Скапи испити и често повеќекратно полагање за возачка дозвола

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од ziko bt, 4 декември 2009.

 1. DACIA

  DACIA

  Член од:
  3 март 2013
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  312
  колку треба да уплатам за да полагам тестови?
   
 2. DuskoMkd

  DuskoMkd

  Член од:
  10 август 2013
  Мислења:
  180
  Допаѓања:
  50
  Ако си прв пат на тестови од прилика 1900 ќе те фати.
   
 3. DACIA

  DACIA

  Член од:
  3 март 2013
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  312
  Тестови и полигон положив со 0 казнени поени, ама денеска паднав градска. Мене проблемот ми е шо пријавувања се многу скапи..Да напраив грешки ама сепак почетник сум да му ебам мајката. Апсолутно ништо нема да се научам од наредниот пат. Платив 1700 за пријава и 1200 за колата. За полигон ме фати дури 4.000 денари овде во Прилепов... Арамишта невидени.. Досега имам даено 9 бона ко ништо, а верувам дека треба да спремам уште 100 евра за градска... Се на се не ви бегаат 800 еура :) а и многу се чека за термин... чекав 20 дена за градска
  А ме турна ненормалната трема која ја имав
   
  Последно уредено: 23 јуни 2017
  На Zlatikevichius му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DACIA

  DACIA

  Член од:
  3 март 2013
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  312
  а најмнгоу боли то шо плаќам 50 еу за кило и пол бензин и 15 минути возење со нашата драга комисија :)
  Ај другиден по вторпат па че видиме шо ќе сториме
   
 5. Notepad2

  Notepad2

  Член од:
  12 мај 2015
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  71
  Kаде да се упатам после сите положени испити
   
 6. kkk666

  kkk666

  Член од:
  5 април 2010
  Мислења:
  330
  Допаѓања:
  82
  Препорака за некоја добра автошкола ?
   
 7. Black Hok

  Black Hok CRUISE

  Член од:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2.242
  Допаѓања:
  1.118
  Полагал - се обучувал некој за Д категорија во Кавадарци?
  Некој инструктор да препорачате, некоја информација со каков минибус се обучува, дојде време и за Д категорија..
   

Сподели преку: