Скијање и сноуборд

Што возите на снег?


  • Вкупно гласачи
    246
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
9
Ја мислам дека ако застанам на скии, и двете ноги ќе ги скршам, али одма секундарно.

Може со санка!
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.640
Поени од реакции
18
Ќе те научиме бе! Кога сме кај санкање...има некој убава санка?
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
ja imam...pred dve godini si ja kupiv za na kalimero :)
ali rozeva e pa ne mi odgovara u obleka,pa ne ja koristam :)
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.487
Поени од реакции
1.112
абе не ми отвара клипчето, не можам да видам како скија терминаторот :icon_lol:

кај да кликнам кога ќе се отвори тој линкот??
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.640
Поени од реакции
18
кликај на free и тоа ке те однесе на на едно друго место кај што ке почекаш едно 15 секунди и кеможеш да го симнеш линкот
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.487
Поени од реакции
1.112
добро... не е баш ко мене, али добар е :pos:

него, лошо времево многу некако :raz:
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.640
Поени од реакции
18
Времето е супер во тие моменти. Да видиш какво беше дур врнеше дожд. Тогаш беше најдобро времето, затоа отворија скилифт. Иначе на жичара не се издржуваше од што дуваше....бричеше
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.487
Поени од реакции
1.112
ај се надевам дека за овие 2-3 викенда и јас ќе поминам. само времето ако се погоди, инаку не ти станувам од кревет :)

ако не, здравје...
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.640
Поени од реакции
18
Иди ако има снег. Пиши обавезно меил на бистра, одговараат стално. Или пак јави се во заре лазаревски ќе ти кажат.

Обично во маврово времето се мења на 4 дена, така викаат старите 4 дена добро, 4 дена лошо. Во петокот имало сонце, па сега ти пресметувај си
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.340
Поени од реакции
3.049
Kurofff elate pri mene da vidite sto e skijanje u priroda, hehehe!!

P.S. Dimitarce, daj mu sliki na Gerard, ama samo nemu, onie dvete, neka vidi sto e ubajna i mesto za skijanje.
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.640
Поени од реакции
18
ајде де, одговори на пп т.е. дај ми маил кај да ги форвардирам
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
3.846
Поени од реакции
2.890
Скијањето на Стенмарк е одлично! Се надевам за скоро ќе искијаме некоја стаза заедно. Јас доста добро скијав до пред 3 години, од тогаш 4 пати ги имам оштетено лигаментите на истиот зглоб, и сега не ми е толку подвижен. Ама се држам, не се давам.

Него убаво ви реков, времето ќе биде срање. Џабе е, во онакво време нема лезет во скијање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom