MiloBilderce
Поени од реакции
70

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • H
  Ме збуни хах 3 пати го препрочитував, мислев да не сум напишала погрешно, ОК е!
  п.с. фала за зеленкото :smir:
  белиот(предпоставувам) и од коприва, тој го нормализира нивниот метаболизам.
  тие немаат нешто посебен удел тука, повеќе се внимава на тоа што не треба да се внесува.
  да, нешто во тој стил, фармација.
  а иначе недостатокот на ќесичката е во хефталката
  :helou:
  го прочитав извадокот, но никое од тоа не се однесува на недостаток на филтер кесичката.
  Тоа со зголемента површина на честичката и струењето на воздух е со определени стандард на големина со цел за екстрахирање на таа и таа компонента соодветно за што е наменета таа дрога, не секоја дрога има ист степен на уситнетост, ако растуриш ќесичка од смеша компоненти ќе видиш дека секоја внатре има различен волумен, а соодветно стуењето на водух нормално смешата се деградира, и секако поради тоа е пропишан рок на траење.
  начинот на дифузија на таа компонента не се намалува поради тоа што е спакувана во мал простор. За подобра осмоза сеедно како е пакувана таа дрога со цел размена на фазите мора да се врши промешување во тек на отстојување. А за канцерогените кесички сигурно има добра причина зашто некој ги ставил во употреба, и патем пишува "Some tea bags" :)
  Друже ај те молам види го мојот пост во темата боди билдинг и одговори ако можеш.

  Поздрав.
  Баш :tv: Абе шала на страна, тогаш језиво ми беше, да стои некој до тебе да те гледа, а да знаеш дека не е жив човек...необјасниво и језиво.
  Никако не не потиснува Бог, но има и одредени граници за некои работи, а сите си имаат причина.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom