Скутерчиња: Се за и околу нив

Член од
21 мај 2019
Мислења
17
Поени од реакции
1
Дечки здраво
Сакам да прашам за електричен тротинет, како може да иде по угорница, после носење на сервис неќе да мрдне нагоре? Се работи за скроз нов тротинет, 4 - 5 пати возен. На сервис го однесов пошто многу квичеше и не повлекуваше за тргање, а и не се уклучуваше на апликацијата.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Дечки здраво
Сакам да прашам за електричен тротинет, како може да иде по угорница, после носење на сервис неќе да мрдне нагоре? Се работи за скроз нов тротинет, 4 - 5 пати возен. На сервис го однесов пошто многу квичеше и не повлекуваше за тргање, а и не се уклучуваше на апликацијата.
Треба да има одредњн агол на 20 степени пример
Според мене лоша батерија
Колку км поминуваш со едно полнење?
Која марка е хамачи маријачи?
 
Член од
21 мај 2019
Мислења
17
Поени од реакции
1
Треба да има одредњн агол на 20 степени пример
Според мене лоша батерија
Колку км поминуваш со едно полнење?
Која марка е хамачи маријачи?
Xiaomi mi 365 e i ne trgnuva voopsto nagore. Demek od Kina mu namalile brzina, so toa i mokjnost. Prethodno odese, otkako go odnesov na servis ne mrda.
Автоматски споено мислење:

Xiaomi mi 365 e i ne trgnuva voopsto nagore. Demek od Kina mu namalile brzina, so toa i mokjnost. Prethodno odese, otkako go odnesov na servis ne mrda.
Inaku 5 pati dali e polnet samo prviot pat go istrosiv skroz, togas imav 3 tocki baterija. Ednas ili dva pati go dopolniv nedotrosen posto ke me ostavese na sred pat spored baterijata. Ne go ni dotorosuvam, do tilku ne e vozen. I mn shkripka.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Xiaomi mi 365 e i ne trgnuva voopsto nagore. Demek od Kina mu namalile brzina, so toa i mokjnost. Prethodno odese, otkako go odnesov na servis ne mrda.
Автоматски споено мислење:


Inaku 5 pati dali e polnet samo prviot pat go istrosiv skroz, togas imav 3 tocki baterija. Ednas ili dva pati go dopolniv nedotrosen posto ke me ostavese na sred pat spored baterijata. Ne go ni dotorosuvam, do tilku ne e vozen. I mn shkripka.
На кој сервис?
 
Член од
30 јуни 2010
Мислења
27
Поени од реакции
0
Некој да не знае каде има сервис за кинески скутерчиња (Скопје). Motojove би бил скуп најверојатно
Ако е битна марката, Yiying 50cc-4t.
Фала
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Некој да не знае каде има сервис за кинески скутерчиња (Скопје). Motojove би бил скуп најверојатно
Ако е битна марката, Yiying 50cc-4t.
Фала
Ќе ти пуштам број од мојов мајстор на ПП
 
M

Macedon1um

Гостин
Свеќицава често ми замастува, буквално секоја недела мора да ја вадам и чистам ми здосади веќе. Чаре како да го решам проблемов ?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Свеќицава често ми замастува, буквално секоја недела мора да ја вадам и чистам ми здосади веќе. Чаре како да го решам проблемов ?
Да ти дадам број од мајстор ако не се снајдеш
 
M

Macedon1um

Гостин
Да ти дадам број од мајстор ако не се снајдеш
Скопје ? Не сум од таму така да не ми врши работа

Ја исчистив пробав ама не сака да пали сега и на курбла, гледам и акумулаторот слабо се полни. На колку време се менува истиот ? Лани овој период е купен
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Скопје ? Не сум од таму така да не ми врши работа

Ја исчистив пробав ама не сака да пали сега и на курбла, гледам и акумулаторот слабо се полни. На колку време се менува истиот ? Лани овој период е купен
Ako mislis na akumulator na 2-3 sezoni ama vadi go zimoska i u soba cuvaj go
Proveri dali puni alternator
 

RePrEsEnT

Until The End Of Time
Член од
26 септември 2007
Мислења
92
Поени од реакции
126
Свеќицава често ми замастува, буквално секоја недела мора да ја вадам и чистам ми здосади веќе. Чаре како да го решам проблемов ?
И јас го имам истиот проблем .. . ке замасти и трокира . . ако најдеш решение да ме известиш ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom