Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Замисли да ти искочи пешак,куче или незнам што на партизанска, каде што сите возат со 50-60 ? Не е баш сеедно во таа ситуација дали твојата нова кола има АБС или не :) Сеедно, поентата на постот ми беше дека едноставно глупо е нова кола да нема АБС знаејќи дека мојата кола (стара добри 12 години) има ... :D
Edit: Доколку знаеш каде има,имаш линк од добро радивце за 4000-5000 пушти ми во пп :) Ми се заеба фабричкото и не ми се исплати да го правам :D
Живеам во Велес,партизанска кај мене нема.

http://www.dogsecurity.mk/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=883&category_id=3&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=mk
Сеа видов дека во ПП си пишал,јас па тука ти пратив,ова највеќе ми се бендисува и не е скапо,имаш до 4000 добри радивца.Гледај да има и за USB да ставиш.
Прво прашање е дали си ограничен со 7500евра или има место за доплата?
Еве мое мислење,бидејки 3 недели ги преорав сите салони за нови автомобили...
1.Фиат Пунто Ево 1.2 со опрема(значи клима,абс,централна брава,серво волан,цд,6 аир бег,ама со 3 врати)8250еврони
2.Шевролет Спарк 1.0 68кс(мотор и подвозје од Опел Корса)7100 евра со опрема(клима,серво,абс,6 аир баг,цд,централна брава)
3.Опел Корса 1.2 86кс со 3 врати и опрема-8150евра

Е сега прашање е дали можеш да доплатиш,или си врзан за таа сума.Јас би те посоветувал да отвориш очи и да не се леташ по увезените коли,туку да си побараш кола купена од МК со реална километража која можеш да ја провериш во секој сервис.....
--- надополнето: 14 април 2013 во 01:06 ---
Да се пофалиме малку......За сопругата ново кофте:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:....
Со здравје да го возите.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Како беше законот за почетници...

не смееш да возиш кола после 23 часот без придружба на лице со минимум 2 години искуство и 25+ години возраст?
точен одговор ми треба btw, не по старите закони :D
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Како беше законот за почетници...

не смееш да возиш кола после 23 часот без придружба на лице со минимум 2 години искуство и 25+ години возраст?
точен одговор ми треба btw, не по старите закони :D
Да,и несмееш да возиш кола над 75 kw=100 коњини.
 
Член од
8 февруари 2013
Мислења
75
Поени од реакции
11
Возејќи на автопат на шофершајбна ми налета некој камен што го исфрли колата пред мене и се направи мала пукнатина, отприлика околу 1-1.5 сантиметар. Завчера се направи, ограничена е на тоа место, извозев уште скоро 900 километри откако се направи, не изгледа како да се шири (ако има некаква врска тоа). Може ли некако да се поправи тоа пошто е само една точка или мора цела шофершајбна да се менува?
Се прави нема ни да се познава(во НОВУС НА ПРВОМАЈСКА ПРАШАЈ) ама дали ќе ти се исплати да ја правиш,.[/quote]
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Се прави нема ни да се познава(во НОВУС НА ПРВОМАЈСКА ПРАШАЈ) ама дали ќе ти се исплати да ја правиш,.
Зошто, скапо е многу?
Претпоставувам дека секако е помалце од нова шофершајбна, а не сакам така да стои. Фала ти, ќе се јавам или ќе одам утре да прашам па ќе пишам за некој ако има сличен проблем да си знае :)
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
855
Поени од реакции
407
Замисли да ти искочи пешак,куче или незнам што на партизанска, каде што сите возат со 50-60 ? Не е баш сеедно во таа ситуација дали твојата нова кола има АБС или не :) Сеедно, поентата на постот ми беше дека едноставно глупо е нова кола да нема АБС знаејќи дека мојата кола (стара добри 12 години) има ... :D
Edit: Доколку знаеш каде има,имаш линк од добро радивце за 4000-5000 пушти ми во пп :) Ми се заеба фабричкото и не ми се исплати да го правам :D



ЗЕЦ во Гтц, имаш JVC неколу модели од 4 - 6000 ден, за брат ми земавме таму убаво JVC плеерче со mp3, antishock, usb за околу 5 500 ден и го имаше осветлено во црвена, плава и жолта боја. Додуша ова беше пред некои 2 ипол години, сега сигурно имаат понови модели.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ме удри елен и ми ја скрши маската за ретровизор од Форд Фиеста 2011.
Знае колку се движи маската за ретровизорот се друго е супер...
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Како беше законот за почетници...

не смееш да возиш кола после 23 часот без придружба на лице со минимум 2 години искуство и 25+ години возраст?
точен одговор ми треба btw, не по старите закони :D
Исто така си возач почетник до 21 година без разлика колку год возиш.
 
Член од
4 јануари 2012
Мислења
39
Поени од реакции
24
Ајде кој може да ми помогне: Гледам Hyundai Accent 1.3 од 2005 година 150 000 км, за 2.500 евра дали некој има искуство со овој модел и што мисли дали се исплаќа да го купувам или не. Инаку е од прв газда со сервисна книшка и сервисирана во овластен сервис.
 
Член од
8 февруари 2013
Мислења
75
Поени од реакции
11
Зошто, скапо е многу?
Претпоставувам дека секако е помалце од нова шофершајбна, а не сакам така да стои. Фала ти, ќе се јавам или ќе одам утре да прашам па ќе пишам за некој ако има сличен проблем да си знае :)
Јас бев да прашам за едно возило значи напукнатина на предното стакло од околу 1,5см и ми побараа 2500 ден што и не ми фати око зошто најдов половно стакло за 3000ден се разбира здраво,
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
497
Поени од реакции
280
Здраво дечки ми требит помош, Имам опел корса 2003 год, прскачите за стакло престанаа да работат а и нешо вечерва ко ќе ја палам ми штракат 2-3 секунди и престанвит. Кај имат сервис во ова Скопјево да ми ја ѕирнет? :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Здраво дечки ми требит помош, Имам опел корса 2003 год, прскачите за стакло престанаа да работат а и нешо вечерва ко ќе ја палам ми штракат 2-3 секунди и престанвит. Кај имат сервис во ова Скопјево да ми ја ѕирнет? :)
Јас ги носам нашите корси позади олимписки, беше на авто куќа официјален сервис сега е приватен
 

Kajgana Shop

На врв Bottom