Скопје

R

reactive89

Гостин
Значи зборев за места ОКОЛУ Скопјево наше... а не 100тина километри во околина... Сарај и Кучково се прифаќаат, ама Марков Манастир и Китка??? Едниот е тек кај Прилеп, а другиот после Куманово и тоа оддалечен од него...
Значи барам места убави во ОКОЛИНА на Скопје...

п.с. инаку фала за досегашните одговори... да не испаднам неблагодарен за предлозите... хехехе
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Значи зборев за места ОКОЛУ Скопјево наше... а не 100тина километри во околина... Сарај и Кучково се прифаќаат, ама Марков Манастир и Китка??? Едниот е тек кај Прилеп, а другиот после Куманово и тоа оддалечен од него...
Значи барам места убави во ОКОЛИНА на Скопје...

п.с. инаку фала за досегашните одговори... да не испаднам неблагодарен за предлозите... хехехе
Марков Манастир е поблиску од Драчево чоече. Океј не е, ама после Куманово? :)

Ако ти е за пешки да одиш, да, далеку е, па ја ти препорачуем сред центар, и некоја од зградите на кров. Сите имаат рамен кров, а жив чоек нема дома за мајот... Скара на кров, само пази да не запалите нешто, ја ќе бидам крив после, пиво, музиче, и све шо ве праи среќни. Убаини. :wub: (шо е со мене и со крововите скопски?) :toe:
 
R

reactive89

Гостин
Марков Манастир е поблиску од Драчево чоече. Океј не е, ама после Куманово? :)

Ако ти е за пешки да одиш, да, далеку е, па ја ти препорачуем сред центар, и некоја од зградите на кров. Сите имаат рамен кров, а жив чоек нема дома за мајот... Скара на кров, само пази да не запалите нешто, ја ќе бидам крив после, пиво, музиче, и све шо ве праи среќни. Убаини. :wub: (шо е со мене и со крововите скопски?) :toe:
Зборев за Китка... не сум бил натака ама на Google Maps ми покажа оти е после Куманово тек...
Инаку, за што се работи целава работа е тоа дека на мојте ќе им треба колата и ние ќе останеме на крај краева или со воз или со бус, во краен случај со такси... затоа гледам да е некаде блиску до Скопје...
Евентуално да не знае некој колку се издава рент а кар за ден?
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Марков Манастир е поблиску од Драчево чоече. Океј не е, ама после Куманово? :)

Ако ти е за пешки да одиш, да, далеку е, па ја ти препорачуем сред центар, и некоја од зградите на кров. Сите имаат рамен кров, а жив чоек нема дома за мајот... Скара на кров, само пази да не запалите нешто, ја ќе бидам крив после, пиво, музиче, и све шо ве праи среќни. Убаини. :wub: (шо е со мене и со крововите скопски?) :toe:
Даваш луди идеи, ама многу јако би било ако и онака многуте рамни покриви во скопје се направат градини односно како зелени површини и на нив да се прават скари. тоа би било ептен филм

Реактив инаку ако сакаш во околина на Скопје оди Љубанци многу убава природа има со еден поток кој добро разладува пиво.
 
R

reactive89

Гостин
Даваш луди идеи, ама многу јако би било ако и онака многуте рамни покриви во скопје се направат градини односно како зелени површини и на нив да се прават скари. тоа би било ептен филм

Реактив инаку ако сакаш во околина на Скопје оди Љубанци многу убава природа има со еден поток кој добро разладува пиво.
Мувиманијак си бе? хахахахаха... тоа само на филмови, Скопје тешко... хахахахаха иначе многу јако би било како и да е... тогаш сите први мај на покрив ќе го минат... :pos: :pos: :pos:

Инаку за второво многу почитувам... фала ти многу... љубанци... запаметено :) фала:smir:
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Дали случајно некој издава или знае некој да издава стан за студенти во Карпош, во близина на Електро и Градежен?? Пишите по ПП.
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Ej alo znam deka ne e soodvetna tema ali nema deka...so e so temata Strumica!? Vie adminite i moderatorite imate nekoj problem so temata,izgleda vi preci sto sekojdnevno se pisuvase tamu,i sega kako da ja zaboravivte..gledam kolku si ja brkate rabotata
PODRAV !
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.650
Поени од реакции
11.306
Како е времето во Скопје?
Ќе биде убаво утре?
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Темава е за главниот град а е слабо посетена, зашто е тоа така?? Каj сте бе Скопjанчишта?
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Хахаха, еj во право си, сеа ќе не видат останатите градови какви бучни луѓе сме!
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Каде има во Скопје дукан за пиротехника???
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
во аеродорм ќе идеш ќе вииш има таму една продавница Мирновец ќе си најдеш шо ти треба(ваљада):pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom