Скијање и сноуборд

Што возите на снег?


  • Вкупно гласачи
    246
П

Паган-др

Гостин
здраво да не продава некоj борд со се чизми, везови - висина 155-160см, чизми 42, не фарбан, нов или околу тоа (не повеке од 1 сезона користен)? Пожелно по поволна цена :)

И друго, може некоj да перпорача каj може да се купи заштитна опрема(кацига, колена, шорцеви)? Каj нас нема голем избор па мислам Софиja или Солун... Минатата сезона почнав да cкиjaм убаво научив ама се апнав лошо со опашката(месец не можев да седам :)) сега без опрема не идам. На сите почетници им препорачувам без заштита да не почнуваат да бордат, опасна работа е сноуборд не е скии:vozbud:
Побарај на ФБ група Snowboarders MK, прашај.

Протектори во Drop IN барај.
 
П

Паган-др

Гостин
епа сеа барам оти предпоставувам сега би требало да имат попусти :)
Попусти и нешто останато од роба има на крај на сезона, февруари, март најкасно. И тоа знаат по 50% попуст да стаат. Сега, едино од некој дома што чува нешто да купиш, по продавници нема шанси да најдеш.
 
Член од
6 април 2012
Мислења
18
Поени од реакции
6
Дали некој знае во Маврово дали се организираат детски кампови (ескурзии) за скијање?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
785
Поени од реакции
209
На 27, 28.02 и 01.03.2015 года во Банско ке се одржи светска купа по ски алпски дисциплини за жени. Картата за 3те дена за возрастни е 60 лева (30 евро, 1881.35 МКД ), а за деца до 12 години е 3 лева (1,5 еуро, 94.07 МКД ). Карта за 1 ден за возрастни е 25 лева (12,5 еврo,783.89 МКД )
Карти могат да се добиат од касите во Ски центар Банско и магазин Мега Спорт во Софиja.
На 27.02 од 11 саат ке биде Супер G
На 28.02 од 11:15 саат одново ке биде Супер G
На 01.03 од 13 саат ке биде алпска комбинација
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.086
Поени од реакции
919
Досега нит сум скијал нит сум бордал, почетник...Е сега што е полесно, бордање или скијање? Бидејќи сакам од сега да почнам да купувам опрема да фатам попустите, за нареда сезона па да се опремам со време...Совет?
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.429
Поени од реакции
9.670
Дали е иста големината на тврдите и меките чизми т.е. дали тврди чизми број 44 се исто големи со меки чизми број 44 ?
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.608
Поени од реакции
464
Дали е иста големината на тврдите и меките чизми т.е. дали тврди чизми број 44 се исто големи со меки чизми број 44 ?
За сноуборд? Зависи од моделот и од брендот сите си се специфични, иако горе-доле се исти. Пбавезно мораш да ја пробаш кондурата пред да ја купиш
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.429
Поени од реакции
9.670
За сноуборд? Зависи од моделот и од брендот сите си се специфични, иако горе-доле се исти. Пбавезно мораш да ја пробаш кондурата пред да ја купиш
Кој ќе одел до Куманово :D
Фала :)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.429
Поени од реакции
9.670
Некој да продава чизми за бордање 44 број?
 
На врв Bottom