Слабите девојки веќе не се во мода

U

UniqueGirl

Гостин
И? Сега која ви е поубава? Ебаго вие слабите ги правите анорексични, а дебелите се тамн... Господи Боже.
Имаш слаба (не анорексична) и слаба,
имаш дебела (по нечии критериуми) и дебела. :icon_lol:


А ти више пошо праиш муабет за лепота,
ќе ти визуелизирам еден пример од нашиве простори,
како сочна девојка со облини може да засени
една ваква напета "примадона".

Мислам темава сама по себе е смешна,
а самосоздадената кукла Барби прај да
дигестивниот систем ми се превртуе 10 пути у минут, ебаго. :icon_lol:
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Ама проблемот не е дали е некоја слаба, туку за кого што е слаба. Затоа што стварно девојките некогаш имаат искривен поглед во огледалото. Пример мене ако ме прашувате Бијонсе не е слаба и со бутовите нејзини богами и накај поднабиени ми иде, ама подобро изгледа од било која што место нозе има стапови набиени во газот. Различно видување.
А за екстремно-слаби и екстремно-дебели си постојат лекари.

Инаку на темава пишав заради оние идиотски муабети "по мене се вртат по вас не'.. дрн дрн, поважно е да се вртат или да сакаат да бидат со тебе? И ако за некого е доволно да биде шетан ко трофеј,(или сексуален објект) за друг не е. Ама пак, секој си има различно мислење за себе.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.824
Поени од реакции
18.503
Од нашиве простори дефинитивно Сузето е незаменлива, јес да ослабна сега и не е тоа тоа

 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.508
Поени од реакции
5.821
Слабите биле убави (во мода), дебелите не или обратно. Па не може сите да бидат слаби или дебели. Слаб/а или дебел/а секој/а на свој начин е убав/а ! А, и мислам нема на што тука повеќе да се коментира :)))
 
P

PewDiePie

Гостин
И сите бегате од темата,слабите девојки се и ќе бидат во мода,засекогаш. Нормално дека ќе им бидат љубоморни дебелите/дебелките што слабите секогаш ќе можат да извадат голо стомаче,да ги извадат цицките надвор the actual breasts не салото и да им стои кое сакаат парче облека,или бикини(никогаш нема да им биде тесно или да им покажува "додатоци" ваму или таму) Читам има ретарди што се губат во муабетот сакале да фатат мевце па фатете бе,на слаба девојка (нормално ако за вас под поимот слаба девојка спаѓа анорексична девојка тоа е веќе проблем)ама на слаба девојка си има таман и доволно што да се фати а кај тие што има што да фатиш одвеќе,тоа е веќе сало.Али тоа е очигледно некој не фатиле пример женски бут на слаба девојка и на некоја кај "што има што да се фати",пробајте и видете дали нема да ви е померачки кај таа што е слаба да фаќате.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Нормално е слабите девојки да се секогаш во мода... Постојано се на писти, како да не бидат.
А ако веќе збориме за вкус дали се во мода... Многу релативно. Секој си има различен вкус. Некој сака послаба со поголеми облини, некој сака попуничка со таман облини, некој сака I beat anorexia.
Да, попривлечно е ко ќе видиме девојка со стегнато стомаче, со убави гради и добро стегнат гз, ама глупо е да кажеме дека попуните не се привлечни. Од она што го имам на располагање околу мене, ФАКТ е дека многу од подебелите девојки кои ги знам имаат многу поубави црти на лицето и се многу попривлечни од ковчестите Fashion-tv-like.
Глупаво е и бесцелно е да се земаат примери ако Лима, Бандхен, Клум... Нив работа им е да бидат слаби и затегнати. Со тело заработуваат. Смешно звучи, ама така е.
Не ми треба мене девојка која на секој чекор ќе се мисли колку калории изела. Па ко ќе купува нешто од продавница да гледа енергетски вредности и макробиотички препораки...
На крај, има луѓе кои наследуваат покрупна конструкција на тело и тоа не може да се смени ниту со гладување, ниту со спортување, ниту со булимичност.

Барби остајте ја. Мрзи дебели девојки и ниски машки. Се прашувам само дали позади никот и се крие комбинација од двете работи што воопшто не ги сака.
 
Член од
16 август 2010
Мислења
4
Поени од реакции
2
Oд "млади згодни слаби девојки (манекенки)" би го исфрлила зборчето згодни, зашто тоа не е поим за згодно. Погледнете пред 10-ина години какви биле топ моделите како С.Крафорд, К.Шифер, Е.Херцигова. Сега спореди некоја манекенка со нив, они ќе ти се чинат дебели, нели?
 
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
Темава стана веќе стана каша попара. Полничките ги вреѓаат на слабите, слабите на полничките ужас.
Ма дајте бре луѓе како не ви е срам по никови да вреѓате? Не очекував да се спуштите на вакво ниво. Човек може да дискутира и без навреди. Како што кажа Гладиус секој со својот вкус. Некој сака послаби некој подебели.

Иначе Џабе ви е лепота (и на слабите и на полничките) кога немате понашање :))
 
Б

Бат Елохим

Гостин

Кога веќе се ставаат фотографии од екстремно дебели, еве го екстремот на слабичка....стварно се во мода.
Ова се добива кога девојчињата ги бомбардира модната индустрија.
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
179
Поени од реакции
49
^ Па на тоа се мисли бе во темата.Ама,некојси анорексични шмизли ќе ми кажуваат приказни уште.Абре маж бара да има што да фати,а не даска за пеглање како што кажа,кој бил тој будала што ви се пуштал вас.
????

И да сакаш да останеш имун на ваков пост, едноставно не можеш. Ова ти е јавна навреда.А воедно и една од најголемите глупости шо ја имам прочитано во темава.Ќе ја сфатам и како лична, да не зборам во име на другите, туку во мое. Јас сум слаба, отсекогаш сум била иако јадам ко луда, едноставно метаболизмот ми е тој, телото ми е такво какво што е.Ако некој ме сака, ќе ме сака поради мене, таква каква што сум. Кој фактор си ти за да кажеш дали некој е будала ако му се допаѓаат слаби девојки? Тогаш и ти си будала во негови очи. Не сакам да навредувам,само сум искрена, ама стварно поидиотско размислување немам прочитано. Ти штотуку ги навреди и слабите девојки и “будалите“ што ги меркаат. Светот е полн со будали, ако уствари го знаеш вистинското значење на зборот.
Ја претеравте темата.
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Е па никаде не пишува за Анорексичните. Туку за слабите, а спротивно на слабите се дебелите демек тие се во мода.
Не пишува ама тоа што за тебе а слабо за нас е анорексично како примерот на девојката долу, затоа викам ти имаш искривена перцепција за слабо и дебело и во ред е тоа само треба да ги имаш тој факт на ум дека . Освен тоа никој не рече дека дебелите се во мода туклу напротив сите рекоа дека сакаат стегната женска со облини а тоа не е дебело :wink:.

Јас не викам дека не ви се свиѓаат дебелки, тоа си е до вкусот.

Немој да зборуваш во множина зошто секој од машките не сака дебелки, се си е до вкусот. Модните куќи на Манекенките ги земаат заради телото да бидат слаби и убаво градени за да облеката што ја креираат Креаторите биде претставена во убаво светло и да стои убаво на една женска. :)
Ете резултат на погрешна перцепција. Никаде не спомнав збор дебели жени туку ОБЛИНИ, има огромна разлика во реалноста но кај тебе чим има облина автоматски е „дебела“. Сакам облини ама нејќам сало и нејќам коска да фаќам, тешко ли ти е да прифатош дека има златна средина и дека повеќето машки тоа не пали? Стегната женска со облини, тесен струк и без многу сало е тоа што ти го зборам као фаворит за секси кај повеќето машки а овие слабите кои ги поажуваш се сѐ само тоа не :).

Сега ќе ми кажеш искрено без инатење. На која и стои поубаво костимот ?

Прегледај го приврзокот 33858
Најискрено не знам на која и стои подобро пошто не ме интересира костимот туку тоа што е испод него а ако треба да бирам меѓу овие две на која би и се пуштил ќе ја одберам десната во 10 пати од 10. Иако си ја одбрала намерно пополничка (за мој вкус :)) пак е 100 пати посекси него левата која е е за греотка неухранета о која мене лично ми е апсолутно непривлечна :) .
.
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
163
Поени од реакции
17
Ги молам администраторите и модераторите на форумот да ја банираат Barbi <3<3 која има два јузери. Вториот јузер и` е Radio. Башка, куртулуеме од глупост.

Barbie <3<3, мојата килажа кога ќе ја поделам со 10 се добива бројот на твоите години. Затоа би да се сретнеме лично на едно кафе, цигари и хамбургер у седмица, за да би ја покажала својата елоквенција во живо. Мора да зрачиш со позитивна енергија. Прекини да цитираш мои мисли во своја одбрана, сфативме дека си глупа. Само 2 страници наназад пишав дека „никој не се родил дебел“. Али дебелината е проблем на зависност од храна или пак хормонално пореметување така што мисли малце пред да омаловажиш. Баш од тоа што ги омаловажуваш дебелите луѓе, гледам дека нешто ти фали. Ја никад не сум рекла дека да си слаб е грдо. Напротив. Али коа не сум слаба, не моеш ти да ми каеш дека не можам да привлечам муж ни дека ми треба дилдо, лепото моја високоинтелигентна. На крај краева, ме боли левово стапало што ти мислиш, пошто ти не си никаков фактор на кого јас би му ја дала моќта да одлучува каква сум. Копиљааана еееееееееееееееј! Што ви праат дома бе на вас? Ви викаат, не иди до оној дебел е, смрди? Какви луѓе... Абе само Слаткар е за тебе.

*Мими си ја мириса мишката.

Ти бре девојче ќорава си или така се праиш ? Или па не ти се бендиса лизот ?:) Погледни го мојот пост, погледни си го твојот па размисли кој колку години има. Можеби појќе тежиш, но не за џабе рекле дебелите се поглупави. И колку што знам не сум единствена која на форум ве има наречено дебели, па нас слабите не имаат наречено даски.
И зошто не трчаш од ник на ник, да цитираш и да ги молиш да не ти ја спомнуваат дебелината кога ете веќе многу ти смета.
И ти кажав многу пати немој да душкаш оти лошо душкаш. Ако сум со ник радио нека ме банираат веднаш. Обично оние што имаат повеќе јузери се сомневаат во другите :smir:
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Ccc.. ne mi e jasno .. zensko so stomak , salesti butovi i spojleri na gzot go sporeduvate se nekoja devojka koja ima idealna tezina ..

Nikogas ne bi vlegol vo vrska so nekoja "polna" devojka , ma kolku saka neka mi odgovara na karakter ..

Dodeka poprvo bi vlegol vo vrska so devojka koja ne izgleda ko da goltnala basket i od toa i ekspodiral gzot ..

Premnogu glupi sporedbi i vo krajnost ojdeni se .. mada temata e mesto za lecenje kompleksi ..niso vise ..
 
P

PewDiePie

Гостин
Очигледно некој тука под слаби девојки подразбираат или анорексични или топ модели така да бркајте си ја среќата,промашена работа сте со тие дегенски споредби...........и лажете се дека пополничките девојки се посекси од послабите.........сигурно е така дебелки,сигурно. :tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom