Скијање и сноуборд

Што возите на снег?


  • Вкупно гласачи
    246
Член од
17 јануари 2014
Мислења
36
Поени од реакции
1
Пред некое време ми излезе на ФБ еден профил за скии продавање и бордови.(половни) арно ама сега неможам да ја најдам никако..дел од Скиите беа сликани надвор ,потпрени на решетките од дуќанот.. Да не знае некој да ми даде линк.. позз
 
Член од
23 декември 2009
Мислења
9
Поени од реакции
1
Може ли некој да ми каже некакви искуства за Копанки ? Викендов сакам да одам не сум бил никогаш па ме интересираше има ли добри услови за скијање ?
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.076
Поени од реакции
962
Дали има македонски (туристички) агенции кои организираат сместување/пат до некој од познатите ски центри во Австрија, Италија, Германија ?
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
3
Поени од реакции
2
Дали има македонски (туристички) агенции кои организираат сместување/пат до некој од познатите ски центри во Австрија, Италија, Германија ?
ima XMKD snowboard clubot i nehar travel agencijata organiziraat turi za francija jas bev lani so xmkd i se odlicni vo paketite ti vlaga smestuvanje pat i ski karta za centarot kaj se odi mozes da gi proveri turite na facebook gi ima
 
Член од
13 февруари 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, сакам да купам nitro mini snowboard 142 cm а јас сум висока 160 cm. Моето прашање е дали ќе ми одговарат на висинава и дали овие мини се само за деца или можат да ги користат и возрасни ако им одговарат должината?
 
Последно уредено:

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.935
Поени од реакции
3.338
Некој да сподели импресии од Боровец, а да бил и во Банско последниве 2-3 години, чисто да направи споредба. :)
 
Член од
16 февруари 2019
Мислења
44
Поени од реакции
80
Некоја група што организира викенди за скиијање на Шапка , Маврово што може да се зачлени ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom