Скапи испити и често повеќекратно полагање за возачка дозвола

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
L

Liverpudlian

Гостин
abe gi ima nekoj testovite u komp?ili od nekade da se simnat od internet?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
abe gi ima nekoj testovite u komp?ili od nekade da se simnat od internet?
Не верувам дека некој форумџија ги има тестовите во електронска форма. Но, доколку дојдеш до такви, би те замолил да ме контактираш.
 
B

BooBojan

Гостин
Има ли некој од вас овде да има некој добар прирачник или евентуално тестовите за полагање возачки испит во електронска верзија ако може нека ми ги прати.ФАЛА ОДНАПРЕД!
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
ја ги иам у електронска форма , али цд то не ми е дома , чим го зеам ке ги ставам !
 
Член од
18 март 2010
Мислења
375
Поени од реакции
11
ja gi imam testovite na elektronska forma samo mislam 2 testa falat ke gi uploadiram i ke vi go dadam linkot!
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Денес имало гужва во испитен центар во Скопје. Кандидатот не ги положил тестовите и се вратил во канцеларијата со калашников :vozbud:
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Денес имало гужва во испитен центар во Скопје. Кандидатот не ги положил тестовите и се вратил во канцеларијата со калашников :vozbud:
Oзбилно???
Море само така за тие мршојадци, поеби ги сите маму им јебем ненаситна!
 
А

Ајсшутер

Гостин
30-тина заложници држел на нишан
Со калашников ја убедувал испитната комисијата дека по грешка не го положил возачкиот испит за товарно возило. Заложничка драма се случуваше денеска во испитната комисија на автомотосојузот во центарот Скопје.

21 годишниот Земир Рамадани, еден од кандидатите кои денеска биле на листата за полагање, откако не го положил испитниот тест, излегол налутен од зградата на комисијата и од своето возило земал куферче и повторно се вратил во канцеларијата каде полагал.Инструкторите останале без здив кога Рамадани од куферот извадил автоматска пушка и почнал да се заканува. Неколку минути траела заложничката драма на Замир, попусти биле убедувањата од инструкторите дека ќе има шанса повторно да полага.

Интервенирала мобилната единица. Алфите го уапсиле 21 годишниот гневен кандидат за камионџија. По распитот во полициската станица, Рамадани ќе биде изведен пред истражен судија.
:tv:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
овој одлепил максимално, сеа нека чмае година и више у Идризово.
колку и да се копиљиња треба да ги трпиш, од нив зависиш, овој само се искењал, нит слобода ќе види нит па возачка
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
тоа што го мрзело да ги прочита тестовите негова грешка си е ништо не му е крива комисијата..комисијата на тестови ништо не ти е крива,ако си знаеш си решаваш тестот и положуваш,а ако не знаеш го вадиш калашот.. :tv::pos2:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Мора граЦка да бутаат, инаку не им се исплати вака имаат +1500, сеа мислам 3000 у џеб. Јас од вторпат положив па никому ништо, а тоа дека намерно бутаат апла се гледа дека се работи за ќар, инаку од кај ќе заработат копилињата. Тоа е што е, прифатете го. Они бутаат за згазната пуна линија = 50 поени, што е пола од 100, бутаат за непропуштен пешак што = 50 поени, и слични банални работи што немаат никаква врска и од ракав ќе ти ги извадат ако сакаат да не положиш(немаш врски) и готово. (инаку паднав пред 2 години, зошто тргнав со ручна, не ми светеше сијаличката на шал табла, од возбуда тргнав некако непроверив со рака..и ми рекоа "Дечко паркирај.." ни 20степени помрдната колата ... )
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Мора граЦка да бутаат, инаку не им се исплати вака имаат +1500, сеа мислам 3000 у џеб. Јас од вторпат положив па никому ништо, а тоа дека намерно бутаат апла се гледа дека се работи за ќар, инаку од кај ќе заработат копилињата. Тоа е што е, прифатете го. Они бутаат за згазната пуна линија = 50 поени, што е пола од 100, бутаат за непропуштен пешак што = 50 поени, и слични банални работи што немаат никаква врска и од ракав ќе ти ги извадат ако сакаат да не положиш(немаш врски) и готово. (инаку паднав пред 2 години, зошто тргнав со ручна, не ми светеше сијаличката на шал табла, од возбуда тргнав некако непроверив со рака..и ми рекоа "Дечко паркирај.." ни 20степени помрдната колата ... )
Значи не пропуштање пешак, газење на полна лента и тргнување со рачна се големи грешки. Не е добро ако те бутнат а не си направил грешка.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Замисли линијата е провалија... и што прајме ? :)
Иначе пешак е 30 поени ( со 51 се паѓа ) дирекно се пага за газење линија , не застанување на знак стоп , ако ти фатат волан или ти стиснат кочница.
 

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
Едно прашање имам другар ми нема средно дали може да се полага без средно или не ?? Иначе ја мислам дека не може ваше мислење?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom