Скопје

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
haha haha haha haha пријателе друг пат без дијалект во такси они тоа чекаат да видат дека не си од тука и да го наштелуваат таксиметарот на ''штоперица-mode'',иначе од Градски до Кисела Вода е 180 денара.......... али напред назад :):):):):)
абе му реков само Кисела вода училиште Димиртар Влахов ни збор повеке
кога стигнавме таму ми вика 180 ден
јас му викам ти луд ли си бе
и он ми вика епа такво е мора да платиш
:toe: :toe:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
абе му реков само Кисела вода училиште Димиртар Влахов ни збор повеке
кога стигнавме таму ми вика 180 ден
јас му викам ти луд ли си бе
и он ми вика епа такво е мора да платиш
:toe: :toe:
Претпоставувам дека две заебанции ти се десиле. Еднатае дека те носел некаде преку Автокоманда, а втората, и поверојатна, е дека си седнал во див таксист... а тие немаат си го бараат ќотекот само ако си носиш безбол палка.

Голем проблем има Скопје со дивите таксисти, само што како и за се` друго, здружени си се со полицијата и никој не ги брка, а наплаќаат во просек по 30-40% поскапо од редовните возачи. Е сега ние ги познаваме кој што е, ама за нескопјани... :toe:
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Затоа ќе си пишеш број на такси компанија која работи на титка, тие не се 100% од дивите.
Пред некој ден помина еден тип со бела лада караванм, имаше табла за таксисти,бела и со маркер пишуваше радио такси скопје кола бр.1.
се прснав од смеење.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.714
Поени од реакции
11.142
:pos: Да да, сум го видел типот кај Мајчин Дом едно време киснеше :)
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
163
Поени од реакции
29
Jel moze neko da mi preporuci neka mesta koja bi trebalo da obidjem u Skoplju, nesto sto je interesantno za nekoga ko dolazi prvi put u Skoplju?
 
Г

Гоццццце

Гостин
Може ли некој да ми даде слика од буњаковец од Google Earth .. или од он.нет.мк мислам имаше мапа некој да ми обележи ми треба многу за сабајле да не се моткам.
Фала многу!
 
Член од
13 јули 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
skopje e eden od najubavite gradovi vo Makedonija. pa ako sakate neso da prasate, slobodno
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Затоа ќе си пишеш број на такси компанија која работи на титка, тие не се 100% од дивите.
Пред некој ден помина еден тип со бела лада караванм, имаше табла за таксисти,бела и со маркер пишуваше радио такси скопје кола бр.1.
се прснав од смеење.
ХАХАХА јас сум го видел неговиот колега ХАХАХАХ са ме потсети. Се враќам пешки од аеродром и чоеков ми се нуди за такси јас кога ја видов тоа крнтијана 101, немаше место кај што не беше удрена плус овој со таблица беше малку подобар си ставил таква табла и на нејзе залепил испечатен лист убаво се сеќавам беше кола број 3. А и уште едно нешто што уште ми паѓа у глава од таа кола. иако беше крш колата све чичено на сите прозорци си залепил знакче забрането пушење, многу е и модерен на еден прозор имаше и знакче виза за украс изглеа, а до него климатизирано ХАХАХАХ. Ако он мисли отворен прозор е клима тогаш си има проблем
 
R

reactive89

Гостин
Незнаев кај да замолам и да прашам ако некој има врска од тоа шо филмови се на репертоар во кината во рамстор ако можам да добијам некаква информација за вечер?
И воопшто репертоар на кината во Скопје... некако е забаталена таа тема...
Фала однапред :)
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Ako може некој Скопјанец или што знае.... да ми објасни што и како е работава во Шутка? Значи ме интересира што роба се продава и дали е стварно многу поефтино од исти работи кои се продаваат на други места ?
Ако е така ќе одам уште другата недела и ќе наполнам 2-3 ќеси со облека и некои патичиња.:helou:

Ќе се најде ли некој Скпојанец подетално да ми објасни :salut:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.769
Поени од реакции
9.889
скопје е најкрш метропола у свет не само у европа,ма ни пола не е а камо ли метропола,скопје е "глобално" СЕЛО.
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Скопје е Скопје бе..толку убаво а сепак Грдо...Убаво на лик...грдо поради тоа што веќе секој живее у Скопје..цела внатрешност на Македонија све провинција...измешана (не)култура...сењачаана врие но врие и од фраерштина..нема муабет...имаме прекрасни девојки...Имаме камени мост...триста националности...Македонци, Албанци, Срби, Цигани, Власи, Турци...и сите живееме у Скопје секој со својот филм у главата...Му даваме посебен шмек у Скопје со нашето космополитско живеење!...три работи ги обожавам у Скопје...Видиковецот у Радишани и на Водно...Дебар Маало...Паркот...и Маалската фурна у Чаир...
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Ako може некој Скопјанец или што знае.... да ми објасни што и како е работава во Шутка? Значи ме интересира што роба се продава и дали е стварно многу поефтино од исти работи кои се продаваат на други места ?
Ако е така ќе одам уште другата недела и ќе наполнам 2-3 ќеси со облека и некои патичиња.:helou:

Ќе се најде ли некој Скпојанец подетално да ми објасни :salut:
да да поевтино е на пример има блузи по 200 денари се а на пазар или во бутик 3 пати повеќе коштаат,а ако сакаш патики оди на битпазар брат ми купи едни патики од трговски и следниот ден одам јас на битпазар да гледам патики и ги гледам истите патики како на брат ми за 800 денари
 

Kajgana Shop

На врв Bottom