Скутерчиња: Се за и околу нив

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.704
Поени од реакции
9.540
200-250 евра би требало да одат на старо, можи и поефтино. Многу стар модел е, не се произведува поќе. Првиот модел на Баотиан (како копија на Априлија) беше најлошото можно кинеско моторче. Имав среќа шо го купив постариот модел тој период и уште го возам. :)
Многу ефтино на старо, па еден тротинет електричен е толку...ме занимаат електричните скутери, гледам нешто сега се намалени, 50 кубика..само незнам колку се исплаќа да купи човек електричен.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Многу ефтино на старо, па еден тротинет електричен е толку...ме занимаат електричните скутери, гледам нешто сега се намалени, 50 кубика..само незнам колку се исплаќа да купи човек електричен.
Ако ти е за кратка релација, тогаш се ок. Имат одредена граница на поминати километри во зависност од јачината на батеријата која ја има скутерчето. Кај нив немаш кубици оти имат електричен мотор. И возачка не ти треба за нив :)
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.704
Поени од реакции
9.540
Ако ти е за кратка релација, тогаш се ок. Имат одредена граница на поминати километри во зависност од јачината на батеријата која ја има скутерчето. Кај нив немаш кубици оти имат електричен мотор. И возачка не ти треба за нив :)
Znam se, no dali se isplati..mene mi treba za do rabota, znaci 9 km...ke treba da go polnam na tri dena....Me premisluvaat za elektricen velosiped.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Znam se, no dali se isplati..mene mi treba za do rabota, znaci 9 km...ke treba da go polnam na tri dena....Me premisluvaat za elektricen velosiped.
Епа сега слично е. Имам јас колега шо има такво и за низ Битола за секаде му брка работа, не се замара ни со паркинг ни со полиција ни со ништо. Велосипедот се полни со динамо дури вртиш на педала или нема таква опција? Ако има, тогаш поисплатливо е велосипед, не дека електричниот скутер многу троши. Гледај на позитивната страна, ќе го полниш на работа и нема да ти троши струја дома :icon_lol:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.704
Поени од реакции
9.540
Епа сега слично е. Имам јас колега шо има такво и за низ Битола за секаде му брка работа, не се замара ни со паркинг ни со полиција ни со ништо. Велосипедот се полни со динамо дури вртиш на педала или нема таква опција? Ако има, тогаш поисплатливо е велосипед, не дека електричниот скутер многу троши. Гледај на позитивната страна, ќе го полниш на работа и нема да ти троши струја дома :icon_lol:
Тротинетот го баталив оти не можам да го носам у канцеларија, ниту да го оставиш на паркинг, нели, инаку отиде...ај ќе видам..ти благодарам:)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Тротинетот го баталив оти не можам да го носам у канцеларија, ниту да го оставиш на паркинг, нели, инаку отиде...ај ќе видам..ти благодарам:)
Најзалудно потрошени пари ќе ти бидат ако купиш тротинет :)
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.704
Поени од реакции
9.540
Најзалудно потрошени пари ќе ти бидат ако купиш тротинет :)
Веќе имам, лани го купив...врши работа ама проблематичен е по нашиве улици и тротоари и неможноста да го оставиш, па дури и пред продавница.(лесен е за крадење)
 
Член од
2 мај 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo
Sakam da zemam novo motorče 50cc.
Se mislam izmegu Aprilia ili kymco agility,
Blagodaram!
 
Член од
16 мај 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво дечки да ми препорачате мајстор за скутери. Во околина на Скопије.?
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.786
Поени од реакции
29.222
Здраво дечки да ми препорачате мајстор за скутери. Во околина на Скопије.?
,,,mislam deka eden tukashen chlen raboteshe so skuteri,dali e tamu seushte neznam,inaku servisot se naogja pozadi zgradata na vesnikit n.Makedonija,ili pozadi studentskiot Kuzman,,,
 
Член од
21 декември 2018
Мислења
169
Поени од реакции
75
klip i cilindar za generic xor 125 cc nadvoresna hilzna 58 nekoj da ne znae kade mozam da najdam
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Здраво дечки да ми препорачате мајстор за скутери. Во околина на Скопије.?
Аптилија сервис Мото Јове локација Момин Поток , сервис и резервни делови што и да ти треба ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom