Слаткаристика ,концерт на 13-ти февруари - Метрополис Арена

Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Јас фино лепо си наведов два настани кај шо луѓе пошле што знаат што е музика и што знаат да испочитуваат вистински артисти. И да,двата настани беа со скоро сите КУПЕНИ карти,барем Авалон знаеме колку се "дарежливи" за гратиси :smir:

Иначе,на темава гледам се врти муабет нешто рапери,раперство,рапување....Свесни сте што е тоа рап и која е врската на Слаткар со рап? Нека ми најди некој НЗС = Нема! :smir:
 
U

UniqueGirl

Гостин
Што значи, си го погази ставот, од песни во кои пее за тоа како он самиот ги сфаќа работите, премина во песни во кои пее за да привлече тинејџерска публика.

2:06

Најбедното нешто што некој може да си го дозволи е да ги изгуби сите фанови и да се подаде по малку кеш и напалени тинејџерки за неколкугодишна слава.
Ау јеботе. Шо е тука толку бедно?

п.с луѓе, стоседумдесе страни се вртеше иста "дискусија".
Мислам го сфативме муабетот напалени пички, свршавање и све тоа уреду, али не го потете курот мамата, шо би рекол wot, нека биде read only и нека се постираат новости. Нема потреба више од мрсење муда.
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
32
Чекај малце.. од каде знаеш дали немаше напалени малолетнички на неговите претходни настапи во време на Единствена?
Имаше, девојчиња од НЛ, моја генерација..
И те молам, немој да мешаш Единствена Опција и Слаткаристика, има мноооогу разлика од едното до другото.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Имаше, девојчиња од НЛ, моја генерација..
И те молам, немој да мешаш Единствена Опција и Слаткаристика, има мноооогу разлика од едното до другото.
Зошто избрзувате бе, луѓе? Каде јас направив споредба со Единствена и Слаткаристика? Целиме кон исто, само не си ме прочитал убаво.
Правев споредба околу публиката, кога веќе се нафативме генерациски. И тогаш имаше малолетнички, има и сега.. А и тогаш се пцуеше, се пцуе и сега, па повторно се слуша. Не порекнав дека е сменет стилот. Како да не биде кога изминало толку време?
Да не се повторувам пак, во претходните мислења го кажав своето. :wink:
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.918
uste dva nastani :

Greatest hits 2 i 3 : 7000 i 10 000 lugje ;)
3ката 10.000 луѓе??? :nesvest:
А кецот тогаш колку имаше. Пошто јас мислам дека кецот беше најпосетен од сите. И 2ката мислам дека беше по-посетена од 3ката.

А Скази во мај 2008ма? :vozbud:
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
да и јас мислам дека GH 1 имаше 10.000 посетеност
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
A шокур (не типот од facebook) се замарате со баналности?
Вака, онака, порано беше таков, аnd now he turned to the dark side, вакви фанови, онакви фанови.
Како да тој требаше да го спаси светов од глад или да најде лек против ракот.

Си нашол типот занает кој му носи приход и шо е битно кои овци ги стриже.

Демек ја корумпирал младинава, без гајле, не е тој иницијаторот, одамна работата е отидена у курац.

Нема музичар без негови следбеници, какви и да се тие, во спротивно каков е тој музичар?

Инаку појма немав кој е типот до пред неколку месеци и не ме ни интересира, ниту пак го слушам, ама сум налетал на 2-3 песни што ги вртеа по телевизииве.

Али некако малер голем е изгледа, како стално да го начекуваат надуван кога му прават интервју. :icon_lol:
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Глеав на Бекстејџ тоа од концертот :pos2::pos2::pos2::pos2:се мочав од смеење!
Кој Н О Р М А Л Е Н може таму да присуствува бе!? Па куче да врзеш ќе избега:)
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Го снимаа и сликаа евентов од почеток до крај без престан. Тони Зен кога заврши рече дека ќе го има на DVD и ќе си се гледаме. :) Колку точно не знам, можеби нема да го има во продажба тоа чудо, ама секако би сакала пак и пак да гледам таква ствар, иако ништо не се споредува со филингот во живо.

Тони зен рече дека ќе има документарец..а од јованов рекордс ми рекоа дека ќе го пуштат и на двд деновиве треба да почне монтажата.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Тони зен рече дека ќе има документарец..а од јованов рекордс ми рекоа дека ќе го пуштат и на двд деновиве треба да почне монтажата.
Документарец ?? И како ке се вика ?? тешкиот пат на слаткар до славата ? со многу издувани џоинти и многу попалени малолетнички ? со џаболебарење низ маало ?
Одличен документарец за младината. :pipi:

се надевам дека ништо од муабетов со документарец..
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
А можно е и во 3Д графика да биде документарецот,за да се доловат поубаво ефектите.:pos2::pos2:
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.326
Поени од реакции
250
Тони зен рече дека ќе има документарец..а од јованов рекордс ми рекоа дека ќе го пуштат и на двд деновиве треба да почне монтажата.
коа кажал тони за документарец?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom