Скутерчиња: Се за и околу нив

Член од
12 март 2009
Мислења
14.560
Поени од реакции
9.326
Опасна работа воа скутерот. Мало, брзо, заникаде.
Земи си бе голем мотор да те види чоек да се сториш.
има скутерчиња на 3 тркала, па и со кровна стреа, немаш гајле само да не е ептен ладно... и тоа измислија со 2 ПРЕДНИ тркала, со амортизери, а едно погонско, заради побрзо и побезбедно влегување во кривина
 
Член од
14 август 2010
Мислења
792
Поени од реакции
866
која е разликата помеѓу 2Т и 4Т.
Нели е тоа 2Т-двотактен (користи мешавина од гориво бензин+масло) а 4Т четиритактен мотор на чист бензин како автомобилите. Секој (2Т, 4Т) си има некои предности и мани во однос на другиот од типот потрошња, стартност, брзина, бучава и така натаму.
 
Член од
17 март 2015
Мислења
143
Поени од реакции
157
Decki vo plan sum zimovo da zemam skuter,kako opcija gi gledam aprilija sr 50 i kymco agility citi 50.posto ne se razbiram vo skuteri bi sakal da slusnam i vase mislenje.koj bi bil podobar izbor,koj e poednostaven i poeftin za odrzavanje,koj kolku trosi itn.
 
На врв Bottom