Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
6 февруари 2013
Мислења
4
Поени од реакции
0
Сакам да прашам дали знае некој може ли возач почетник да вози кола појака од 75 kw ако до него има искусен возач и дали може да се возе кола со странски таблички се разбира ако сопственикот е до тебе?
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Сакам да прашам дали знае некој може ли возач почетник да вози кола појака од 75 kw ако до него има искусен возач и дали може да се возе кола со странски таблички се разбира ако сопственикот е до тебе?
Неможе да вози.Смее да вози до 75 kw,а до него треба да има искусен возач за после 23:00 саатот.Може со полномошно,изгледа.
 
Член од
21 април 2012
Мислења
51
Поени од реакции
2
Здраво дечки,

Ми треба малку помош / совет околу сензор за радилица.
Имам Поло 2008 1,2 бензин, пред некое време ми се појави сијаличката Check engine. Симптомите се не прима гас колата, некако не оди, понекогаш вергла не сака да запали ама не често. Од време на време ќе се изгаси па пак ќе се запали ама у главно како колата да изгуби сила. Дали ова се симптомите за расипан сензор дали знае некој? Ја однесов на компјутер ама некако дечките не го разбираа тој error ама ми рече најеројатно е сензорот за радилица.
Дали можда знаете каде има да се купи освен до Порше нормално.

Однапред благодарам
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
26
Поени од реакции
0
во битола да не знаете каде режат шофершајмна од кола ? имам една тоцка од камче пукнато да го отстранам за да не се прошири ?
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Здраво дечки,

Ми треба малку помош / совет околу сензор за радилица.
Имам Поло 2008 1,2 бензин, пред некое време ми се појави сијаличката Check engine. Симптомите се не прима гас колата, некако не оди, понекогаш вергла не сака да запали ама не често. Од време на време ќе се изгаси па пак ќе се запали ама у главно како колата да изгуби сила. Дали ова се симптомите за расипан сензор дали знае некој? Ја однесов на компјутер ама некако дечките не го разбираа тој error ама ми рече најеројатно е сензорот за радилица.
Дали можда знаете каде има да се купи освен до Порше нормално.

Однапред благодарам
Види по продавнициве за автоделови што ќе ти кажат они.Тетово,Скопје,би требало да има кај овие за автоделови.Од каде си?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Слаб мотор. Сеа не знам кои ти се потребите и преференците ама моторчето си е слабо. Мој пријател ја имаше, многу беше среќен коа ја продаде. :) :)
Знам дека слаб мотор, а слушнав и дека за слаб мотор, многу троши...
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=774353
Абер неам од коли,некако ефтино е,трик или што е ? Се исплаќа да го земам или ? И ако може мало објаснување околу Пежо,потрошувачка,делови бла бла
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=774353
Абер неам од коли,некако ефтино е,трик или што е ? Се исплаќа да го земам или ? И ако може мало објаснување околу Пежо,потрошувачка,делови бла бла
Јас имав исто само 2005 година.Пежото е добра кола,но одржувањето е поскапо во однос на другите автомобили од класата.Потрошувачката е супер,не троши многу,брзо е.Мора да ја погледнеш со некој механичар,вака од слики е добра ама друго е на лице место.Друга мана е буферите,ако го купиш мора да ги смениш,ако не го направил тоа сопственикот,бидејќи возењето на задните седишта е непријатно,тие се околу 2000-3000 денари.Буфери од Пежо дизајн од 2006 година па нагоре.
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
132
Поени од реакции
50
Неможе да вози.Смее да вози до 75 kw,а до него треба да има искусен возач за после 23:00 саатот.Може со полномошно,изгледа.
Кола со странски таблички неможе да ја вози друг освен сопственикот, ни со полномошно. Ако беше така сите ќе возевме на бугарски табли со полномошно од некој пријател/роднина (па сите имаме блиски со бугарски пасоши). Така да, со странски табли, ако немаш странски пасош, неможиш да ја возиш колата.
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
Знам дека слаб мотор, а слушнав и дека за слаб мотор, многу троши...
Избегни ја 1.2 варијантата. Освен ако конкретниот примерок е во беспрекорна состојба и со многу мала километража. Кај половните коли најмалку е важен брендот, моторот, шасијата итн. Битна е фактичката состојба на возилото и да е со што помала километража. И не дозволувај никој да те убедува поинаку со муабети од типот "што се 200 000 илјади за пасат, бмв, ауди," итн итн.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Имам BMW 525 tds e34 1992 аутоматик.
Кога ке го свртам воланот налево и колата е во мирување, намалува обртаи ко да кашла, некогаш знае и да изгаси. Ќе да е до механиката што го покренува сервото па одзима од снагата или друго е?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom