Скапи испити и често повеќекратно полагање за возачка дозвола

Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Какви садисти ти се од комисијата. Паднав 3 пати.Земав многу часови, пошто стварно ми беше ептен страв и имам голема трема. Инструкторов ми е топ, ептен задоволен, иако е помлад од мене има големо трпение. Не ми се дере ни ништо. Ако направам грешка не ми урла туку ми вика што и како да направам. Али со тек на време, се опуштив и возам многу добро, пак нормално си правам грешки, ама не како порано.

Е сега, проблемот кај мене ми е што после некое време ми паѓа концетрацијата и тука почнуваат грешките. После 45мин почнуваат грешките кај мене.

Првиот пат со комисијата, во ред, првпат, направив грешки.
Вториот пат, за вртење десно не пропуштив пешак на пешачки, пошто цела кола ми беше на пешачкиот за вртење на десно, пред тоа немаше пешаци. За да помине пешакот требало да сум го пуштил, каде што тој пешак пред тоа не бил таму, туку дојде позади кола.
Последниов пат, заобиколував контињери, и си бев на мојата лента, одеднаш овој што седеше напред ми го фати воланот и ми вика сум ја поминал кон спротивната страна и дека ќе сум се судрел со колата што идеше од спротива, која што застана, и имавме доволно место и двете коли да си се разминеме. А пред да почне испитот, тој што седеше од комисјата напред, беше нешто напнат.

Инструкторов ептен се изнервира за ова. Комсијава му вика ептен добро возам, ама морале да ми го земат воланот дека "ќе сум се судрел"

Ептен сум демотивиран сега за да уплатам за 4ти пат.
Ниту си прв, ниту последен, а тие гомнарите комисиски све да им е*** женско што имаат по дома, треба да се фатат да растепаат асално.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Каде се пријавува авто-школка која намерно крати од часовите по возење на кандидатите,мислам ние си плаќаме чесно и сакаме да ја извозиме минутажата за која сме си платиле и која ни е загарантирана со закон а овие не манипулираат,ми дојде преку глава од секаквите неправди во нашава држава и решив да преземам нешто,ова важи и за другите девијантни појави во државава
 

Kajgana Shop

На врв Bottom