Скијање и сноуборд

Што возите на снег?


  • Вкупно гласачи
    250

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Има лезет, има лезет во секакво скијање. Стенмарк е повеќе од одличен, а и Дарко е добар! т.е. И дарко е одличен!
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
ne sum bila u mavrovo :(
ne sum skijala nikogas:(
ustvari ednas pred 5 godini, i se utepav po 3m :(
aj kazete kako e u mavrovo ?:)
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
во маврово беше снежно, и мокро. Ај наредниот викенд да одиме! Имам скии за тебе. Колку си висока?
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Јас идам, има некој да се придружи?
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Ke skijame site boze zdravje na KOZUF
Najavljena je izgradnja novog ski centra u Makedoniji - Ski centar Kožuf, ili kako ga je štampa okarakterisala Sent Moric na Balkanu. Prema najavama biće to najmoderniji ski centar u Jugoistočnoj Evropi. Projekat vredan 72 mil. evra biće podržan i od strane vlade republike Makedonije. Budući ski centar je lociran oko 30km zapadno od Đevđelije na planini Kožuf na granici sa Grčkom, podjednako udaljen (100km) od Skoplja i Soluna.
Za sezonu zima 2006. već se planira nabavka jednog ski lifta i postavljanje na lokaciju "Zeleni breg" i jednog tabača snega. U izgradnju ski centra kao i budućeg vikend naselja oko njega je najvećim delom uključen privatni Makedonsko - Grčki kapital. Projekat bi trebao biti realizovan u naredne tri godine
Svečana promocija, u prisustvu Premijera Makedonije i predstavnika Doppelmayera, bila je održana 24. aprila 2005. a medijski propraćena od strane brojnih pripadnika 7 sile.
Mi se dopadna vkraj toa sto go citaf ...
Eve link i od vecer na mkd
http://www.vecer.com.mk/tekst.asp?tid=9504
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
ragazza имам викендица тамо. Имам и другар чиј татко го финансира градфењето. Имам гледано некој планови, ќе виде топ. Само што ќе биде готово 2007
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Malce off topic : I jas sakam vikendica tamu , pogotovo sega dur se gradi ,posto valjda posle ke bidat izgor , taka da ako znajs nekoj da prodava kazi mi:)
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
тамо не се продаваат викендиците одамна, сите си ги чуваат. Можеш да купиш во некое од околните села ко моин на пример на 4 километри од тамо, ама ќе ти треба кола за на скијање.
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
ragazza напиша:
Malce off topic : Sho e muabetov ne se skija na Shapka veke ?

Шапка дефинитивно е најадекватна за зимски спортови и неспоредлива со Маврово . . . искрено се надевам дека ќе ја средат во скоро време.
На Пелистер исто така многу малку се обраќа внимание и недоволно е искористен.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Кога се одржува Шарпланинскиот куп?
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Почеток на Март мислам дека е.
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
На сите да ви биде криво што не дојдовте во маврово. Поубав ден за скијање не сум имал никогаш во моето 9 годиштно скијачко искуство. Прекрасен ден, сонце, снегот сув и крцка под скии. Немаше ни 100 души во цело маврово, на ниеден ски лифт немаше гужва уопште, секогаш бев прв на ред. Милина, ќе има слики одкако ке се вратам, сега искачам....... Ќе има и клипчиња од мене!
 

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
I ja bev denes u Mavrovo,kakvo beshe za daskanje mmm...ratracinja izmaznile pustile muzice,stazata nemasse dupki perfektno.Sonce pukashe oblace nemase da se vidi:)))
Milina bese denes....Dimitarc kako otide u mavrovo da ne beshe so kinisi?
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
да бе, со киниси бев. Во ист автобус сме биле. Имаш слики од мене во галерија, ке ме познаеш. Кај седеше?
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Ете, сакам да се надополнам! Бидејки немаше уопште гужва а галички и стаза беа за мерак имав шанса да си поработам на техниката. Споени нозе, колено во колено, стапче, тежина.....онака школското скијав! Си се воодушевив од сам себе! Релаксирано, концентрирано само на скијањето и на ништо друго....закон!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom