Ситница што ме нервира

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
...ме нервира кога во круцијални моменти додека гледам филм, се прекинува и следат реклами...3 мин, 5 мин, 10 мин... се мислам што беше филмот, како беше? :(...џабе сценарио на филмот!
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
Во последно време многу ме нервира по социјални мрежи кретени што ставаат хехенца на секакви вести, особено на некои трагични.

Изгорела куќа - хаха, пандемијата коси - хаха, жена прегазена на улица - хаха...
Учеле од најдобриот.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.041
Поени од реакции
10.252
Кога некој наместо "кока-колата" вели "коката-кола".

Кога некој прашан за возраста на детето не вели на пример "две и пол години" туку "триесет месеци".
Да, ова второто ужасно ме нервира и мене. Пред некој ден гледав некое видео и мајката кажува дека детето било 28 месеци. И морав да стопирам за да пресметам.

tenor (2).gif

Една година = 12 месеци
Две години = 2 × 1 година, значи 2 х 12 = 24 месеци. Значи 2 години и 4 месеци. Океј, not so fun. :D
 
Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.095
Поени од реакции
3.464
Една година = 12 месеци
Две години = 2 × 1 година, значи 2 х 12 = 24 месеци. Значи 2 години и 4 месеци. Океј, not so fun. :D
Ова и јас кога ќе кажат нешто во стапки уместо метри, во часови уместо денови, инчи уместо сантими. :ROFLMAO:
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Терминот “лишен од слобода„. Се извиуам ама колку отмено и правно и да звучи- во реалност е сварно глуп. И се брани од слобода или што и да е . Споенкиве и терминиве се чиста глупост- апс , уапсен, притворен,затворен,во полициска контрола, фатен, земен/превземен од полицијата се многу по адекватни. За ова другово -кажи се брани на суд, му се суди, има или му се врши судење итн. Ама нели мора да бидат помпезни гомнари.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.191
Поени од реакции
19.275
Мене ми се случило по грешка (од мобилен обично) да стиснам на хаха, или на честитка за празник, на пример, да го стиснам прстот надолу, ама кога ќе видам што сум притиснала, брзам да го сменам. :D

Некои може како мене по грешка стиснале и не виделе, а некои стварно намерно го прават тоа.
Пред некој ден, поставив прашање во една група на ФБ, и некој ми става :D . Го тагнав во коментар: Ќе ми објасниш што е смешно? Човекот одговори дека мислел оти се заебавам со прашањето. И тоа има :)
Абе океј се случува или па некои работи може се и смешни или пак целта е провокација, али еве на пример не знам како може да му биде смешно на некој тоа што пред некој ден 33 годишна мајка на 6 месечно бебе ја удрило кола додека поминувала улица (мислам дека почина жената).

Учеле од најдобриот.
? Единствен кој ми доаѓа на памет е оној Авенџер.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Да, ова второто ужасно ме нервира и мене. Пред некој ден гледав некое видео и мајката кажува дека детето било 28 месеци. И морав да стопирам за да пресметам.

Прегледај го приврзокот 300524

Една година = 12 месеци
Две години = 2 × 1 година, значи 2 х 12 = 24 месеци. Значи 2 години и 4 месеци. Океј, not so fun. :D
Седи мирна, џерманците во недели есапат.
Ми вика на крај на 28 недела :cautious:
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Кога ќе извадат караоке опрема во двор и ќе опнат на најсилно за да ечи цело маало. И ќе се дерат како усташите што се дереле кога четниците ги колеле со рачна пила за дрва.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.615
Поени од реакции
21.324
Сум видел секаков тип на кучиња, расни, полурасни, ниски, високи, дебели, мопсови, боксери и останати како удрени со пегла по муцките од кои течат лиги 20 од 24 саати во денот, бишони и малтешки што изгледаат како минијатурни овци, пекинезери што личат на топлинки за по дома, џукели, крастави, шугави, па крајно иритантни чивави, јазовичари што потсеќаат на змии со нозе, оние што изгледаат како да ги одгледуваат за материјалот од кој се прават џогери за чистење и на кои не им се гледаат очите од јамболијата што ја имаат место крзно. И се тоа ми е во ред, можам да сварам, сфаќам дека се работи за различни вкусови и слично.

Ама каков бре човек треба да си да поседуваш бул териер? И уште побитно, кој дисфункционален мозок треба да го имаш за да ја создадеш таа раса и да одржуваш легла од истата? Видов пред некој ден и сликата на таа грдосија не можеше неколку саата да ми излезе од глава. Бул териерот за кучешката раса е она што е шиптaрската куќа за архитектурата. Кружната зграда на влезот од Кичево кога одиш према Охрид од лева страна. Добивам нагон на гадење кога ќе видам такво куче, а скроз не треба до тој степен да ме тригернува една обична раса на кучиња.





 
Последно уредено:

Strictly

word is bond
Член од
9 јуни 2019
Мислења
486
Поени од реакции
1.644
Прво што ми текна е Чико...
Не сум го доживеал Чико како до толку грд али тоа што газдава носи капа преку очи во целиот филм ти иде у прилог на муабетот :D
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.720
Поени од реакции
2.478
Сум видел секаков тип на кучиња, расни, полурасни, ниски, високи, дебели, мопсови, боксери и останати како удрени со пегла по муцките од кои течат лиги 20 од 24 саати во денот, бишони и малтешки што изгледаат како минијатурни овци, пекинезери што личат на топлинки за по дома, џукели, крастави, шугави, па крајно иритантни чивави, јазовичари што потсеќаат на змии со нозе, оние што изгледаат како да ги одгледуваат за материјалот од кој се прават џогери за чистење и на кои не им се гледаат очите од јамболијата што ја имаат место крзно. И се тоа ми е во ред, можам да сварам, сфаќам дека се работи за различни вкусови и слично.

Ама каков бре човек треба да си да поседуваш бул териер? И уште побитно, кој дисфункционален мозок треба да го имаш за да ја создадеш таа раса и да одржуваш легла од истата? Видов пред некој ден и сликата на таа грдосија не можеше неколку саата да ми излезе од глава. Бул териерот за кучешката раса е она што е шиптaрската куќа за архитектурата. Кружната зграда на влезот од Кичево кога одиш према Охрид од лева страна. Добивам нагон на гадење кога ќе видам такво куче, а скроз не треба до тој степен да ме тригернува една обична раса на кучиња.





Настрана ликот, одлично куче за чување, по карактер скоро исто како пит бул.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom