Слабите девојки веќе не се во мода

Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
А шо ако некој пар типот е дебел а цурата слаба или обратно треба да собираме петиција да раскинат или да се разведат само затоа што не си одговарале во дебелината, која што е пролазна работа???
Одете удрете си ја главата 3 пати у ѕид, глупи деца бре.


Овие се распар. Оваа топмодел, овој ружен, оваа згодна, овој полничок, оваа бела, овој црн ... ама имаат речиси перфектен брак со 4 деца.
Ајде да собираме потписи да се разведат :vozbud:
Само затоа што некои исфрустрани тинејџери (што за неколку години ќе бидат дебели) имаат површно сваќање.
Уште 3 пати удрете си ја главата и продолжете да ги делите луѓето по тежина!

Можеме нормално да дискутираме без нервози и навреди.
Никој не рече да се разведат, ако имаат среќен брак супер. Поентата ми беше тоа дека слабите луѓе се поубави од дебелите на изглед, а за карактерот нормално не се знае.
Ако бевме сите слаби и убави не ќе беше интересно, сите ќе бевме Топ Модели. :)
Нормално мора да има и дебели и слаби. Ама темава ми е без врска. Зошто да не биле слабите во Мода ?
И секако дека има различни парови но сите не се перфектни на изглед. И тоа не ќе беше интересно да беа сите парови перфектни на изглед. Жалам ама тоа се само исклучоци.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.403
Поени од реакции
2.491
Слабите се секогаш во мода,тоа е факт
 
?

..........

Гостин
Штркале кокале,
Модните куќи земаат слаби манекенки затоа што треба да послужат како подвижни закачалки, мене лично во никој случај не ми се убави таквите армартурести девојки,

ова е:toe:
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Поентата ми беше тоа дека слабите луѓе се поубави од дебелите на изглед, а за карактерот нормално не се знае.
Ама темава ми е без врска. Зошто да не биле слабите во Мода ?
Најчесто е така но темата беше за (пре)слабите кои се наводно здрави и секси а во суштина не се туку се неухранети и личат на скелет :).

Ти и уште некои девојки имате извитоперена перцепција за дебело и слабо и тоа што на сите нормални машки во 90% случаи им е секси кај девојка вас ви е дебело :). Тука грешите ептен. Во ред е ако си ти слабичка но барем прифати дека си во малцинство со такво мислење и дека мислењето ти е погрешно.

Ние (машките )сакаме облини а нејќеме коска-кожа ко денешниве модели и манекенки кои држат строги диети за вештачки да држат неприродна линија.

Многу лош пример земате :).
 
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
Најчесто е така но темата беше за (пре)слабите кои се наводно здрави и секси а во суштина не се туку се неухранети и личат на скелет
Е па никаде не пишува за Анорексичните. Туку за слабите, а спротивно на слабите се дебелите демек тие се во мода.

Ти и уште некои девојки имате извитоперена перцепција за дебело и слабо и тоа што на сите нормални машки во 90% случаи им е секси кај девојка вас ви е дебело :). Тука грешите ептен. Во ред е ако си ти слабичка но барем прифати дека си во малцинство со такво мислење и дека мислењето ти е погрешно.
Јас не викам дека не ви се свиѓаат дебелки, тоа си е до вкусот.

Ние (машките )сакаме облини а нејќеме коска-кожа ко денешниве модели и манекенки кои држат строги диети за вештачки да држат неприродна линија.
Немој да зборуваш во множина зошто секој од машките не сака дебелки, се си е до вкусот. Модните куќи на Манекенките ги земаат заради телото да бидат слаби и убаво градени за да облеката што ја креираат Креаторите биде претставена во убаво светло и да стои убаво на една женска. :)
 
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
Сега ќе ми кажеш искрено без инатење. На која и стои поубаво костимот ?

skinny-versus-curvy-battle-time-americas-next-top-model-winners-jaslene-gonzales-or-whitney-thom.jpg
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
Секоја тежина е убава ако човек умее да се носи со истата. Истово го имам кажано и претходно на темава :)
Сум имала и 50, 60 и 70 кг. Која е разликата ? На 50 можеш да облечеш кратка маица со гол стомак, ама деколтето ќе фали.. На 60 ги можеш и двете иако пукаат алиштата на тебе, на 70 се носиш во темни бои и позатворено, но истото не значи дека не си атрактивен и дека сеуште не умееш да изнудиш поглед од посилниот пол и да задржиш внимание на себе си. Ако некој се чувствува на 70 килограми удобно во своја кожа тоа не значи дека не може да има поатрактивен партнер покрај себе. Па најчесто не гледаме убави парови низ град, имало и ги има многу случаеви каде што дечкото а атлетски граден а девојката не е ни половина од него и обратно.
Слабите девојки не се во мода... не значи дека се демоде или нешто слично. Тоа подразбира дека порано, барем до пред некоја година агресивно се наметнуваше ставот на мнозинството девојки кои се просечни дека убава девојка подразбира ако носиш едвај број на 13 годишно девојче. Трендот беше тој и сеуште е кај главната модна елита која смета дека се што е со таков конфекциски број е убаво. Затоа поради истиот тренд многу од девојките се донесуваа себеси до анорексија и се изгладнуваа. Последно време можеме да видиме и на насловните страници на модните списаниа како на "Вог" и "Eл" полни девојки со облини.
Што се однесува до модните писти. Девојките како од викторија сикрет високи и слаби се бираат затоа што не се тие таму за рекламација, тоа им го носи подоцна брендот кој го рекламираат. Таму се да ја претстават новата колекција и оние кои се присутни на настанот да не им го одвлекува вниманието нивните облини, туку во преден план да дојде моделот кој го носат. Истите тие девојки по патичиња и фармерки изгледаат многу слабо и обично. Во таква ситуација да ставиш девојка која го носи истото а има облини ќе изгледа далеку попривлечно. Пример да ја стават Ким Кардашијан на модна писта и да работи како манекенка како овие од викторија сикрет, никој нема да го примети она што го носи, напротив вниамнието ќе биде фокусирано на нејзиниот задник, гради и фаца и оној кој е креатор т.е дизајнер нема да го постигне посакуваното т.е да си ги претстави крациите на вистински начин.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Кој те лажел вака лошо дејче мори дејче. :wink:


Добро бе пичка му матер жени,вас ве пали дебел маж???? Толку треба да ви се изџвака за да сфатите? Не ви е јако кога гледате мускули,стомачни,грбни какви и да се или поубво ви е да има гума за спасување на себе типот? Едноставно колку и да сакаат да се лажат дебелите жени,ебан факт е дека машките не ги пали "мевце"/салце. Се знае бре женско,рамно стомаче да ти е мерак со јазик да и се спуштиш по него до п*чка! Да не зборам за тоа колку е поквалитетен сексот и колку повеќе слобода пружа истиот со послаба жена.

Едноставно е тие што се дебели нека земат нека ослабат и крај.
Епа дечко јас реков дека мажите се палат на облини и си стојам на зборот, од претходните постови ќе видиш дека повеќето мажи на темава се изјаснија дека ги палат облини, под облини подразбирам заоблено гзе и натртено, и гради заоблени убавки растресенки и попунички исто како и стомаче заобленко не сало дебело стомачно туку онака малце растресенко како на оние бели данцинг:) ако си ги глеал,

значи на такво нешто се палат повеќето мажи а на прачки слаби исушени рамни без цицка како млади момчиња во развој., и рамен даска стомак со ребра за броење како и гс да го бараш и да не го најдеш сплескан рамен и кога ќе фатиш да се удриш на гзната коска

значи ок не викам дека овие девгојки не се секси, само што на маж да му се соблече оваква девојка и таква како што опишав претходно повеќе би се напалил на првата, па сега што знам тоа си е мое мислење јас барем жените ги доживувам како мајки и симбол на плодноста, нежни и заоблени па сега ако некој ги доживува како купче коски кои ходаат тоа не можам да го разберам али секој со своите фетиши
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.956
PHP:
Модните куќи на Манекенките ги земаат заради телото да бидат слаби и  убаво градени за да облеката што ја креираат Креаторите биде претставена  во убаво светло и да стои убаво на една женска.
Види вака сеа..Во многу голема заблуда си ако мислиш дека слаба = убаво градена.Нема веза тоа.За модните куќи многу добро објаснила "сексилишс007" и тука нема што да се додаде, а креаторите кои со години го наметнуваат трендот на анорексични девојки се во најголем дел,ако не и сите,педери.


PHP:
јас реков дека мажите се палат на облини
Модерно или не,тоа важи за едно 80/90% од мажите.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Od temava nekoj saka da leci kompleksi ili :))))))))))))
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
163
Поени од реакции
17
Зашо бе, дозволувате овоа андроидов да ве нервира? Се глеа дека нешо и фали, па за да се почувствува доволно добра пред себе и виртуелниов код, треба да ги омаловажи дебеливе. Барби, еве вака како претставник на дебелите, јавно те поканувам да дојдеш со мене у град, да видиме на кого поише мужи ќе му се пуштат: дали на тебе таква мизерна и незадоволна, или на мене вака дебела и позитивна. Да не се фалам мисим. :pipi:
Е па драга моја, каде заклучи дека јас сум незадоволна ? И како успеа виртуелно да ја осетиш мојата негативна енергија ? Навистина си душкало :)
Не е грев да се биде дебел, но никој не се родил дебел. Дебелината ја оправдува само мрзата, се нема контрола во јадење и плус мачно е вежбањето.
Мене воопшто не ми сметаат дебели луѓе, напротив повеќето мои другарки се дебели. И воопшто не ги омаловажувам за да се чувствувам подобро, баш напротив. Кога немаат воља за на базен, поради нивната фигура, јас ги убедувам како со своето тело можат да прават што сакаат, макар и накитиле 100 кг.
Но сепак, кога мене моја другарка би ми рекла, костурите веќе не се во мода, јас би и кажала ако костурите не се во мода тогаш сумо борачите се ?
Но и да бидеме искрени и животните го избегнуваат лојчето, а коските ги лижат.
На темава си го бранам мојот став, дека слабите биле и ќе бидат идеал за убавина.
И мислам дека лични навреди покажуваат слабост, наспроти аватарот со кој оставаш впечаток на јака личност. Друг пат кога ќе излезеш од контрола или гризи си ги ноктите или запали си цигара (можеби ќе ти помогне и околу апетитот).
И за последната реченица, дојди да ти пишам 5 на рачето :)
Мислиш дека е убаво, секој на улица да ти се удвара ? Зарем толку многу ти е потребно другите да ти кажат дека вредиш, сама не знаеш ? Зарем сметаш дека таков впечаток оставаш кај луѓето, па сите да имаат храброст да ти се удвараат. И патем, дали е тоа воопшто потребно?
И како што кажа еден член на темава и мислам дека е потполно во право. Секој си има свој вкус, не значи ако јас мислам дека слабите се секси, дебелите не, дека сум во право. Никому не можам да му го наметнам својот вкус, па ни мене може некој да ми го наметне.
Дојди сега да те лизнам, за добро утро :smir:
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
252
Поени од реакции
15
А ме интересира ако болно слабите даски за пеглање се толку привлечни, зошто едноставно не ги баталат `дебељачите што смрдат` на форумов и не одат надвор да маваат дечковци?? Дали оваа тема само им служи да се утешат? Или ја користат само да го придобијаат вниманието кое никој од надвор не им го дава поради тоа што сите буљат во деколтеата и задниците на `смрдливите дебељачи`??
Јас сум 175цм (176 он а гуд деј :icon_cool) и имам 62кг соу ват? Имам бутка имам гради имам газ и тоа во таман количини и воопшто не ми паѓа на памет да си ја покажам некултурата и по цел ден да вреѓам некого дека бил дебела крава или да сечам вени ако бил некој послаб, и како второ: Ако навистина сте задоволни со својот изглед нема да сте тука да јадете трици за да си помогнете да се чувствувате подобро. Ајт така :pehar:
Де бре срце, ако на крај памет не би ти паднало да се фалиш и омаловажуваш зошто тогаш си ги рекламираш бутовите, градите и задникот? Работава е сакам да кажам дека сум убава и секси но не знам како. Подобро ќе нападнам. Со овој твој пост ти сакаш индиректно да ги навредиш дебелките. И кога сите веќе буљат у деколте, зошто не излезеш и ќариш некој туку трошиш тука време мислејќи дека продавајќи убавина ќе запалиш некој позади тастатура.

--- надополнето ---

Патем темава е најпопуларна на форум, но сте ја утнале работата. Мислам многу е нездраво да ги напаѓате слабите девојки како биле даски, а ако они за вас речат дебели да се буните. Иста рѓа сте сите. Шмизли. Но сепак да додадам само, дебелите никогаш нема да бидат секси, тоа е ФАКТ. Аман бе, па никој здрав не би лижел дупки од целулит и колбаси , кога може стегнато телце. Џабе се лажете и кој и да каже дека слабите девојчиња се скелети а не згодни, верувајте или му е мака или ги мрази од некоја причина. Нема машко што не се пали на тенко половинче, освен ако не е се со него во ред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom