Скапи испити и често повеќекратно полагање за возачка дозвола

Член од
3 март 2013
Мислења
348
Поени од реакции
368
колку треба да уплатам за да полагам тестови?
 
Член од
3 март 2013
Мислења
348
Поени од реакции
368
Тестови и полигон положив со 0 казнени поени, ама денеска паднав градска. Мене проблемот ми е шо пријавувања се многу скапи..Да напраив грешки ама сепак почетник сум да му ебам мајката. Апсолутно ништо нема да се научам од наредниот пат. Платив 1700 за пријава и 1200 за колата. За полигон ме фати дури 4.000 денари овде во Прилепов... Арамишта невидени.. Досега имам даено 9 бона ко ништо, а верувам дека треба да спремам уште 100 евра за градска... Се на се не ви бегаат 800 еура :) а и многу се чека за термин... чекав 20 дена за градска
А ме турна ненормалната трема која ја имав
 
Последно уредено:
Член од
3 март 2013
Мислења
348
Поени од реакции
368
а најмнгоу боли то шо плаќам 50 еу за кило и пол бензин и 15 минути возење со нашата драга комисија :)
Ај другиден по вторпат па че видиме шо ќе сториме
 
Член од
12 мај 2015
Мислења
87
Поени од реакции
95
Kаде да се упатам после сите положени испити
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Препорака за некоја добра автошкола ?
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Полагал - се обучувал некој за Д категорија во Кавадарци?
Некој инструктор да препорачате, некоја информација со каков минибус се обучува, дојде време и за Д категорија..
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Препорака за некоја добра автошкола ?
Шкорпион ес. Ако прашуваш за во Скопје, имам родинина иструктор можам да ти го препорачам доколку се одлучиш.
 
Член од
19 декември 2013
Мислења
236
Поени од реакции
152
Да прашам нешто.:D
Тестови полагав средината на ноември. Ги положив нив и полигон од прва, али градска 3пати ме паднаа. Е сега овој период ми е полн со матури, славење, другарска и сакам да помини се па рает да се пријавам за четврт пат да полагам. Дали знаете колку трајност имаат тестовите и полигонот од полагањето, 1 години или 6 месеци? Кој и да прашам велат 1 година дека е, али не знам ете во последно страв ме фаќа, да не ми пропадни се па така да си останам. Ако е една година супер, имам фора до ноември иако нормално нема да чекам дотогаш, ќе гледам во најбрз можен рок да се пријавам.
Иначе тука во Битола лом не прават, ако не си со врски среќа е на трет пат да поминеш, скоро сите на четврт пат ги пуштаат. Изгор е.:cautious:
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094
Да прашам нешто.:D
Тестови полагав средината на ноември. Ги положив нив и полигон од прва, али градска 3пати ме паднаа. Е сега овој период ми е полн со матури, славење, другарска и сакам да помини се па рает да се пријавам за четврт пат да полагам. Дали знаете колку трајност имаат тестовите и полигонот од полагањето, 1 години или 6 месеци? Кој и да прашам велат 1 година дека е, али не знам ете во последно страв ме фаќа, да не ми пропадни се па така да си останам. Ако е една година супер, имам фора до ноември иако нормално нема да чекам дотогаш, ќе гледам во најбрз можен рок да се пријавам.
Иначе тука во Битола лом не прават, ако не си со врски среќа е на трет пат да поминеш, скоро сите на четврт пат ги пуштаат. Изгор е.:cautious:
mislam deka 6 meseci ti vazi lekarskotot a ti koga sakas mozas da polagas gradska vo zavisnost od vreme i finansi samo dokolku pominat 6 meseci ke mora odnovo da vadis lekarsko. imav kolega cij sin trebase da polaga poligon i gradska ama zamina za stranstvo i koga si dojde posle izvesno vreme izvadi novo lekarsko i si prodolzi tamu kaj sto zastana.

No najsigurno e da si prasas vo avtoskolata kaj sto polagas za najsigurni informaci.
 
Член од
19 декември 2013
Мислења
236
Поени од реакции
152
mislam deka 6 meseci ti vazi lekarskotot a ti koga sakas mozas da polagas gradska vo zavisnost od vreme i finansi samo dokolku pominat 6 meseci ke mora odnovo da vadis lekarsko. imav kolega cij sin trebase da polaga poligon i gradska ama zamina za stranstvo i koga si dojde posle izvesno vreme izvadi novo lekarsko i si prodolzi tamu kaj sto zastana.

