Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
D

Deleted member 53418

Гостин
‘Нашата земја’ е со промашена судбина и само надоле иде од 2001 у рикверц иде. Нека не беа албанци нека беа срби тоа што им се даде и ќе им се даде ќе ја доутепа ‘нашата земја’ . Сами сме си криви ништо поише. Кој стигне ќе не дупи.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
931
Поени од реакции
3.667
Сдс во 94та подели 150.000 државјанства на Косовари кои после тоа гласаа на претседателските избори за Ќиро Глигоров.
Сега они се рачунаат за двајца, пример се попишуваат и на Косово и кај нас затоа бројките и тука и таму се подуени.
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
Колку за грев изгледаат постовите на македонците жртви на 25.17% :kezec:
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
Кај си слуга шпонски, ае уште некој ден треба да се одработи за локалните.
Слуга „шпонски“ - ха ха.
Толку ли ти е силата?

Се убивте од плачење на форум, мочковци едни! :vozbud:
Автоматски споено мислење:

Кај си слуга шпонски, ае уште некој ден треба да се одработи за локалните.
Ко си толку гневен на тие што ги нарекуваш „шпонови“, кога последно си натепал некој од нив?
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
Глуп си ко кур бе друже, би пробал да ти објаснам како стојат работите ама си глуп као кур. Јас би дал години од живот за вакви како вас да бидат тепани цел живот.
Ај биди ти паметен како пичка и објасни "како стојат работите". Точно, ти ќе дадеш години од животот да бидат тепани македонци кои не размислуваат како тебе, кои не ја разбираат твојата жртва и твоето херојство на форум кајгана со профајл сличе комитско (во попаметни кругови знаеш навивачите ги сметаат за дебили, не знам во твоите кругови како ги сметате :drk:).
Јас напротив мислам дека ниту ти, ниту оној дебилон Берик дрндрндрндарион, не сте биле ќофтани од 25.17%. Вашите импресии за тоа како се доживуваат и како се поимаат тие т.н. "шпонови" се чисто од дистанцата ТОПОЛ ГАЗ, затоа на форум сте паметни како пички. :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.998
Јас напротив мислам дека ниту ти, ниту оној дебилон Берик дрндрндрндарион, не сте биле ќофтани од 25.17%. Вашите импресии за тоа како се доживуваат и како се поимаат тие т.н. "шпонови" се чисто од дистанцата ТОПОЛ ГАЗ, затоа на форум сте паметни како пички. :)
Toj наивно избран став, дека треба да се буниш против некоја неправда, само ако тебе лично ти се десила, од рационален аспект е пресмешен. Често го слушам и многу кажува за морално-етичката структура и ниската свест на оние кои ми го презентираат, мислејќи дека, ете, готово, ме фатиле во некаква небулоза.

Ги убија децата за Велигден и сега Албанците ги бранат убијците, само затоа што се иста вера. Моите забелешки за ова се нерелевантни, оти мене лично никад не ми убиле деца.
:lolzz:
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
Toj наивно избран став, дека треба да се буниш против некоја неправда, само ако тебе лично ти се десила, од рационален аспект е пресмешен. Често го слушам и многу кажува за морално-етичката структура и ниската свест на оние кои ми го презентираат, мислејќи дека, ете, готово, ме фатиле во некаква небулоза.
Не бе дечко, не станува збор за небулоза, станува збор за немање капацитет да се мисли надвор од присутната идеологија - а као наводно вашата (пТичја) перспектива е толку објективна и безгрешна. Провери си ги постовите, во ниту еден пост немаш ни најситна доза на индивидуална скепса да излезеш надвор од стадото (било ебано-македонистичко кое го претставуваш, било идеолошко-македонистичко кое претставува државна идеологија и механизам, било она површно и антитеолошко христијанско проповедање и плачипичкосување [пичката беше паметна според мочконо комита] за тоа колку се лоши другите - лелелелелел). Јас се сомневам дека ти си допрел некогаш 25.17%, дека си се поздравил со некој од нив и воопшто дека некој тебе лично ти наштетил, ама на форум си опасен. :)
Автоматски споено мислење:

Ги убија децата за Велигден и сега Албанците ги бранат убијците, само затоа што се иста вера. Моите забелешки за ова се нерелевнтни, оти мене лично никад не ми убиле деца.
:lolzz:
Да, ама јас не верувам во ова што тебе ти го сервирале груевистите и заевистите. Тука е проблемот! И дај прикажи малку почит кон тие жртви затоа што на нив изгради цела форумска кариера на мочко кој дрнда од безбедна позиција.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.998
Да, ама јас не верувам во ова што тебе ти го сервирале груевистите и заевистите. Тука е проблемот! И дај прикажи малку почит кон тие жртви затоа што на нив изгради цела форумска кариера на мочко кој дрнда од безбедна позиција.
ОКеј, еве цитирај околу Смилковско, колку и кои од моите постови содржат лага или нешто неточно.

Фактите се дека ни убија деца и Албанците се дигнаа да ги бранат убијците, масовно и насилно, и покрај две пресуди и покрај се друго.

Ја сум бил проблемот оти ова го потенцирам...
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
ОКеј, еве цитирај околу Смилковско, колку и кои од моите постови содржат лага или нешто неточно.
Проблемот со смилковско и твоите погледи околу сето тоа е ист како со се друго во оваа држава. Не веруваш на попис, ама веруваш на избори оти имаш за кого да гласаш, за малиот мочко од велес, а причината за тоа е дека цврсто се поставувал со 25.17%.
Можам да одам понатаму. Не веруваш на операции на државата се додека истите не се во допир со 25.17 затоа што колку и да е лоша државата, сепак таа е посправедлива отколку 25.17%. Да не зборуваме за идиотските врамувања на информации кои немаат никаков допир со реалитетот на здрав човек кој мисли и расудува малку поразлично од сервисите на власта и на моќта, било во структурна, било во законска, било во културна смисла.
Што е уште полошо, ти, и оние другине како тебе, ај што плачипичкосувате тука на форум, не сте различни од оние против кои плачете. Да можете ќе го правите истото, што и тие (наводно) ви го прават вам.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.998
Имаш милион напади врз деца, гробишта, цркви... Систематски изведувани низ деценииве.

Али не, не е тоа проблем. Ја сум проблемот оти зборам за тоа.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.970
Поени од реакции
17.799
Немам потреба од тоа да се пцујам по форумот, ти ако си ме читнал некогаш ќе видиш други ставови од останатите ама ајде. Ако те интересира мој став пиши во ПП ако не никому ништо. Ама не ми пишувај ако си сервилен и мразиш се што е македонско, со такви луѓе не сакам да дискутирам.
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
Имаш милион напади врз деца, гробишта, цркви... Систематски изведувани низ деценииве.

Али не, не е тоа проблем. Ја сум проблемот оти зборам за тоа.
Абе истото го кажуваат и тие. Не знам кому да верувам? Тебе да ти верувам, само затоа што ти си македонец?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.998
Абе истото го кажуваат и тие. Не знам кому да верувам? Тебе да ти верувам, само затоа што ти си македонец?
Искрено сеедно ми е на кого ти ќе веруваш.

Но, ако сакаш да провериш, имаш милион линкови од вести, собирани низ деценииве.
Еве, вака, ти дај ми линкови од Албанците за нивните маки од каурите, како им рушиме гробишта по селата, како им ги тепаме децата, како им сквернавиме џамии и како со насилни протести излегуваме да ги браниме починителите.
А ја ќе ти дадам линкови од вести за обратното.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.970
Поени од реакции
17.799
Искрено сеедно ми е на кого ти ќе веруваш.

Но, ако сакаш да провериш, имаш милион линкови од вести, собирани низ деценииве.
Еве, вака, ти дај ми линкови од Албанците за нивните маки од каурите, како им рушиме гробишта по селата, како им ги тепаме децата, како им сквернавиме џамии и како со насилни протести излегуваме да ги браниме починителите.
А ја ќе ти дадам линкови од вести за обратното.
Како ќе ти даде нешто што не постои. Овој ти е лик, независни организации, се познава у старт ама ајде, сакам да му се докаже на нормална дискусија ама не влегва така на темата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom