Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.525
Поени од реакции
47.869
Сега видов дека кај клан Македонија ја има вестава, има место кај училиштево, не се носат ученици од Кавказ, туку ученици од Идризово кои можат да учат од прво до пето ама не до 9-то одделение, сега министерството за образование дал усогласност да се отворат паралелки ама градоначалникот патриот и чесен антички македонец нејќе мигранти и орки и сака чисто школо без влошки насекаде фрлени.
Све да ви ебам.
Автоматски споено мислење:


Тоа е затоа што уште протестирате бе против образование кај албанците, дали бе сте нормални да имате лице овде да ги оправдувате, дали има еден нормален каур во државава?
Нормално е родител да не сака дете да пушти меѓу вас. Нема здрав човек што би сакал детето да си го прати во пропаст и да му излезе понеписмено од што влегло.
Не можам да ти доловам, зашто нема ништо подолно од вас за да ја сфатиш работава, ама тоа би било како во Зеф Љуш да има по пет кучиња во секој клас и да мора да ги држите на настава.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.858
Поени од реакции
7.063
Сега видов дека кај клан Македонија ја има вестава, има место кај училиштево, не се носат ученици од Кавказ, туку ученици од Идризово кои можат да учат од прво до пето ама не до 9-то одделение, сега министерството за образование дал усогласност да се отворат паралелки ама градоначалникот патриот и чесен антички македонец нејќе мигранти и орки и сака чисто школо без влошки насекаде фрлени.
Све да ви ебам.
Автоматски споено мислење:


Тоа е затоа што уште протестирате бе против образование кај албанците, дали бе сте нормални да имате лице овде да ги оправдувате, дали има еден нормален каур во државава?
Сител или не знам која телевизија спомна дека 12 или 13 km е оддалечено албансконо село во Идризово (не знам како се викаше), сега не знам дали е грешка во читање, дали мислеле 2 или 3 km, но пак е премногу. Што бараат деца од албанско село во чисто македонско школо? Тоа е како да речеме Каурите од Аеродром да пратат децата да им учат во Лирија во Чаир. Нема логика тоа. Веруј дека и Албанците ќе протестираа исто вака да беше обратно.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.913
Поени од реакции
23.914
Сега видов дека кај клан Македонија ја има вестава, има место кај училиштево, не се носат ученици од Кавказ, туку ученици од Идризово кои можат да учат од прво до пето ама не до 9-то одделение, сега министерството за образование дал усогласност да се отворат паралелки ама градоначалникот патриот и чесен антички македонец нејќе мигранти и орки и сака чисто школо без влошки насекаде фрлени.
Све да ви ебам.
Автоматски споено мислење:


Тоа е затоа што уште протестирате бе против образование кај албанците, дали бе сте нормални да имате лице овде да ги оправдувате, дали има еден нормален каур во државава?
Замсли Африм се преселиш во Америка и треба детето да го пуштиш во школо каде што редовно црнчиња ги каменуваат оние жолтите автобуси и брцаат бели деца со нож. Ќе го пуштиш ли?
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.947
Поени од реакции
10.929
Замсли Африм се преселиш во Америка и треба детето да го пуштиш во школо каде што редовно црнчиња ги каменуваат оние жолтите автобуси и брцаат бели деца со нож. Ќе го пуштиш ли?
Ја не знам, не сум те слушнал, у подрум сум бил. Праша нешто?
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.913
Поени од реакции
23.914
Ја не знам, не сум те слушнал, у подрум сум бил. Праша нешто?
Јас мислам дека Афримот како космополит, граѓанин на светот и неприпадник на ниту една нација нема да дозволи некакви си стереотипизации, расизми и заостанати сфаќања да влијаат врз културата и сфаќањето на неговото дете и ќе го запише детето во тоа школо.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.163
Поени од реакции
8.764
Јас мислам дека Афримот како космополит, граѓанин на светот и неприпадник на ниту една нација нема да дозволи некакви си стереотипизации, расизми и заостанати сфаќања да влијаат врз културата и сфаќањето на неговото дете и ќе го запише детето во тоа школо.
Кое патем ќе се вика Станиша Африми.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.947
Поени од реакции
10.929
Јас мислам дека Афримот како космополит, граѓанин на светот и неприпадник на ниту една нација нема да дозволи некакви си стереотипизации, расизми и заостанати сфаќања да влијаат врз културата и сфаќањето на неговото дете и ќе го запише детето во тоа школо.
Ауууу извини, јас го помешав со стандар класична љопка. Нисам знао да је космонаут, овааааај... пиљот.... уствариии, Арачиновац.
Океј, океј, извињавам се.
Го чекаме сега Љуљзим, Африм де, да се произнеси за горенастанатата диљема.

