JeepMkd
Поени од реакции
468

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Пријателе среќни празници, сакам да те прашам дизел мотор за задна вучна да знаиш некој да продава ? било која кубикажа - поздрав
  Aлал да ти е за Махиндрата :се_клања: :)
  Не пишав во темата, да не ми идат известувања..ко ќе биди готово викни да го видам во живо :))
  С
  Друже лично се знам со Драган_миг31... доколку ти треба нешто окулу макетирање кажи :)
  JeepMkd
  JeepMkd
  Фала Спенсер, нема проблем. Ако имам потреба ќе те контактирам :)
  Прати шо се дешава денојве... ќе ме нема до вторник :)
  JeepMkd
  JeepMkd
  Океј, тука сум :)
  Машко, ти се прибра подома а? Мене така ми изгледа, и оп одма активен на форумов. До кај си со сколијата?
  Dzish
  Dzish
  Зш бе да не го возиш? Не ти го даваат или шо е маката?
  JeepMkd
  JeepMkd
  Не го дава тато за низ град, инаку горе го возам. А моментално низ град се вози тој вилусот на другарчето, и уште еден среден 100% војнички од 1945 година... А махиндрата дреме покриена со церада.
  JeepMkd
  JeepMkd
  во тој војничкиот има вложено над 10 илјадарки досега, СМБ боја, ознаки, оригинални гуми, приколица за него.... тип-топ......
  Многу веројатно :) Само, некако не го бива. Од искуство, со Аудито :)
  Бев во саботата до Охрид (по делови за Мерцедесот, лајсни и гумици за стаклата, од се најдов само за предната), некако чудно за возење. 5-та, 90-100 1.900 вртежи. Моторот на раб на умирање. Не го бива. Оп 120 кревам, 2400 врт. мераци за возење. И ко дојдов во тесни патој, кривини, 80-90 си возам со 4-та. Разликата помеѓу 120 и 160 ти е само шуштењето на ветрот. Ништо друго.

  Е сега ај ти кажи ми како да не ти троши ко ја држиш измеѓу 120-140 цело време?
  ке почека уште малку фордчето :) инаку видов кај живееш хаха ама бев само на поминување па кога ке се видиме некогаш ке ти се кажам и ке напрајме муабет позз
  С
  Гледам бараш волан за ГТИ... Мое другарче,ќе речам го "склопуваше" голфот од тетово и кондово... значи идеш таму, 10 голфови растурени и си бираш делови :)

  Доколку сакаш да побараш таму (Кондово мислам ти е поблиску),можам да прашам за точно место/
  Ja имам уште Фиестата... ама ќе ја дам, наскоро, а ко шо ми изгледа и братми ќе го дај кадетот, така да ќе се подновиме со уште нешто. Фотки, немам со шо, не купив еден апарат у п.м. и сабота незнам како ќе прам за олдтајмерите... а времето ќе биди убо според прогнозите на нет.

  Него со Мерцедесот се истумбаа работите, сменав масло/филтри и нејќи да пали. То шо истече баеги дебело беше, можно е да треба и во моторот да буричкам нешто (карики?)... еднаш да го средам каросериски. Најдов лајсни, 2500 денари комплет денојве ќе ги земам и тоа гајле го одбрав. Ми останува да најдам лајсни за долниот дел на крилата (на вратите имам, за викендот ќе ги монтирам) и надворешно е комплетен. Исто раткапни оригинал метални најдов, и тие треба да ги земам ми ги чува чоекот. Планот ми беше до 1-ви мај да го имам средено, ама сега незнам баш дали ќе стигнам. Инаку го возев во неделата, супер оди се, ама гасиш и толку. Палење јок појќе :)
  Знајш кој ми лежат мене... караваните :)
  A4 Avant quattro... TDI посилниот, 110 кс, бизнис лајн (климатроник, електрика, махагон... му фали само стакла на струја назад и халогенки, ама се живеј и без тоа).
  Добренајдов во клубот TDI... :)

  Зедов едно ѕверче, ама не е голф, туку е?
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom