Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Бре бре бре, ќе се расплачам од реалитетот пренесен од линкот на Берик дрндрндрнионот.
Нема тука простор за разумна дискусија, знаев одма.
Ќе се дружиме ја и ти на форумов.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Ова е кандидатот на Левица од Шутка. Тркнете читнете кај Мерсиха Исмаиловиќ на профил, таа знае повеќе. :)
Жените на ИСИС ми е еден од приоритетите за читање.
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
Нема тука простор за разумна дискусија, знаев одма.
Ќе се дружиме ја и ти на форумов.
Мора кога ќе постираш ти еден лик, од сквернавените гробишта, ќе го шокираш светот. Пробај поработи малку со оние од Инфомакс или со дебилон од Мактел, со шокантни вести и линкови ќе растурате.
Автоматски споено мислење:

Жените на ИСИС ми е еден од приоритетите за читање.
Таа жена беше нападната од вашиот гуру, Апасиев дека е исламистка. Од друга страна, во партијата на Апасиев, има исламисти, ене ги, се молат пред влада. Тоа е лицемерие! И вие како следбеници на неговата партија треба да признаете грешка и да не го гласате Апасиев како поддржувач на исламизмот во Северна Македонија.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.946
Поени од реакции
17.692
Мора кога ќе постираш ти еден лик, од сквернавените гробишта, ќе го шокираш светот. Пробај поработи малку со оние од Инфомакс или со дебилон од Мактел, со шокантни вести и линкови ќе растурате.
Автоматски споено мислење:



Таа жена беше нападната од вашиот гуру, Апасиев дека е исламистка. Од друга страна, во партијата на Апасиев, има исламисти, ене ги, се молат пред влада. Тоа е лицемерие! И вие како следбеници на неговата партија треба да признаете грешка и да не го гласате Апасиев како поддржувач на исламизмот во Северна Македонија.
Ќе гласаме за жена ти ако ни ја донесеш. Ама тоа ако се ослободи од шпонските курови, вакви македонски мажи како тебе што толку ги бранат Албанците, жените им се ебат со браќата на големо. Докажано многу пати.
Автоматски споено мислење:

Ова со овој од Шутка нема да го коментирам, приказната на Левица со мултиетничка работничка партија добро одеше досега но не требало да се нафати на кандидати за Шутка и општо да фаќа работа со Цигани. Не само за ова туку општо за секоја работа. Поготово што овој кадар ти е баш против тоа што плука Апасиев, Брисел и компанија, ама они си знаат, најверојатно сакал да фати некој глас повеќе но на погрешна карта игра, наместо да вети безбедност на Македонците по циганските населби он бара гласови кај некој што нема да гласа за него.

Ме чуди овој шо толку ги тера овие верски работи, ми кажаа дека дечкото бил бисексуалец, колку е точно не знам.
 
Последно уредено:
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Таа жена беше нападната од вашиот гуру, Апасиев дека е исламистка. Од друга страна, во партијата на Апасиев, има исламисти, ене ги, се молат пред влада. Тоа е лицемерие! И вие како следбеници на неговата партија треба да признаете грешка и да не го гласате Апасиев како поддржувач на исламизмот во Северна Македонија.
Ти како автохтонен или љубител на автохтони треба да ти е јасно дека е исламистка. Секој кој е против џихадисти ко оваа ги има моите симпатии.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Ијааа стварно бе ова од Левица искочи овој : )) Што вика Апасиев на ова? Чиз? Ај Камиказа изгубен у простор и време е, а и небитен скроз. Ццц какви дилетанти, појма немаат кој им се шуња у партија.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
655
Поени од реакции
557
Ијааа стварно бе ова од Левица искочи овој : )) Што вика Апасиев на ова? Чиз? Ај Камиказа изгубен у простор и време е, а и небитен скроз. Ццц какви дилетанти, појма немаат кој им се шуња у партија.
Нема врска, детето не е исламист, полошо е тоа што е трениран соросоид. Беше нападнат на фејзбук од верници дека е дете на Сорос и други слични организации, дека учествувал освен во шарената и други такви настани по светов и дека работи против исламот. Бидејќи се избори и секој глас е важен истиот претпоставувам решил наместо со компири и масло да ги купи со клањане. :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
И вие како следбеници на неговата партија треба да признаете грешка и да не го гласате Апасиев како поддржувач на исламизмот во Северна Македонија.
Нема гајле. Ти како ќе кажеш. Апасиев е исламист и ние не треба да гласаме за него.
Ова, секако, ќе ме натера да ги заборавам сите срања на ВМРО ДПМНЕ и СДСМ и пак да гласам за нив.
 
Последно уредено:

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Знаеме кој е организатор, не ме интересира причината што го поттикнала овој ЧИН.
Но вакво нешто, МУСЛИМАНСКА МОЛИТВА (намаз) сред центар, на булевар пред влада е ТЕЖОК и СРАМЕН чин, погазувајќи го МАКЕДОНСКИОТ НАРОД.
Namaz-pred-Vlada-600x375.jpg
Тажно е кога го гледам видеово. Навистина е тажно.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.560
Поени од реакции
7.318
Забрадениве се вработени во влада па така на пауза излегле надвор од канцеларија и се помолиле. Се останато е во главите на вмровците.

Нато и по попис луѓенца!!!!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Во главите на вмровците, прво беше дека е наместен тој попис, па после дека не е.
Кој знае што све има у тие глави...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.946
Поени од реакции
17.692
Знаеме кој е организатор, не ме интересира причината што го поттикнала овој ЧИН.
Но вакво нешто, МУСЛИМАНСКА МОЛИТВА (намаз) сред центар, на булевар пред влада е ТЕЖОК и СРАМЕН чин, погазувајќи го МАКЕДОНСКИОТ НАРОД.
Прегледај го приврзокот 309961
Тажно е кога го гледам видеово. Навистина е тажно.
Имаат демократско право да го прават ова јебига, на запад сум видел луѓе да се клањаат на улица затоа што тогаш е еднаш од 5 пати. Ми смета што овој има врски со Левица, за молењето, кога ордии протестираа без проблем, тогаш што останало за молење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom