Скапи испити и често повеќекратно полагање за возачка дозвола

L

Lu

Гостин
Може ли некој да ми ги прати тестовите да видам како изгледаат.
Имам време за полагање,али ме интересира како изгледаат.
Благодарам однапред :smir:
 
Член од
26 октомври 2010
Мислења
24
Поени од реакции
12
Не знам за вас, но јас у мое време поминав од прва.
Е сега било друго. Неколкумина од пријателите кои полагаа неодамна ме информираат дека и покрај тоа што не погрешиле (барем според нив) на возачките испити, комисијата намерно ги бутка за да штанца пари од полагање.
Ме интересира колку вистина има во сето ова....
Дали можеби и вие имате слично искуство??
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
па....да...има вистина...знаеш гајле им е...мора некој да се турни....сеа кој би бил...
и мои пријатели се жалат на истото
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
90% od slucaevite ako ne i povike mora da najde greska komisijata za da te kutnat i da dojdis pak da polagas
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Немам искуство меѓутоа и јас слушнав исти муабети дека намерно бутале барем по еднаш (не дека и порано не праеа така - си имаа дневна квота на бутнати која мораа да ја исполнат)
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
414
Поени од реакции
163
Така е, перачка на пари. Брат ми кога полагаше падна првиот пат. Вториот пат отиде тато и кога виде кој му е татко положи иако ништо не учеше :lol:
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
не е битно (некогаш) кој....важно некој мора да плати....кај одат ите пари....знаат само тие :)
 
G

GucciMane

Гостин
Сакав да отворам тема за ова али ме мрзеше. Значи паѓам 4 пати до сега од кои 2 пати буквално за ништо! И не сум единствен знам уште 3 другари што така ги бутаат безвезе. Више преку к*р ми е дојдено.
Си се испразнив. :D
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.023
Така е, перачка на пари. Брат ми кога полагаше падна првиот пат. Вториот пат отиде тато и кога виде кој му е татко положи иако ништо не учеше :lol:
на што падна првиот пат? Не е испитот само тестови , има и гаражи(полигон) и градска. Ако падниш на тестови и полигон си паднал само ради самиот себе си. А на градска не зависи се до тебе ,и токму за тој испит се фаќаат врски.
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
414
Поени од реакции
163
Хахахаха, не aма.... :D
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Јас мислам дека е време работите да се сменат... Заедно сме посилни
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Од моите познаници скоро никој не положи од прва :)
Мене ме бутнаа на градска ради пребрзо возење, не дека брзо возев-баш тогаш пазиш се‘ да ти е според прописи... Сепак од втор пат пуштаат, ако возиш како што треба.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.085
Перење пари до немај дека .
Другарите мои којшто полагаа сите имаа проблеми со тоа сите одвај поминаа на 2/3пат а дечките си знаат да возат и сеа другарка ми којашто нема абер мина од прв пат,кога слушнавме сите бевме :confused: али девојчето во Пробиштип си има врски и така да си немаше проблеми иако нејзиното возачко искуство во споредба со мојте другарчиња е НУЛА .
Јас минав прва помош сеа треба неколку часови да извозам и да полагам тестови па кога ќе ми дојде ред за градска ќе ви пренесам како сум минал и како идат работите од моја гледна точка .
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Јас мислам дека е време работите да се сменат... Заедно сме посилни
Како, со тоа што нема да идеш да полагаш ?
Не се секирај, не им мења ништо особено нив, ти само нема да си добиеш возачка.

Инаку ми се свиѓа вака што е поригорозно, не личеше на ништо тоа претходно и тој што требаше и тој што не требаше земаше возачка, па утре поради негова грешка може ти да патиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom