Despot
Поени од реакции
230

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • господине ве известувам дека на ден 1.11 2008 пред бистата на Мара Бунева ке се одржи чевствување а потоа и собир на повеке личности мегу кои ке присуствува и господинот Зоран Тодоровски добитник на наградата 23 октомври,Марко Китески,Ташко Георгиески и академик доктор Петар Темелкоски во кои ке се дебатира за делото на Крсте Петков Мисирков во ресторанот Македонска кука на Кале.До колку се решите да присуствувате превозот е организиран и бесплатен и се надевам дека ке присуствувате и ке дебатирате.позздрав
  деспот сакам само да си разменуваме мислења а не да се вреЃаме.јас ги ценам вашите размислувања и не сум од тие луге кој со не ја сакаат македонија.што мислите околу името.дали се согласувате со новиот предлог на нимиц.ако мозе одговор ви благодарам.јас сум инаце цлен на една организација и ги следам размислувањата на некои лица во форумов и би сакал нивни мислења за да изградам еден стам.БЛАГОДАРАМ однапред
  Ги следам вашите ставови и од нив сум многу испроцвоциран не од сите некои ти се добри ама повекето се лоши.Ова што е со името за точките не сте во право.Предлогот на нимиц е добар во глобала и треба да се прифати за да има просперитет нашата држава.Што добиваме ние од името ако остане само МАКЕДОНИЈА или што ако се декларираме како МАКЕДОНЦИ не добиваме ништо или "наШата историја ".Ние немаме некоја историја, таа е полна со бугари срби турци .Немаме ние добра историја .ако знаеш добро историја ке сватиш.Чисти пример колку македонци имаат блгарски пасош многу и засто да ссе викаме ние после македонија подобро да сме бугарија.Се надевам на ваш разумен и мудар одговор.поздрав од Мичо
  Користи Кирилица ко ке пишиш во мојов профил. А одговорот ти го напишав во твојот. А за војна ко ке дојди немат бегање. Не зборвам за режирана и наместена војна ко шо беше во 2001.
  gospodine sigurno ste golem patriot so znamevo.zaradi vasiot patriotizam sme zaglaveni vo nasive granici.i plus da fati vojna ti prv ke si so ke se zavitkas so znamevo i ke legnis vkrevet i ke placis.mnogu se iznerviram so nacinov na koj ja prestavuvas makedonija.nie mora da go zaboravime minatoto ida odime ponatamu.se nadevam deka ke mi odgovoris gospodine.cao
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom