Скутерчиња: Се за и околу нив

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Имам скутерче 50 кубика регистрирано и возено до пред некое лето.Од тогаш наваму само палено и работа во место.Прашањето ми е имало некој нов закон или незнам што точно,морало да се менува сообраќајна и нова таблица и да се регистрира секоја година.Може ли некој да го прати тој закон да се прочита тука или од лично искуство да објасни за што точно станува збор? фала
До лани плакав и регистрација и осигурување, од оваа година нема веке регистрација само осигурување.
 
Ф

Флеш

Гостин
Што да одберам помеѓу Хамачи, Италџет, Гарели, Педа за врспа од 50 кубика?

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Гарели добри се покажаа .....Хамачите иако се кинески,испаднаа издржливи,колку да ги јаваш,кажано како руска кола .... Мене Гарелито лично мерак ми е .... Го имам возено ,добри се ....Имаш отприлика линк од страна на кои целиш?!
 
Член од
28 април 2009
Мислења
746
Поени од реакции
505
Гарели добри се покажаа .....Хамачите иако се кинески,испаднаа издржливи,колку да ги јаваш,кажано како руска кола .... Мене Гарелито лично мерак ми е .... Го имам возено ,добри се ....Имаш отприлика линк од страна на кои целиш?!
Овие се моделите што ги гледам и што влегуваат во цената за која барам, или дадете предлог за модел до 1000-1100 евра



https://peda.rs/et/ (Неможам да најдам линк од македонска страна, меѓутоа ова е моделот)
 
Ф

Флеш

Гостин
Овие се моделите што ги гледам и што влегуваат во цената за која барам, или дадете предлог за модел до 1000-1100 евра



https://peda.rs/et/ (Неможам да најдам линк од македонска страна, меѓутоа ова е моделот)
Убав е италџетот,но 2тактен :unsure: Ќе одам со третиот,4тактен ....Ако земаш,скутер,фокус 4 тактен .... Ако ти е убрзавање цел, те нервира,2 тактен ама троши .... 4 тактен ти е појќе снага,поефикасен .....
Автоматски споено мислење:

Од Ќерамидница ќе земаш?
 
Член од
28 април 2009
Мислења
746
Поени од реакции
505
За земање кој ќе даде најдобра цена, од таму ќе земам. :D Инаку не ми менува дали е стартен или не, најбитно е да ме однесе од точка А до точка Б. Дај ми предлог за продавница со добри цени.
 
Ф

Флеш

Гостин
За земање кој ќе даде најдобра цена, од таму ќе земам. :D Инаку не ми менува дали е стартен или не, најбитно е да ме однесе од точка А до точка Б. Дај ми предлог за продавница со добри цени.
Два пати земав од кај Ќерамидница,они се за Скопје,застапници на Хамачи-Штип .... Ако одиш за поскапа варијанта Веспа,одиш во Динамикс..... Ако си за Пежо,одиш у Пежо салонот :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom