиња за некој да им се плаши, турци има повеќе пошто се во најголем број на посетители. Незнам каква дрога и алкохол шошониве земаат али многу е добра. Треба да објават под кое дејство се пред да се клањаат во џамија.

1715964774243.png
Автоматски споено мислење:

Да, видиго што е убав. Да ти е мерак да се прекрстиш. Појди до пинтија со голфот или мерцедесот на едно пиво да го видиш колку е убав.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.540
Поени од реакции
1.779
У списоцине има некој од директорите кој го крстиле Ријад, вероватно да биде како главниот град на Саудијска Арабија.
Осама едино е помуслиманско име од Ријад.
А ќерката Медина ваљда, или Мека.
Од кај знаел дека ќерка му е мека ???
 
Член од
31 мај 2019
Мислења
283
Поени од реакции
927
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.944
Поени од реакции
8.443
Виделе од Србија.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.241
Поени од реакции
18.725
Ќе ни треба уште еден Демирхисарски заговор за да ги средиме колку - толку работите

Искрено прв пат слушам за овој настан, ваков настан требало да добие повеќе историско внимание последните години.

Инаку мој предок е убиен некаде по тие планини, му украле добиток и тоа не било прв пат, па решил да отиде да ги бара за да се одмазди ама му направиле заседа и го убиле. Кој знае кога се случило овој настан, така бил раскажуван од колено на колено ама на пример може да се поврзе со сличнен настан кој се случил во сегашно време пред една деценија, кога беше убиен Ангел од Ѓорче, повеќе пати точакот украден и решава да си ја бара правдата, и заврши убиен. Едноставно некои работи не се менуваат, само генерациите и годините, но за жал на рак раната и нема крај.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.299
Поени од реакции
21.751
Ќе ни треба уште еден Демирхисарски заговор за да ги средиме колку - толку работите

Со љочкиве од секогаш до денес има проблеми. Да нема илузии, други времиња се денес не одат како тогаш од куќа во куќа и силуваат и убиуваат Македонци ама во принцип настроени се на тоа да ги малтретираат Македонците, да ги избркаат од таму каде што се.
 
Член од
7 февруари 2022
Мислења
25
Поени од реакции
86
Албанецот сака да се почитува законот, затоа емигрира кај европските држави каде се исполнува законот недискриминаторски, а не на исток каде би уживал со религија.
Dobro ti imas li eden gram mozok? Citas li sto pisuvas be alo??? Vie pocituvate zakon? Leleeee tebe ti treba psihijatar poditno.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.915
Поени од реакции
15.902
Соживотот пуштен на најјако

Уште кога ќе видиш какви морбидни фаци ги монтираат овие реквизити се ти станува јасно

па инспекцијата се веројатно со албански раководен кадар и додека не ги сменат им се може...
Кој се вози во тоа тркало ?? ако се туристи од Косово нек им се удри од глава...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.813
Поени од реакции
80.304
Со љочкиве од секогаш до денес има проблеми. Да нема илузии, други времиња се денес не одат како тогаш од куќа во куќа и силуваат и убиуваат Македонци ама во принцип настроени се на тоа да ги малтретираат Македонците, да ги избркаат од таму каде што се.
Не убиваат?
Не само што убиваат туку не одговараат пред државава.

Така беше со еден куп случаи, повеќе пати наброени тука.

Има силувања од Албанци врз Македонки. Не ги објавуваат со имиња. Прашај у полиција некој што работи.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.403
Поени од реакции
4.878
Ќе ни треба уште еден Демирхисарски заговор за да ги средиме колку - толку работите

Читајќи го мислењево ми текна X-men '97 серијата, далеку најдобрата анимирана сееија на сите времиња.
Така да hear me out, јас сум професор X, а сусаро е Магнито.
Цело време му викам ако некој скршнал од патот не значи дека е изгубен засекогаш.
Можеби јас сум radical optimist, ама вие колективно сте defensive pessimist.
Автоматски споено мислење:

Dobro ti imas li eden gram mozok? Citas li sto pisuvas be alo??? Vie pocituvate zakon? Leleeee tebe ti treba psihijatar poditno.
Да ми треба, дај ми број, ама не на твојот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom