Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.551
Поени од реакции
5.035
Зекир Курбрадовиќ сигурно е најквалитетен кадар.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.972
Поени од реакции
8.508
Дардан и пуно ова ли е тоа соживот ? Погледнете ја листата со организациски и вд директори, едвај да видиш некој наш. Не е ни чудно што здравството ни е катастрофа со ваков кадар, гарант 90% се со купени дипломи на универзитети како оној на Мерко

Прегледај го приврзокот 417086
Прегледај го приврзокот 417087
Заборавиле директор за кучиња да назначат.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.119
Поени од реакции
34.922
Да собереме средства тука на форум да му пратиме една бомбоњера за кажаново

Леле, која неписменост! Планина го напишале со П голема ама Албанци со мала. Па уште го архивирале ова со архивски печат. Зини земјо, голтни ме! :sramezliv:

Е, баш заради „стручноста“ на ваквите кадри имаме ситуации каде двајца штотуку венчани добиваат Извод од матична книга на венчани испечатен на образец за умрени. Па уште пострашно што овие „стручни кадри“ се во здравствена установа.
 
Член од
24 април 2024
Мислења
469
Поени од реакции
884
Леле, која неписменост! Планина го напишале со П голема ама Албанци со мала. Па уште го архивирале ова со архивски печат. Зини земјо, голтни ме! :sramezliv:

Е, баш заради „стручноста“ на ваквите кадри имаме ситуации каде двајца штотуку венчани добиваат Извод од матична книга на венчани испечатен на образец за умрени. Па уште пострашно што овие „стручни кадри“ се во здравствена установа.
Господине зошто сте албанофоб? (најповторувано прашање во следните 4 години)
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.427
Поени од реакции
4.924
Леле, која неписменост! Планина го напишале со П голема ама Албанци со мала. Па уште го архивирале ова со архивски печат. Зини земјо, голтни ме! :sramezliv:

Е, баш заради „стручноста“ на ваквите кадри имаме ситуации каде двајца штотуку венчани добиваат Извод од матична книга на венчани испечатен на образец за умрени. Па уште пострашно што овие „стручни кадри“ се во здравствена установа.
Имаш право, и мене тоа најпрвин ми падна на очи.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.901
Поени од реакции
80.575
Па зарем лажат?

Нефи што им праи цело време?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.086
Пинтија нема шошони колку што знам,така да не глеам проблем.Кур ме заболе колку џамии има и ке се прават у иднина у Арачиново
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.901
Поени од реакции
80.575
Нека се множат браќа каури, среќа и береќет нека не следи кај и да одиме.
Доста бре морону, вие на куров миљарда џамии изградивте без дозвола, без ништо и каурските политичари ви ги легализираа, без да водат сметка за околното немуслиманско население. Со децении така.
Неќевте секуларизам. Епа сега дојде време за крстови. Да даде Господ уште многу да никнат.
 
Член од
24 април 2024
Мислења
469
Поени од реакции
884

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.901
Поени од реакции
80.575
Пинтија нема шошони колку што знам,така да не глеам проблем.Кур ме заболе колку џамии има и ке се прават у иднина у Арачиново
Крстовите служат за така да остане.

Да можат луѓето без грижа да живеат, без да се плашат за сигурноста како оние кои живеат меѓу Албанци.
 
Член од
31 мај 2019
Мислења
285
Поени од реакции
936
Гледав Груби подкастот на Сител:

''Студирав руското влијание на изборите во Америка 2016, истотака студирав руското влијание во Брегзит процесот.
Учев француски, знам нешто српско-хрватски, англиски знам, македонски еве, секако албански и со се тоа бев многу конкурентен на пазарот''
А и професот да ти бил на Тетовски универзитет...Артан Груби бил професор
И овој беше и прв заменик премиер
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.901
Поени од реакции
80.575
Гледав Груби подкастот на Сител:

''Студирав руското влијание на изборите во Америка 2016, истотака студирав руското влијание во Брегзит процесот.
Учев француски, знам нешто српско-хрватски, англиски знам, македонски еве, секако албански и со се тоа бев многу конкурентен на пазарот''
А и професот да ти бил на Тетовски универзитет...Артан Груби бил професор
И овој беше и прв заменик премиер
Фламански требале да го прашаат дали знае и ако знае колку му има помогнато у животот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom