Слабите девојки веќе не се во мода

?

..........

Гостин
Сакам поголеми гради и голема задница на жена,ама на слаба жена и во никој случај нема да ми е убаво ако фаќам голема цицка а тоа уствари не е ни цицка туку сало исто и за гзот важи,така да може да се каже дека тие што не ги палат витки девојки се потенцијални педери,или пак луѓе без вкус кои ќе се задоволат со некоја засалена зашто зошто имало што да фатат САЛО хахахаха не бидете смешни бе,а да ви се укаже шанса да сте со некоја опасна типка одма ќе ги баталите дебелите.


П.С. Еве Ализе погоре е ултимејт геј тест Е ТОА Е СЛАБА И ЈАКА ЖЕНСКА ни анорексична ни топ модел едноставно слаба и СЕКСИ и ако покрај нејзе бараш полнича веруј ПЕДЕР СИ.
Браво бе, ги кажа нормите за убавина, твоите критериуми закон и устав, најправилна мерка, секој кој сака дебела женска е педер, кој не ја сака ализе е педер.....кој оде на кур да се набоде:nenene:
Од кога твоите желби и критериуми, она што ти го сакаш стана правило во светски рамки??? еве има луге таканаречени педофили кои сакат да се сексат со деца, има хомосексуалци, мажи кои се чукат анално, еј...замисли машки влакнест гас, кој филм му е на тие луге? па и Шакира да им се напрчи не дишат, нема да ја приметат..
Секој си сака она што си сака, како што него му чини, моделите сужат како подвижни закачалки, за рекламирање и презентација на облека...не се тоа најсекси жени на светот, туку анорексични костури..
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Стварно ќе се пукам во колено од муабетиве. :icon_roll
Ај сите што имаат над 60 кила, да идат да се запалат, не му требаат на светов. :tapp: Колку глупости се изнатрескавте, уште се чудам. Штета што нема опција за игнор на тема. Боже ме сачувај. И после имало и анорексија и булимија. Е па ќе има.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.824
Поени од реакции
18.503
Сакам поголеми гради и голема задница на жена,ама на слаба жена и во никој случај нема да ми е убаво ако фаќам голема цицка а тоа уствари не е ни цицка туку сало исто и за гзот важи,така да може да се каже дека тие што не ги палат витки девојки се потенцијални педери,или пак луѓе без вкус кои ќе се задоволат со некоја засалена зашто зошто имало што да фатат САЛО хахахаха не бидете смешни бе,а да ви се укаже шанса да сте со некоја опасна типка одма ќе ги баталите дебелите.


П.С. Еве Ализе погоре е ултимејт геј тест Е ТОА Е СЛАБА И ЈАКА ЖЕНСКА ни анорексична ни топ модел едноставно слаба и СЕКСИ и ако покрај нејзе бараш полнича веруј ПЕДЕР СИ.
Кај си видел ти голема задница и голема града кај слаба жена освен ако не се вештачки? А кога сме кај Ализе на спотот и се гледа само убавото лице, не може баш да и се види телото. Ама затоа еве ти еден линк кај што она се шлапка топлес на француска обала http://www.mojoflix.com/Video/Alizee-naked-at-the-beach.html има тело ко на неухрането дете.
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Зошто зборуваш во сечие име, од памет лупаш? Каде ти заклучи дека 90% од мажите се палат на мевце? Или затоа што наиде на такви мислења на форум? Па светов не се врти околу форум. Друг пат мислете пред да кажете нешто, не само трескајте. Ако 90% од мажите сакале мевце, нема да им течат лигите по манекенките.
Да, од памет, не од нога или рака или стопало, глеаш као си ти паметен дечко па си погодил :).

Нејќат бе мевце, коски сакаат :icon_lol:.
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
163
Поени од реакции
17
:pos::pos::pos:
Ниче, ти ли си?


Е многу се зачудив право да ми ти кажам. „Дебела“ треба да се сфати као навреда? Не бе душо, еееееееееееееееее има едно 20 години како не ме занима кој што мисли. Оти сите многу мислат, никој ништо не знае и така тоа во круг. Да слушав ја до сега кој што рекол, нигде немаше да бидам. Никој не ми ти мисли добро бабе!:star::pos:

Е сега, видиш... Има и нормален свет бе, у светов. Не го занима како изгледаш све додека неќе да те ќари. Не вакви лезбејско манијакално тинејџерски лизои да ти праќа и да се обидува да те омаловажи. Не ми треба да одам од ник до ник. Имам огледало и дома. Убоо такво, големко. И вага имам. Врз основа на тоа, никому не му ја давам во раце одговорноста да ми кажува каква јас сум. Јас сум, таква каква што сум.
Еј, знаеш што? После пораѓај ќе се здебелиш. :jaj:Ја затоа не се пораѓам у суштина, знаеш? Пошо не сакам да се здебелам. И така. :pipi:
Кога веќе тврдиш како не те занима ако некој зборува дека си дебела, тогаш поткрепи си го ставот, а не трчкај да цитираш и да се жалиш.

--- надополнето ---

Еве па стабилната мома во години Красулка, ни посоли малку памет.
Бејби би ти пожелила додека седиш во твоето веце, повраќаш и се справуваш со eating disorder
Ова воопшто не личи на психички средена личност, која не ја интересира рекла казала по форум. Овој детски коментар излегува од длабочината на некое повредено главче.

Инаку барби, на времето јас кога си играв со моите барбики они имаа облини, слаби да но со гз и цицка, ако сакаш ќе ти ги покажам.Е сега не сум во тек, ама веројатно ти си' си играла со новите барбики правени по теркот на Ејми Вајнхаус.
Инаку да јас сум играла со новите барбики, но со што си се играла ти во детството кога од тебе излетуваат толку непотребни коментари ?:smir:
 
T

TheJester

Гостин
Добро бе мужи сакате да кажете дека овие три модели

ResizedImage450407-musc2.jpg

се позгодни од оваа

kim-kardashian-bikini-2.jpg

Океј можеби е ствар до вкусови, но сепак реално ова на вторава слика е поим за жена. Другиве три во споредба со неа изгледаат ко деца.
Мене ме пали зрела жена во секоја смисла на зборот(памет, цицки, гз, бут...), а не неухрането дете кое мисле дека ако е слаба го фатила господ за муда и сите неа ја посакуваат :uvo:
 
?

..........

Гостин
Добро бе мужи сакате да кажете дека овие три модели

Прегледај го приврзокот 33903

се позгодни од оваа

Прегледај го приврзокот 33904

Океј можеби е ствар до вкусови, но сепак реално ова на вторава слика е поим за жена. Другиве три во споредба со неа изгледаат ко деца.
Мене ме пали зрела жена во секоја смисла на зборот(памет, цицки, гз, бут...), а не неухрането дете кое мисле дека ако е слаба го фатила господ за муда и сите неа ја посакуваат :uvo:
Јас за 300 такви не би ја мењал:icon_lol:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Barbie <33 срцко витка, згодна со манекенска става...
Што по ѓаволите си се навртела на луѓето кои се различни од твојот модел на убавина?
Мислиш дека твојот вкус треба сите да го прифатат и да речат: Дебелите се грди. Нема убава дебела девојка. Никој не се пали на буцки...
Не златна... Тоа така функционира само во твојата глава која е под дејство на западот и модните писти.
Понекогаш разликата е во тоа што ако ти јадеш 10 пати и пак си пи*ка и пол, некој од 3 пати одма си става наслаги на него.
Во науката (можеби е тешко да се разбере сега ова) тој поим се вика метаболизам. Кај некои е побрз (читај, слаби) кај некои поспор (читај пунички).
Исто така, во науката постојат и наследни особини така наречени гени кои одредуваат целосна физиономија на човекот. Едни од тие гени се наоѓаат на 16от хромозом во човековото тело кои се одговорни за дебелината на човекот.
Ај те молам иди некако против мајка природа која умешала прсти во гените и промени ја конституцијата на дебелиот човек...

Пак ќе кажам, не само за тебе туку за сите оние што пишале на темава дека не може да се палиме повеќе на дебелки отколку на slim and tight...
Не можете да генерализирате и да кажувате дека постои еден универзален вкус. Точно дека таа стегнатата појше ќе ме привлече, што не значи дека попуната девојка не може да ми ги украде очите...

Едноставно глупаво е и бесцелно да се дискриминира според изгледот. Не мислите дека да беа слабите појаките во средината, дебелите одамна ќе ги немаше? А дека се привлечни, факт е тоа што јас гледам повеќе дебелки девојки кои си одат со дечко под рака отколку стегнати фуфици кои во друштво седат низ кафичите и чекаат некој да ги запримети.
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
252
Поени од реакции
15
Оф манекенки.Damn it...Тие па претерано треба да бидат слаби..ако сакаат да бидат на писта.
Не е убаво да си претерано слаб=костур на батерии или дебел-да тече сало од секаде.
Anyway треба да има што да фатиш сигурно не би сакал да факаш коски и кожа нели:icon_lol:
Кога мислам на манекенки не мислам по дифолт на костури. Погледни ги од Victoria Secret.
И нормално дкеа треба нешто да фатиш, не да бидат коска и кожа, но никако да не бидат заоблени.
Женски колкови да гледаш за мерак, шо бара тоа месото да го покрие?
Рамна линија, тенко половинче мислам нема кој не сака :)

--- надополнето ---

Да, од памет, не од нога или рака или стопало, глеаш као си ти паметен дечко па си погодил :).

Нејќат бе мевце, коски сакаат :icon_lol:.
Па од памет ги извади тие 90% или анкета правеше ? Тоа сакав да знам.
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
163
Поени од реакции
17
Barbie <33 срцко витка, згодна со манекенска става...
Што по ѓаволите си се навртела на луѓето кои се различни од твојот модел на убавина?
Мислиш дека твојот вкус треба сите да го прифатат и да речат: Дебелите се грди. Нема убава дебела девојка. Никој не се пали на буцки...
Не златна... Тоа така функционира само во твојата глава која е под дејство на западот и модните писти.
Понекогаш разликата е во тоа што ако ти јадеш 10 пати и пак си пи*ка и пол, некој од 3 пати одма си става наслаги на него.
Во науката (можеби е тешко да се разбере сега ова) тој поим се вика метаболизам. Кај некои е побрз (читај, слаби) кај некои поспор (читај пунички).
Исто така, во науката постојат и наследни особини така наречени гени кои одредуваат целосна физиономија на човекот. Едни од тие гени се наоѓаат на 16от хромозом во човековото тело кои се одговорни за дебелината на човекот.
Ај те молам иди некако против мајка природа која умешала прсти во гените и промени ја конституцијата на дебелиот човек...

Пак ќе кажам, не само за тебе туку за сите оние што пишале на темава дека не може да се палиме повеќе на дебелки отколку на slim and tight...
Не можете да генерализирате и да кажувате дека постои еден универзален вкус. Точно дека таа стегнатата појше ќе ме привлече, што не значи дека попуната девојка не може да ми ги украде очите...

Едноставно глупаво е и бесцелно да се дискриминира според изгледот. Не мислите дека да беа слабите појаките во средината, дебелите одамна ќе ги немаше? А дека се привлечни, факт е тоа што јас гледам повеќе дебелки девојки кои си одат со дечко под рака отколку стегнати фуфици кои во друштво седат низ кафичите и чекаат некој да ги запримети.

Ок да не се возбудуваме, од многу возбуда ќе ни се слоши. Немам ништо против туѓи вкусови, но сепак не сум и за тоа слабите испаднале од мода. И да се сложувам со тебе, не можат сите да бидат исти. И луѓето имаат различен вкус. Па јас ако сум убава и тенка не значи сите мора да ме бендисуваат. Исто не значи дека полничките никој не ги бендисува. Секој со своето тело може да прави што сака, може да слабее, да се дебелее и тн.
А дали им се допаѓа тоа на другите или не е манје битно. Па и јас тоа го имам кажано во еден пост погоре, ни мене не ми е битно дали им се допаѓам на другите, битно си се допаѓам на себе.:smir:
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
252
Поени од реакции
15
Да бе душо се фалам (viva la ironia :music3:) еве да ти се пофалам дека имам и глава, раце и нозе а замисли и прсти имам па дури и нокти на прстите :vozbud:
Мајку му стара секој има бутови, задник и гради само во различни големини и ја не гледам кај виде фалење во тоа :tapp: А гледам "сум ја остварила целта" :uvo: некој да се запали позади тастатура
Поентата ми беше дека ни дебелите ни слабите нема да се чувствуваат подобро ако меѓусебно се вреѓаат а посебно па на форум (but someone obviously missed it) :smir:
:vozbud:Да си читаш и да си умираш од смеење. А бре лично момиче, нели сама ти рече како имаш убави бутови, гради и задник а со тоа не би ти паднало на памет да се фалиш. Со следниот стих се изгази сама. Прочитај си го претходниот пост. И не, не се палиме така лесно, прво Рамазан е, второ сме слушнале и виделе милион пати за задници и бутови.
 
T

the Carpenter

Гостин
Мхм. Нарцисоидност!
Нема грешка, се исправа со стап, подебел.
 
T

TheJester

Гостин
Ок да не се возбудуваме, од многу возбуда ќе ни се слоши. Немам ништо против туѓи вкусови, но сепак не сум и за тоа слабите испаднале од мода. И да се сложувам со тебе, не можат сите да бидат исти. И луѓето имаат различен вкус. Па јас ако сум убава и тенка не значи сите мора да ме бендисуваат. Исто не значи дека полничките никој не ги бендисува. Секој со своето тело може да прави што сака, може да слабее, да се дебелее и тн.
А дали им се допаѓа тоа на другите или не е манје битно. Па и јас тоа го имам кажано во еден пост погоре, ни мене не ми е битно дали им се допаѓам на другите, битно си се допаѓам на себе.:smir:

Да ни направиш чест со една слика у бикини, па ние да оцениме а?
Пошто напна напна напна напна напна со тебе и тоа дека си се допаѓаш...И оваа ugly_girl.jpg може си се свиѓа сама, ама ружна е :) :) :)
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Кога мислам на манекенки не мислам по дифолт на костури. Погледни ги од Victoria Secret.
И нормално дкеа треба нешто да фатиш, не да бидат коска и кожа, но никако да не бидат заоблени.
Женски колкови да гледаш за мерак, шо бара тоа месото да го покрие?
Рамна линија, тенко половинче мислам нема кој не сака :)


Се е зависно од вкусот:wink:
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
163
Поени од реакции
17
Да ни направиш чест со една слика у бикини, па ние да оцениме а?
Пошто напна напна напна напна напна со тебе и тоа дека си се допаѓаш...И овааПрегледај го приврзокот 33910 може си се свиѓа сама, ама ружна е :) :) :)
Леле човек ништо не може веќе да каже а да не го гњават. Јас зошто би покажала моја слика па некој да ме оценува ? Мене тоа не ми е потребно, јас си знам за себе. Па и што ти е тебе важно дали сум грда или убава и дали се бендисувам или не ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom