Скутерчиња: Се за и околу нив

Член од
2 септември 2012
Мислења
319
Поени од реакции
91
Decki, mislenje za hamachi fighter rs 50? Gi ima vo hemimotors. Mislenje dali se ok, do kolku pokinuvaat km, delovi.... Ne gi razbiram mnogu, zatoa baram mislenje
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Decki, mislenje za hamachi fighter rs 50? Gi ima vo hemimotors. Mislenje dali se ok, do kolku pokinuvaat km, delovi.... Ne gi razbiram mnogu, zatoa baram mislenje
Боље земи си со тие пари половна априлија/џилера/пијаџо. И побрзо и поквалитетни и поубаво на лик. Не е како ново, ама бар раат си.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
Почетник сум во светот на моторите па ако не ви е тешко ми треба совет.
Сакам да купам скутер до 50кб, половен. Што да одберам, како да препознаам дали е во ред машината и како да го одржувам.
Членот погоре вели дека Априлија или Џилера се добар дил, меѓутоа дали цените се реални за мотор кој е 2009 и има поминато 30000 а
чини 1200/1300 евра.
Гледам доста продавачи ги имаат модифицирано со друг издувен систем, ролни и китови би сакал да прочитам збор два за тоа...
Како влиае на машината и на век на траењето...
Колку чини еден ремонт, кога треба да се прави и што уствари се менува?
Фала ви.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Почетник сум во светот на моторите па ако не ви е тешко ми треба совет.
Сакам да купам скутер до 50кб, половен. Што да одберам, како да препознаам дали е во ред машината и како да го одржувам.
Членот погоре вели дека Априлија или Џилера се добар дил, меѓутоа дали цените се реални за мотор кој е 2009 и има поминато 30000 а
чини 1200/1300 евра.
Гледам доста продавачи ги имаат модифицирано со друг издувен систем, ролни и китови би сакал да прочитам збор два за тоа...
Како влиае на машината и на век на траењето...
Колку чини еден ремонт, кога треба да се прави и што уствари се менува?
Фала ви.
Ако сакаш да ти го понудам мојот Kymco Super 8 тој е 4Т и со најмала потрошувачка од 1.8-2 литри, додека 2Т итаљанците трошат дупло посебно ако се со китови и повеќе од 5 трошат
Овој модел има подолга шасија поголеми гуми бандажи и два задни амортизери
Вп сообраќајна е 50к а направен е 80 кубика и има подобро забрзување од претходно
 
Член од
24 април 2020
Мислења
2
Поени од реакции
0
Kakvo ulje treba za hamachi 2t 50cc.poz.
Автоматски споено мислење:

Moze li nekoj da mi odgovori: Imam slusnato deka uljeto motul scooter power 2t, 100%sintetic , stetno da se stavi na hamachi 50 cc .(navodno moze da go rasipa). Blagodaram.
 
Последно уредено:
Член од
2 септември 2012
Мислења
319
Поени од реакции
91
baotian-bt49qt9.jpg

baotian-bt49qt9
Мислење за ова чудо? Искрено. повеке од 250-300е не би дал за скутер сега, дали овие се ок колку-толку?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.760
Поени од реакции
9.559

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Прегледај го приврзокот 247546

baotian-bt49qt9
Мислење за ова чудо? Искрено. повеке од 250-300е не би дал за скутер сега, дали овие се ок колку-толку?
Јас имам баотиан 125цц. Имам 17 000 км поминато без никаков проблем досега (освен потрошен материјал нормално).
Моделот како на сликата многу се покажаја, познавам 2ца кои имаат вакви со 20 000+ поминати км. Мислам најдобриот модел од Баотиан се. Јас го имам моделот кој излезе после овај.
Автоматски споено мислење:

Електричен ли е овој мотор? Баш ме занима кај го има и која ми е цената.
Како бе електричен хахаха
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.760
Поени од реакции
9.559
Јас имам баотиан 125цц. Имам 17 000 км поминато без никаков проблем досега (освен потрошен материјал нормално).
Моделот како на сликата многу се покажаја, познавам 2ца кои имаат вакви со 20 000+ поминати км. Мислам најдобриот модел од Баотиан се. Јас го имам моделот кој излезе после овај.
Автоматски споено мислење:


Како бе електричен хахаха
Па видов цена 200 -300 евра, па некако маленко ми дојде...ама сега кога те прочитав, јасно ми е:)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Па видов цена 200 -300 евра, па некако маленко ми дојде...ама сега кога те прочитав, јасно ми е:)
200-250 евра би требало да одат на старо, можи и поефтино. Многу стар модел е, не се произведува поќе. Првиот модел на Баотиан (како копија на Априлија) беше најлошото можно кинеско моторче. Имав среќа шо го купив постариот модел тој период и уште го возам. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom