Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.387
Поени од реакции
22.945
Девеес осма Рабин Сквер Тел Авив. Галактички светлосни цивилизации понапред од најнапредната шиптaрска цивилизација сега, а камо ли тогаш. Во милијарда универзуми би одбрал да живеам во ова со овие вредности наместо педомухамеданско.

Let there be light...

Не ме сфати.
Мемево ми беше насочено кон фактот дека користиш еврејска пропаганда за расипување на младината кај шокиве исто како што тие користат од 60тите години наваму во белите христијански држави.
Се обидуваш со нивната тактика да им го уништиш оружјето.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.789
Поени од реакции
22.966
Не ме сфати.
Мемево ми беше насочено кон фактот дека користиш еврејска пропаганда за расипување на младината кај шокиве исто како што тие користат од 60тите години наваму во белите христијански држави.
Се обидуваш со нивната тактика да им го уништиш оружјето.
Те сфатив затоа и ти го ставив клипот. Ако користиш некој метод да ја заебеш спротивната страна сигурно нема тој метод да го користиш и дома за своите така? Сета онаа "пропаганда за уништување на младите" ја има и кај нив и тоа колку сакаш забави, трава, мдма и други дроги, геј паради, фестивали, како за толку мала држава имаат неверојатно добро развиена електронска сцена со неколку светски имиња итн... Ќе верував во таа приказна ако на пример во Израел имаше строга политика против овие работи и беше традиционалистичка држава. Нешто како богатите арапски земји што ја критикуваат Европа дека не прима доволно мигранти и не се грижи за нив, а самите не примаат избеглици дури и муслимани, а кога примаат муслимани тоа им е за да им аргатат во dirty jobs што никој не ги сака и живеат во експлоататорски и мизерни услови.
 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.226
Поени од реакции
36.235
Немој тие приказки на мене, при секој собир на македонци страдаа имоти на албанци, се тепаа албанци при секој фудбалски, ракометен, кошаркарски и друг натпревар.

Роднина имаше стан во зграда каде сите беа македонци, му сереа пред врата.

Еве види погоре двајца албанци биле тепани од група македонци.

Сум бил сведок кога група македонци нападна случајни минувачи албанци.

Пред околу 20 години ми беше претепан другар кој беше со нас, но одвоен некој 50 метри поназад.

На друг познаник му ја пукнаа главата со шипка сред плоштад.

Има и други случаи, нема да ве израдувам.

Сум бил сведок и кога албанци тепале македонци.

Исти сме.
Screenshot_64.png

Сепак сите овие освен што изеле по некој шамар и клоца (и ова дали е вистина, ама ајде да речеме дека е) сите останале живи и здрави и ниедни родители не плачеле за своите деца. Нешто што не може да се пофалат на пример родителите на Саздо, на Ангел од Ѓорче, на децата од Смилковско езеро, така да не џабе наведуваш овде примери, кога ние можеме да ти наведеме пута 100 полоши пример што сте ги направиле врз нас.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.789
Поени од реакции
14.126
Те сфатив затоа и ти го ставив клипот. Ако користиш некој метод да ја заебеш спротивната страна сигурно нема тој метод да го користиш и дома за своите така? Сета онаа "пропаганда за уништување на младите" ја има и кај нив и тоа колку сакаш забави, трава, мдма и други дроги, геј паради, фестивали, како за толку мала држава имаат неверојатно добро развиена електронска сцена со неколку светски имиња итн... Ќе верував во таа приказна ако на пример во Израел имаше строга политика против овие работи и беше традиционалистичка држава. Нешто како богатите арапски земји што ја критикуваат Европа дека не прима доволно мигранти и не се грижи за нив, а самите не примаат избеглици дури и муслимани, а кога примаат муслимани тоа им е за да им аргатат во dirty jobs што никој не ги сака и живеат во експлоататорски и мизерни услови.
Разликата е во тоа што и џанкерите во Израел служат во ИДФ и гледаат на сите останати како гојими/каури па затоа немаат проблем да живеат во и бранат држава која угнетува не-евреи. Па дури и да убиваат деца на најбрутален начин ако треба.

На запад тие џанкери и ЛГБТ членови се движечката сила која оди против својата држава и ја уништува одвнатре.
Затоа и се смешките како - етноцентризам за нас, мултикулти за гојимите.

Се изнапиша реферати за куранот сега е ред и за талмудот да кажеш збор-два.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
965
Поени од реакции
3.915
Кога ќе видам да шетаат во јавност со блузи под кои нема прслук, тогаш ќе речам има напредок
Пред 2 години видов ендемски вид 2ца шиптаpи на Водно, замисли не носеа цевка фармерка туку ни повеќе ни помалку фураа шејтански краток шорц(харам) и слушаа некое електро, оттогаш немам видено такво нешто повторно па си викам може од Албанија биле
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.789
Поени од реакции
22.966
Разликата е во тоа што и џанкерите во Израел служат во ИДФ и гледаат на сите останати како гојими/каури па затоа немаат проблем да живеат во и бранат држава која угнетува не-евреи. Па дури и да убиваат деца на најбрутален начин ако треба.

На запад тие џанкери и ЛГБТ членови се движечката сила која оди против својата држава и ја уништува одвнатре.
Затоа и се смешките како - етноцентризам за нас, мултикулти за гојимите.

Се изнапиша реферати за куранот сега е ред и за талмудот да кажеш збор-два.
Реков јас, одбирам да живеам со Рашели Мизраховци наместо артан грубевци. Биди ти Копт во Египет или христијанин во Пакистан, а јас ќе бидам во Израел па ќе правиме муабет. Со муслимани како постапуваат не ми е гајле ама очигледно функционира. Истиот метод на квадрат го користи и Кина па не смеат да писнат. Од друга страна ние со рамковните и Европа со блиски исток се фини па види што се дешава.

Нигде не реков дека Израел игра чисто ни во внатрешна, ни во надворешна политика. Или дека многу ги сакаат христијаните или било што друго нееврејско. И дека нема клипови како плукаат по гоји на интернет. Они плукаат гоји, "шиптaрите" им брцаат нож па сега ти види што е полошо. Реков, би ги трампал за нашите шиптaри глава за глава. Па и повеќе би примил. Од Израел имаме многу за учење од како да се поставиш во политика до како се штитат свои интереси, до образование, технологија, земјоделие... И да политика е, не е Црвен Крст.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.162
Поени од реакции
5.330
O golub, kazhi mi sto e polosho da sakam da kazam deka sum proçital nesto od frojd ili ova


Kako e da si del od najnepismenata raja vo Europa?
Да се надоврзам само со линков дека ни Албанија ни па косово немаат саем на книга
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.255
Поени од реакции
5.333
Имам приметено дека шкипоњките многу често објавуваат дали на телефон како позадина, дали на фб кавер пејџ или некое стори...тоа мора обавезно да биде некој цитат поврзан со верата на албански, извадок од куранот на арапски, се случувало да видам и работи поврзани со учк и нивните модерни војводи и скендербег.

Мислам и да постојат кај нив личност што отстапуваат со нивното сушстествување, пак секојдневието им се врти околу овие работи: верата, маченичката војна против каурите, скендербег...што е хипокризија само по себе.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.789
Поени од реакции
14.126
Реков јас, одбирам да живеам со Рашели Мизраховци наместо артан грубевци. Биди ти Копт во Египет или христијанин во Пакистан, а јас ќе бидам во Израел па ќе правиме муабет. Со муслимани како постапуваат не ми е гајле ама очигледно функционира. Истиот метод на квадрат го користи и Кина па не смеат да писнат. Од друга страна ние со рамковните и Европа со блиски исток се фини па види што се дешава.

Нигде не реков дека Израел игра чисто ни во внатрешна, ни во надворешна политика. Или дека многу ги сакаат христијаните или било што друго нееврејско. И дека нема клипови како плукаат по гоји на интернет. Они плукаат гоји, "шиптaрите" им брцаат нож па сега ти види што е полошо. Реков, би ги трампал за нашите шиптaри глава за глава. Па и повеќе би примил. Од Израел имаме многу за учење од како да се поставиш во политика до како се штитат свои интереси, до образование, технологија, земјоделие... И да политика е, не е Црвен Крст.
Пак ја утињаш поентата, а на Ска Манијак му викаш дека го сфаќаш. Мене јасно ми е се за исламот и се согласувам со тебе.

Главната поента на муабетот е дека тие што промовираат мултикулти и носат шиптаpи во Европа, Северна Америка, Австралија, сега и Јапан се истите кои се застапници за етноцентризам во Израел.
 
Член од
24 април 2024
Мислења
260
Поени од реакции
557
Зарем започнаа со оружје да се закануваат учките? Толку беше од глумењето европејци...
Не можеш од терористичка групација претопена во партија да очекуваш демократски и европски вредности.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.022
Поени од реакции
34.628
Не би ме чудело воопшто да не им сметаат геј правата бидејќи големи се шансите огромен број на косовари да не знаат што точно тоа значи.

Еве на пример, кога низ Приштина ги прашуваа граѓаните дали преферираат да бидат хив позитивни или хив негативни, одговорите беа полни со оптимизам...

Ова ме потсети на тој вицот со Албанец на стадион, откако некој играч за малку не дал гол:
-Пу бе, да го ебам на татко ти!
Некој од позади му довикнал:
-Мислиш мајка му?
-И његаааа!
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.197
Поени од реакции
5.129
Да се надоврзам само со линков дека ни Албанија ни па косово немаат саем на книга
Тирана 2023




Приштина 2023


Улцин

 

Kajgana Shop

На врв Bottom