Кое патем ќе се вика Станиша Африми.
Ах тие српски служби.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.913
Поени од реакции
23.914
Ауууу извини, јас го помешав со стандар класична љопка. Нисам знао да је космонаут, овааааај... пиљот.... уствариии, Арачиновац.
Океј, океј, извињавам се.
Го чекаме сега Љуљзим, Африм де, да се произнеси за горенастанатата диљема.


Ах тие српски служби.
Искрено се чувствувам загрозен од вас, не за мене туку за моето семејство не е првпат што за дела на поединци казнувате цела нација.
Сум бил дете кога нашата куќа беше полна со избеглици од Косово и ни ја полнеа главата со приказни за кои денеска не знам дали биле вистинити, ама знам тогаш какво влијание имаа кон мене.
Длабоко во душата не мразам никого, колку и да се трудам да најдам еден таков со некоја причина, ама не можам, едноставно сум во таа состојба да ги разбирам сите околу мене, и општо имам мислење дека околностите драстично влијаат во однесувањето кај секој.
Човекот од роденден е роб на својот генетски материјал и на околностите кои го опкружуваат.

Ако сакаш можам да ти пратам профил на фејс и да видиш дали имам лајкнато било што национално, можам да ти пратам слики од мојата куќа и да видиш дека нема ни верски ни национални симболи, можеби имаме куран. Дури формата на мојата куќа е црковна ама моите па и соселаните не знаат.


Не се вреѓам лесно, знам кој сум, знам колку сум(не)интелигентен, всушност чувствувам недостиг на интелигенција, не знам како да го објаснам ова.

Во форумов сум се зачленил заради подфорумот историја, научив дека многу малце знаете за историјата на албанците, но научив дека и албанците малце забегуваат со неа.

Не глумам за ништо, ниту сум лажел во форумов, затоа што не морам.

Ти не си неутрален, уште повеќе од мене си завземаш страна во *споров*, ти не глуми и биди искрен.
Јас сум атеист, и сите треба да бидеме, како што Бог не направи.
Сите топтан кои ме знаат знаат дека сум атеист, никогаш не сум го криел тоа, а и по социјалните медиуми сум активен за тоа.
Ама поактивно не би се занимавал повеќе затоа што не ми е толку гајле, а и имам семејство кого треба да хранам.
Немам зошто да се оградам, не припаѓам кај ниту една нација
Епа назад си со материјалот, овие лекции задолжително да ги научиш. Уште да каже дека е небинарен и припадник на ЛГБТЌУФХЦЧЏШ и печен е за Хелсиншки или за кај Сорос.

Ама тоа за пред јавност. Приватно мислам дека чува постер од Ердоган дома, се моли во џамија ама не таа најблиску до куќа што му е оти му е срам да не го познаат и дека има хард диск со видеа од освојувањата на ИСИС во Сирија и Ирак и влезот на талибанцие во Кабул и има членска од БЕСА. Најсреќна меморија од детство му е кога го облекле како султан со тоа турбанот и жезолот за сунетот

1696368394629.png

1696368547784.png


Си ја мачи душата со криење, негирање и неизлегување од клозетот, оној муслимошиптaрскиот. Живее подвоено во когнитивна дисонанца, можам само да замислам каква ментална тортура му причинува тоа.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.947
Поени од реакции
10.929
Епа назад си со материјалот, овие лекции задолжително да ги научиш. Уште да каже дека е небинарен и припадник на ЛГБТЌУФХЦЧЏШ и печен е за Хелсиншки или за кај Сорос.

Ама тоа за пред јавност. Приватно мислам дека чува постер од Ердоган дома, се моли во џамија ама не таа најблиску до куќа што му е оти му е срам да не го познаат и дека има хард диск со видеа од освојувањата на ИСИС во Сирија и Ирак и влезот на талибанцие во Кабул и има членска од БЕСА. Најсреќна меморија од детство му е кога го облекле како султан со тоа турбанот и жезолот за сунетот

Прегледај го приврзокот 392999

Прегледај го приврзокот 393001


Си ја мачи душата со криење, негирање и неизлегување од клозетот, оној муслимошиптaрскиот. Живее подвоено во когнитивна дисонанца, можам само да замислам каква ментална тортура му причинува тоа.
Нормално за во јавност, приватно има да ќути и да прави како што вика дедо му. Додека стигне тој на ред да се прашува ехаааа...., додуше овде на форум може да продава мадиња за бубрези - во право си.

Мада, кај чичко Сем во амбасада ако му фатиме преку ред виза може да го љети до ЈуЕсЕј, па дури и Љуљзим џуниор (извињавам се, Станиша Африми) да го пушти во чколија со другарчињата нигери. :oleee:

Самонегирањето е опасна ствар. ;)
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.486
Поени од реакции
5.006
Јас мислам дека Афримот како космополит, граѓанин на светот и неприпадник на ниту една нација нема да дозволи некакви си стереотипизации, расизми и заостанати сфаќања да влијаат врз културата и сфаќањето на неговото дете и ќе го запише детето во тоа школо.
Сепак имам разлика, јас можеби нема да го запишам во тоа школо, ама ти нема да го запишеш во било кое школо каде има црнци.
Автоматски споено мислење:

Епа назад си со материјалот, овие лекции задолжително да ги научиш. Уште да каже дека е небинарен и припадник на ЛГБТЌУФХЦЧЏШ и печен е за Хелсиншки или за кај Сорос.

Ама тоа за пред јавност. Приватно мислам дека чува постер од Ердоган дома, се моли во џамија ама не таа најблиску до куќа што му е оти му е срам да не го познаат и дека има хард диск со видеа од освојувањата на ИСИС во Сирија и Ирак и влезот на талибанцие во Кабул и има членска од БЕСА. Најсреќна меморија од детство му е кога го облекле како султан со тоа турбанот и жезолот за сунетот

Прегледај го приврзокот 392999

Прегледај го приврзокот 393001


Си ја мачи душата со криење, негирање и неизлегување од клозетот, оној муслимошиптaрскиот. Живее подвоено во когнитивна дисонанца, можам само да замислам каква ментална тортура му причинува тоа.
До кај сте со протестот? Успеавте ли да ги избркате тие деца од училиштето? Дали ќе има уште еден празник за денов?
Ова е мала победа за МАКЕДОНИЗМОТ, АМА ОГРОМНА ЗА ЧОВЕШТВОТО И БЕЛЦИТЕ.
ДА ЖИВЕЕЕ БИБЛИСКА МАКЕДОНИЈА!1111
вАЈТ ПРИДЕ.!!!111
 
Последно уредено:

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.913
Поени од реакции
23.914
Сепак имам разлика, јас можеби нема да го запишам во тоа школо, ама ти нема да го запишеш во било кое школо каде има црнци.
Автоматски споено мислење:


До кај сте со протестот? Успеавте ли да ги избркате тие деца од училиштето? Дали ќе има уште еден празник за денов?
Ова е мала победа за МАКЕДОНИЗМОТ, АМА ОГРОМНА ЗА ЧОВЕШТВОТО И БЕЛЦИТЕ.
ДА ЖИВЕЕЕ БИБЛИСКА МАКЕДОНИЈА!1111
вАЈТ ПРИДЕ.!!!111
Епа сфати тогаш дека им е страв на тие деца и родители да им доаѓаат шиптaрчиња. Ти гарантирам да беа влашки деца во прашање и да требаше на влашки јазик да учат дека немаше да има никакви проблеми. Значи не е дека Македонците се некои си тешки националисти. Знам дека е тешко и болно да прифатиш ама дива орда сте бе Африм, агресивна, склона кон насилство, урлање и хулиганство, луѓе не сакаат да се во ваша близина. Толку ли е тешко да ја голтнеш таа пилула, толку ли сите мора да се криви освен шиптaрите? Толку ли не сфаќаш дека каде и да стапнат носат криминал, вандализам и правење на местото Багдад? И не, не се образуваат, ни во Македонија, ни во Косово, ни во Швајцарија, ни во Италија, ни на Марс, едноставно тоа ви се капацитетите. Сите овие се болни работи за голтање, знам. Ама сега тоа е. Прифатил ти или не, едноставно тоа е.
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Гази Баба тек ќе го јаде стапот со автохтоните антички илирци ака урук хаи, Ченто веќе е пола земено од скопје каурот кој избегада живее во станче од 45м2 во Аеродром додека арачиновецот гради куќа од 250м2.

Сите арачиновци кога ќе пркнат со кеш директ во Ченто идат по имот, блискоста на автохтоните села до Гази баба е факторот што се дешава ова.

Последниот попис пробија 20% и законски е да има двојазичност на територијата.

Не гледам причина да се пичи цело Идризово за 10 души ако учат на мајчин јазик, Идризово е мешано село не е чисто македонско па да се праи фама од ова.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.009
Поени од реакции
32.022
Во меѓувреме соживотот во Жировница:

Автоматски споено мислење:

Мечката е обесправена и дискриминирана. Животот и е загрозен од насилници и служби. :unsure:
Под итно амбасадата на САД да реагира, на мечката да и се даде државна работа во администрација, бесплатна струја и вода, и се друго што треба.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.913
Поени од реакции
23.914
Еве Африм, следен пат кога ќе кажеш нема полиција во наши средини да си знаеш зошто


 

Kajgana Shop

На врв Bottom