No najsigurno e da si prasas vo avtoskolata kaj sto polagas za najsigurni informaci.
Лекарското трае 18 месеци мислам. Или 1 година еве, ама 6 месеци нема шанса, одамна ќе ми беше истечено ако беше 6 мес. :)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Дали знаете колку трајност имаат тестовите и полигонот од полагањето, 1 години или 6 месеци?
1 година важат тестовите. Јас во јануари полагав тестови, крај на октомври градска, значи година е, не 6 месеци.

mislam deka 6 meseci ti vazi lekarskotot a ti koga sakas mozas da polagas gradska vo zavisnost od vreme i finansi samo dokolku pominat 6 meseci ke mora odnovo da vadis lekarsko.
Лекарското трае 18 месеци мислам. Или 1 година еве, ама 6 месеци нема шанса, одамна ќе ми беше истечено ако беше 6 мес. :)
Лекарското важи 18 месеци, не 6, во тоа 100% сум сигурен, ама лекарското нема врска со полагањата, што значи ако ти пропадне лекарското пред да положиш градска, само вадиш ново лекарско, не ти пропаѓаат тестовите и полигонот.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
1 година важат тестовите. Јас во јануари полагав тестови, крај на октомври градска, значи година е, не 6 месеци.




Лекарското важи 18 месеци, не 6, во тоа 100% сум сигурен, ама лекарското нема врска со полагањата, што значи ако ти пропадне лекарското пред да положиш градска, само вадиш ново лекарско, не ти пропаѓаат тестовите и полигонот.
Ти пропаѓаат,ја го јадев така.
Тестови и полигон имаат важност година дена,лекарско 18 месеца,а часови и прва помош цел живот
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Ти пропаѓаат,ја го јадев така.
Тестови и полигон имаат важност година дена,лекарско 18 месеца,а часови и прва помош цел живот
Ама ако помине година ти пропаѓаат. Ако не помине година, а ти истекло лекарското - не.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Да прашам нешто.:D
Тестови полагав средината на ноември. Ги положив нив и полигон од прва, али градска 3пати ме паднаа. Е сега овој период ми е полн со матури, славење, другарска и сакам да помини се па рает да се пријавам за четврт пат да полагам. Дали знаете колку трајност имаат тестовите и полигонот од полагањето, 1 години или 6 месеци? Кој и да прашам велат 1 година дека е, али не знам ете во последно страв ме фаќа, да не ми пропадни се па така да си останам. Ако е една година супер, имам фора до ноември иако нормално нема да чекам дотогаш, ќе гледам во најбрз можен рок да се пријавам.
Иначе тука во Битола лом не прават, ако не си со врски среќа е на трет пат да поминеш, скоро сите на четврт пат ги пуштаат. Изгор е.:cautious:
Барај да ја фатиш комисијата преку некој џандар или вработен во МВР, инаку тешко...

порано тој зоран од ск (чиј беше испитниот центар, не знам дали има промени...) наводно имал дали сопруга или др роднина која работи во мвр битола и која беше одговорна баш за тоа доколку имаш приговори за полагањето (кај неа оделе приговорите, таа одлучувала)...

барај ја неа, барај го тој зоран, барај др џандари

Факт е дека живееме во банана држава и секој стигнува до возачка без разлика дали знае да вози или не, само прашањето е колку ќе те одерат попатно.

Јас кога полагав градска првиот пат ме паднаа без ниедна причина + тој од комисија цело време ми сецкаше на кочница и на кумплуг за да ми угасни колата... на крај кога не успеа после пола саат возење, зеде ми закочи бидејќи не сум пропуштил возило (my ass...) - колку за да има што да пишат како негативни поени.

нормално ми пукна филмот пошто НЕ направив ниеден прекршок, особено не за да паднам, полигонот го зедов без проблем, тестовите исто без ниеден грешен резултат на нив... и ме паѓаат оти така им текнало.

За вториот пат ТРЕБАШЕ ДА МЕ ПАДНАТ, но не ме паднаа. Е вториот пат, ко шо ме дал господ будала, намерно влегвав во другата лента, претекнав на полна, не почитував право на минување, ЕДИНО застанвав на црвено светло. возев за да паднам.
и ПОЛОЖИВ.
- „Добро зошто возеше вака? Знајш ако не те пуштиме ќе летаме сите од работа? Ајде бегај, положен си.“

па сеа ти види ;)

Инаку, лекарското трае 18 месеци (али провери за сигурно, прашај во трудова медицина кај што го вадеше..., не во автошкола пошто можи СЕ да ти кажат), а тестовите важат година дена (за важноста на истите прашај во испитниот центар + во автошкола...

Со среќа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom