Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Мислење за колава, алфа 159 : http://reklama5.mk/AdDetails?ad=2043626, некако евтина ми делува.
И како се со одржување, дали се скапи сервисите, слаби точки и такви работи, ке ве замоламммм
Удрена е колава од линкот. Браникот заден е со различна нијанса на боја од остатокот од колата. Тешко дека е точна километражата. Треба да си ја видиш во живо, од слики тешко се приметува што фали што не :)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Мислење за колава, алфа 159 : http://reklama5.mk/AdDetails?ad=2043626, некако евтина ми делува.
И како се со одржување, дали се скапи сервисите, слаби точки и такви работи, ке ве замоламммм
Брат таа е цената и реална е.Не е преценета како гољфовите,фордовите,бевињата,мерцедесите.

Колата е топ а како возиш така одржуваш и нема да погрешиш ако ја купиш оваа или било која друга
Во овластен сервис се разбира дека е скапо а па да те осетат дека имаш подлабок џеб има да те одерат
Не знам дали поправиле на 159 бидејќи подвозјето и исто како на 156 и многу им страдаат чаурите на горните виљушки.

156 од човекот што ја купив има 159 јтдм со 150кс и многу е задоволен.[DOUBLEPOST=1464985079][/DOUBLEPOST]
Удрена е колава од линкот. Браникот заден е со различна нијанса на боја од остатокот од колата. Тешко дека е точна километражата. Треба да си ја видиш во живо, од слики тешко се приметува што фали што не :)
Баш ме интересира по што забележа дека е удрена.

Ако се разбираш од коли ќе знаеш дека на сите коли поново годиште браниците за нијанса се потемни од бојата на каросеријата.
А тоа дека око на слика се лаже делумно си во право.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
Мал совет. Чичко ми ќе купува количе па се мисли помеѓу peugeot 206 1.4 HDI и VW Polo 1.4 tdi. На година се исти, полото е поскапо за 500 евра и плус регистрацијата му истекува за месец дена. Зачивани се и двете и орема имаат иста ( далечинско, ел на стакла, серво,...). Јас возам 206ка и сум многу задоволен од неа па сакам да ми сподели некој искуство со полото. Дали тоа што има три клипа се осеќа на снага и бучава, деловите дали му се скапи и споствено мислење за споредба на овие две коли. Ќе ја користи средновековен човек најчесто за низ град.
Двете коли се добри се е работа по вкус ако чичко ти е средна година најубаво да земе поло ем помалку троши ем повеќе држи цената од пежото е сега при возење на полото на градски е нормално како секоја кола,но на отворен пат со голема брзина е побучна од пежеото што е нормално дека е со три клипа,а деловите и одржување горе-доле слично некаде со пежото и деловите се наоѓа по секој ќош така речено . Како и да е кои да било нема да згреши се е по вкус. Полото е стегнат а пежото е лабав .


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004


Дечки ми светнаа овие 2 денес кога го запалив и имаше некој звук како струја нешто...како да се гаси,како да прави спој. Тоа за греачите лево трепка, а константно свети другото за Check Engine. Барам нешо по интернетов ама ај викам некој со слично искуство да каже што-како е. Polo 1.4 TDI 75 ks.
Некој грејач и некоја дизна ти е отидено[DOUBLEPOST=1464985769][/DOUBLEPOST]
Имам едно прашање околу додавање на антифриз или дестилирана вода...

Кај мене ситуацијата е како на сликите... не знам каков антифриз да му додадам и дали треба или дали треба да му додадам дестилирана вода? Нивото е малку под минимум....

Се работи за passat '97 годиште, дизелаш 1.9 тди

фала :)
Исклучиво г12 кој е околу 250 ден литро.Друг антифриз го исфрла
 
Последно уредено:
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Брат таа е цената и реална е.Не е преценета како гољфовите,фордовите,бевињата,мерцедесите.

Колата е топ а како возиш така одржуваш и нема да погрешиш ако ја купиш оваа или било која друга
Во овластен сервис се разбира дека е скапо а па да те осетат дека имаш подлабок џеб има да те одерат
Не знам дали поправиле на 159 бидејќи подвозјето и исто како на 156 и многу им страдаат чаурите на горните виљушки.

156 од човекот што ја купив има 159 јтдм со 150кс и многу е задоволен.[DOUBLEPOST=1464985079][/DOUBLEPOST]
Баш ме интересира по што забележа дека е удрена.

Ако се разбираш од коли ќе знаеш дека на сите коли поново годиште браниците за нијанса се потемни од бојата на каросеријата.
А тоа дека око на слика се лаже делумно си во право.
Прв пат слушам дека браниците на поновите коли(2006год е алфава) се за нијанса потемни од остатокот на колата. Баш ме интересира каде го имаш слушнато/прочитано ова .. :)
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Мислење за колава, алфа 159 : http://reklama5.mk/AdDetails?ad=2043626, некако евтина ми делува.
И како се со одржување, дали се скапи сервисите, слаби точки и такви работи, ке ве замоламммм
Удрена е колава од линкот. Браникот заден е со различна нијанса на боја од остатокот од колата. Тешко дека е точна километражата. Треба да си ја видиш во живо, од слики тешко се приметува што фали што не :)


И да е удрен браникот па направен, не е ништо страшно, браници како браници страдаат , а башка се пластични , така да ништо не му е... Се разбира под услов шасијата да е добра... Инаку по мене е подобар избор од било кое BMW 3, A4, C200 / 220 од 2002-03-та по горе доле иста цена ...
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Čudno eden osigurač za edna vrata, inače bi trebalo najmalku 2 vrati na eden osigurač
Кај мене е вака за секој врата си има по 1 осигурувач, посебно за упаљач. посебно за централно, посебно буквално е за се.[DOUBLEPOST=1464987394][/DOUBLEPOST]
Čudno eden osigurač za edna vrata, inače bi trebalo najmalku 2 vrati na eden osigurač
Кај мене е вака за секој врата си има по 1 осигурувач, посебно за упаљач. посебно за централно, посебно буквално е за се.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.726
Поени од реакции
1.485
Ми се појави ваква порака на дисплејот за километража денес кога ја стартував колата lnSP инаку се работи за астра 2007 год со 93000 поминато.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ми се појави ваква порака на дисплејот за километража денес кога ја стартував колата lnSP инаку се работи за астра 2007 год со 93000 поминато.
Однеси ја на дијагностика ...
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
може било дискутирано ама не сум бил у тек, како е сега со законот за увезување половни коли? од колку емисии на гасови, годиште може?
 
Член од
21 декември 2014
Мислења
111
Поени од реакции
23
Zdravo,denes bev kaj Packulj za polnenje klima, covekot odlicno si ja zavrsi rabotata, ama ne sekogas odma vklucuva kompresorot, me prati kaj elektricar, proverija i se vospostavi kompresorot necini- ili nov kompresor ili popravka 5000den-kola opel corsa b 1.0-predlog za poevtino
 

Kajgana Shop

На врв Bottom