Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.299
Поени од реакции
78.975
Како ќе ти даде нешто што не постои. Овој ти е лик, независни организации, се познава у старт ама ајде, сакам да му се докаже на нормална дискусија ама не влегва така на темата.
Неговиот однос заслужува поинаков третман, не заради тоа што оди на адхоминем со навреди, туку заради намерна нерационалност во дискусијата, намерно занемарување на општо познати факти и вистини и обид врз таа лажна база да створи случај некаков.
Заради тоа, а не заради навредите и односот.

Бидејќи ако некој те предизвика на дискусија, тврдејќи дека сонцето изгревало на запад, одма знаеш дека дискусијата е изгубено време. Можеш комотно да го третираш како малоумен и да не згрешиш.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.955
Абе истото го кажуваат и тие. Не знам кому да верувам? Тебе да ти верувам, само затоа што ти си македонец?
Абе истото го кажуваат, можеби, ама бројките не кажуваат исто, ако зборуваме за објективност. Можете ти, и Анон и слични вам, да глумите све, ама јас повеќе од ова не би дискутирал со вас.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Не бе дечко, не станува збор за небулоза, станува збор за немање капацитет да се мисли надвор од присутната идеологија - а као наводно вашата (пТичја) перспектива е толку објективна и безгрешна. Провери си ги постовите, во ниту еден пост немаш ни најситна доза на индивидуална скепса да излезеш надвор од стадото (било ебано-македонистичко кое го претставуваш, било идеолошко-македонистичко кое претставува државна идеологија и механизам, било она површно и антитеолошко христијанско проповедање и плачипичкосување [пичката беше паметна според мочконо комита] за тоа колку се лоши другите - лелелелелел). Јас се сомневам дека ти си допрел некогаш 25.17%, дека си се поздравил со некој од нив и воопшто дека некој тебе лично ти наштетил, ама на форум си опасен. :)
Автоматски споено мислење:



Да, ама јас не верувам во ова што тебе ти го сервирале груевистите и заевистите. Тука е проблемот! И дај прикажи малку почит кон тие жртви затоа што на нив изгради цела форумска кариера на мочко кој дрнда од безбедна позиција.
Ај објасни нешто за албанската идеологија.Како бе сите фрлаат со дрва и камења по нас и на крај Македонците испаѓаат криви.Зарем не ти здосади веќе од албански,грчки и бугарски уцени?Кажи ми каде на Балканот малцинствата имаат толку права?Зарем не ти е дојдено преку qr да раниш паразити само ради тоа шо биле од одредена националност,а во исто време родители на болни деца да молат за мочани 5000 евра за да ги спасат?Дај бе прекините со вашите небулози.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.130
Абе баталете го овој, убаво рече Илко или е од оние Цивил мивил, Амон Сра или е од тие космополитите од Свети Николе, еден шиптaр што виделе во Ла Кања на изложба на геј фотографии во црно-бело, можда е и трол или шиптaр со македонски јузер. Да проживее во Арачиново 2 месеца па да го кљофтаат секој ден само затоа што се вика Ќиро и тогаш памет нема да му дојде.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.299
Поени од реакции
78.975
Ај објасни нешто за албанската идеологија.Како бе сите фрлаат со дрва и камења по нас и на крај Македонците испаѓаат криви.Зарем не ти здосади веќе од албански,грчки и бугарски уцени?Кажи ми каде на Балканот малцинствата имаат толку права?Зарем не ти е дојдено преку qr да раниш паразити само ради тоа шо биле од одредена националност,а во исто време родители на болни деца да молат за мочани 5000 евра за да ги спасат?Дај бе прекините со вашите небулози.
Кој ти вика дека не он Албанец?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Хахах шо е ова кај се случило бе ??
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.786
Нели го гледате циганското знаме позади, тоа се најголемите муслимани што јадат свинсо по сендвичарите. Ама тоа е македонскиот народ, цело време го плашат со мигранти, коа дојдоа овие 150 души од Авга сите рипнаа(на фб нормално) а веќе одамна си имаме ние домашни мигранти само кој сака да види.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.578
Поени од реакции
7.567
Шо бе наеднаш сите изненадени?!?!?!?!?!

Не се сеќавате како дојде и што вети за да дојде на власт она гомно муртинско кое место да копа ниви го ставивте премиер?!
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Смешно е бе да се клањаат пред влада не заебавај. Нек се клањаат секој ден, ќе им урлам од смеење.
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
Искрено сеедно ми е на кого ти ќе веруваш.

Но, ако сакаш да провериш, имаш милион линкови од вести, собирани низ деценииве.
Еве, вака, ти дај ми линкови од Албанците за нивните маки од каурите, како им рушиме гробишта по селата, како им ги тепаме децата, како им сквернавиме џамии и како со насилни протести излегуваме да ги браниме починителите.
А ја ќе ти дадам линкови од вести за обратното.
Бре бре бре, ќе се расплачам од реалитетот пренесен од линкот на Берик дрндрндрнионот.
Автоматски споено мислење:

Абе баталете го овој, убаво рече Илко или е од оние Цивил мивил, Амон Сра или е од тие космополитите од Свети Николе, еден шиптaр што виделе во Ла Кања на изложба на геј фотографии во црно-бело, можда е и трол или шиптaр со македонски јузер. Да проживее во Арачиново 2 месеца па да го кљофтаат секој ден само затоа што се вика Ќиро и тогаш памет нема да му дојде.
Лепи, ти ќути оти се моташ постојано низ маала кајшто тие што ги нарекуваш "Албанци" живеат и хараат. Не ми изгледаш како да си ќофтан. И твоите импресии се форумски, не јади многу буреци ти се моља.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
656
Поени од реакции
557
Негде прочитав дека клањанево го организирал кандидатот на Левица за градоначалник на Шуто Оризари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom